„Jūros liga“ ir kitos neišpręstos problemos gali gerokai sugadinti virtualios realybės reputaciją

Publikuota: 2014 m. lapkričio 8 d. šeštadienis

Šiandien pagrindine virtualios realybės varomąja jėga yra kompanija „Oculus VR“. Būtent ji padėjo „Samsung“ sukurti „Gear VR“, leidžiantį „Galaxy Note 4“ savininkams pasinerti į virtualią realybę, tačiau nepertraukiamas seansas gali trukti iki 25 minučių. Telefonas neskirtas tokiai apkrovai, todėl po minėto laiko gali perkaisti ir smarkiai sulėtėti.

Tiesa, daug didesne problema gali tapti pasirodymas serijinių virtualios realybės produktų, kurie negalėtų įveikti vadinamosios jūros ligos, kai vaizdas nespėja paskui vartotojo galvos judesius, teigė „Oculus VR“ vienas iš įkūrėjų Brendan Iribe, rašo portalas „CNet“.

Būtent kovai su vaizdo užlaikymais ir buvo nukreiptos didžiausios „Oculus Rift“ kūrėjų pastangos. Problemos konkurentų produkcijoje vis tik gali rimtai sugadinti visų virtualios realybės įrenginių reputaciją. „Oculus VR“ savo sprendimus netgi demonstravo Sony atstovams, kad jie savo konkuruojantį produktą – „Project Morpheus“ – padarytų ne mažiau tobulą, kaip ir „Oculus Rift“.

Vartotojams skirta šalmo „Oculus Rift“ versija rinkoje gali pasirodyti jau po kelių mėnesių, prisipažino „Oculus VR“ atstovai. Antra vertus, visa ekosistema dar tik pradeda formuotis.

Pavyzdžiui, dabartiniai sprendimai negali virtualioje erdvėje realistiškai atvaizduoti žmogaus kūno ir jo rankų. Aišku, „Oculus VR“ neketina žmonių aprengti specialiais kostiumais. Dar daugiau, ateities virtualios realybės įrenginiai turėtų nesiskirti nuo šiandien mums įprastų saulės akinių.

„Oculus VR“ ragina stambias kompanijas neskubėti rinkai siūlyti įvairių virtualios realybės įrenginių, kadangi rinkoje jau yra pavyzdžių, kai šios klasės produktai vartotojų buvo atstumti. Dabar svarbu yra neleisti padaryti didelių klaidų, o tai leis pasiekti tik nuoseklus ir atidus darbas.

Šaltinis: faceit.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Šiuolaikiniai vaikai pinigus taupys skaitmeninėse taupyklėse

Kiekvienas vaikystėje esame turėjęs monetų taupyklę. Kaip vaikai taupys pinigus, jei kažkada pasaulyje nebebus grynųjų? skaityti »

Skeptiškiems tėveliams: 5 faktai apie vaizdo žaidimų naudą

Tyrimai atskleidė, kad saikingos pramogos su vaizdo žaidimais gali teikti naudą ne tik vaikams, bet ir jų tėveliams. skaityti »

NATO suvažiavimą saugos ereliai

Gegužės 25 d. Briuselyje vyks NATO renginys, kuriame dalyvaus ir JAV prezidentas Donaldas Trampas. Į susitikimą suvažiuos valdžios atstovai iš 29 šalių. skaityti »

Dubajaus gatvėse patruliuoja robotas–policininkas

Į darbą priimtas pirmasis robotas–policininkas. Jis prisijungė prie policininkų būrio Arabų Emyratuose, Dubajuje. skaityti »

Kodėl lietuviai mėgsta atsiskaityti tik gavę prekes?

Mokėjimas už prekes jų pristatymo metu – vienas populiariausių būdų atsiskaityti už internetinius pirkinius Lietuvoje. skaityti »

Kad palinkus prie išmaniųjų kupra neužaugtų...

JAV vykdytas tyrimas parodė, kad nuolatinis žiūrėjimas į išmanųjį telefoną žemyn prilygsta maždaug 27 kilogramų svoriui, pakabintam ant kaklo, o tai pastarajam nėra naudinga. skaityti »

Nauja mobilioji programėlė – unikalus emocinės pagalbos sau būdas

Kiekvienas programėlės naudotojas galės žymėti ir stebėti savo emocinę būklę, tikimasi, kad šis įrankis padės ugdyti emocinį raštingumą. skaityti »

Kvadratinės Latvijos kolekcinės monetos tiražas išgraibstytas akimirksniu

Gegužės pradžioje Latvijos centrinis bankas pradėjo prekiauti nauja kolekcine moneta, skirta Latgalos kongreso šimtmečiui. skaityti »

Išleista Eurovizijos konkursui skirta moneta

Nacionalinis Ukrainos bankas gegužės 11 d. pradės prekiauti kolekcine moneta, skirta „Eurovizijos 2017“ konkursui. skaityti »

Mokslas atskleidė, ko reikia norint sukurti genialų protą

Intelektas – nėra būtinas genijaus požymis, svarbus žmogaus kūrybiškumas ir atkaklumas. skaityti »