Kodėl žmogui geriau gyventi išmaniuosiuose namuose?

Publikuota: 2016 m. balandžio 14 d. ketvirtadienis

Kaip į mūsų visų kasdienybę įsiveržė išmanieji telefonai, taip, turbūt neilgai trukus, miestus ir gyvenvietes užvaldys ir išmanieji namai. Todėl, kol technologijų kompanijos kalba apie neišvengimai ateinančią daiktų interneto erą bei varžosi tarpusavyje pristatydamos moderniausius išmaniems namams skirtus sprendimus, apsvarstykime priežastis, kodėl vertėtų kraustytis į tokio tipo būstą.

Sąskaitos drasko kišenę

Ne paslaptis, kad daug kam didelė dalis mėnesio pajamų iškeliauja ne kur kitur, o sąskaitoms už šildymą, vandenį ir elektrą padengti. Tačiau išmaniuosiuose namuose, taikomos nuolatinės inovacijos, leidžia išmaniai kontroliuoti, kaip įvairūs įrenginiai namuose naudoja elektrą, kiek išnaudojama šilumos ir panašiai.

Galimybė sekti tokią informaciją, leidžia sumažinti ir komunalines sąskaitas. Kodėl? Išmaniųjų namų sistema, nustačiusi, jog namuose nieko nėra, išjungia elektrą, jei tai, prieš išeinant, pamiršo padaryti šeimininkas. Lygiai taip pat ir su šildymu: žmogui apleidus namus, sistema sumažina vidaus temperatūrą, o prieš grįžtant, jei tik namų gyventojas pageidauja, vėl ją padidina.  

Norite viską kontroliuoti

Kraustytis į išmanų būstą paranku tiems, kas svajoja apie galimybę kontroliuoti namuose vykstančius procesus, net ir esant kitur. Išmanios kameros, įvairūs sensoriai ir tarpusavyje, daiktų interneto dėka, sąveikaujantys įrenginiai sudaro realias galimybes tą daryti, jei su savimi žmogus turi išmanųjį telefoną. Jame galima matyti, ar laiku iš mokyklos grįžo vaikai, kaip vieniems namuose sekasi būti augintiniams ar kokia mašina įvažiavo į kiemą. Išmani sistema taip pat praneš ir apie pavojus – nuo vandens nuotėkio ar palikto įjungto lygintuvo iki įsilaužimo.

Keliais išmaniojo telefono mygtuko paspaudimais žmogus gali sutvarkyti ir kai kuriuos namų buities darbus. Mūsų dienomis jau dabar populiarėja išmanios skalbyklės, o naujausios, tokios kaip „Samsung AddWash“, sąveikauja su „Android“ ir „iOS“ operacinėmis sistemomis, naudojančiais telefonais, kuriuose žmogus seka skalbimo procesą, gali jį įjungti ar bet kada sustabdyti. Panašiu principu galima valdyti ir naujausius robotus siurblius – įjungti juos ir nustatyti, kokią patalpą turėtų išsiurbti.

Kartais koją kiša užmaršumas

Kas gi nėra pamiršęs ar pametęs raktų? Kas nėra išėjęs iš namų ir suabejojęs, ar tikrai užrakino duris? Uždarė langą? Vienus toks užmaršumas aplanko rečiau, kitus kamuoja kone kasdien. Tačiau gyvenančių išmaniuose namuose, šis simptomas nebeturėtų varginti. Išmaniųjų namų sistema pati suuodžia, kai šeimininko nebėra ir užrakina namus. Be to, ir pats šeimininkas dvejonių dėl užrakintų ar neužrakintų namų gali atsikratyti, patikrinęs informaciją telefone.

GPS pagalba, išmanieji namai netgi gali suprasti, kada gyventojas grįžta namo, tiksliau, yra netoliese, ir yra pasiruošę atrakinti duris, kai šis, nešinas pirkiniais, artėja prie namų slenksčio.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Studentai sukūrė sistemą, leidžiančią telefonu įjungti šviesą biure ar užkaisti virdulį

Galimybė telefonu užkaisti virdulį egzistuoja ne tik filmuose – tai įrodė bendram projektui susibūrę talentingi Lietuvos studentai, vos per kelias savaites sukūrę sistemą, kuri leidžia internetu valdyti buities bei elektronikos prietaisus biure ar namuose. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Kuriama technologija, gebanti perduoti žmogaus mintis

Išradėjas ir verslininkas Elon Musk tikisi sukurti technologiją, padedančią žmonėmis keistis mintimis per atstumą. skaityti »

Kanados banke – šokantis robotas konsultantas

Kanados bankas ATB pradėjo testuoti Japonijos įmonės „Softbank“ robotą „Pepper“. skaityti »

„Trekstor“ išleis laikrodį, veikiantį „Windows 10“ pagrindu

„Microsoft“ paskelbė, kad „Trekstor“ išleis išmanųjį laikrodį, kuris veiks valdomas operacinės sistemos „Windows 10 IoT Core“. skaityti »

Grįžta pomėgis spausdinti nuotraukas

Nors nuotraukų albumais galima grožėtis įrenginių ekranuose, vis dažniau lietuviai renkasi nuotraukas spausdinti ir saugoti popieriuje. skaityti »

Per kaulus grojančios ausinės būtų sužavėjusios L.Van Bethoveną

Ar žinote, kad L.Van Bethovenas apkurtęs naudojosi muzikos perdavimu kaulais? skaityti »

Vilniuje vėl statomi makaronų tiltai

Pavasarine tradicija jau tapęs išskirtinių tiltų statymo konkursas VGTU „Makaronų tiltai 2017“ šiemet grįžo su dar didesniais užmojais – kūrybiškos inžinerijos dvasia užkrėtęs Lietuvos mokyklas, šiemet čempionatas nusitaikė į universitetus. skaityti »

Lietuviai per internetą dažniausiai perka madingas prekes

Lietuvos gyventojai vis labiau įpranta pirkti internete ir apsipirkdami tokiu būdu išleidžia vis daugiau pinigų. skaityti »

Bepilotės skraidyklės skraidins kraują

Dvi Šveicarijos miesto Lugano ligoninės nusprendė operatyviam kraujo ir biologinių medžiagų pristatymui panaudoti skraidykles „Matternet One“. skaityti »

Vilniuje pristatytas 41 išradimas – nuo kvapų lazdelės iki elektrinės riedlentės

Kovo 31 d. – balandžio 1 d. Vilniaus „Litexpo“ parodų ir kongresų centre buvo atidarytas pirmasis ir didžiausias Lietuvoje išradėjų konkursas „Vilnius išranda 2017”. skaityti »

Mūsų planetoje jau gyvena 20 tūkst. kiborgų

Pasak mokslininkų, didžiausia problema ta, kad evoliucionuojame per lėtai ir mūsų kūnai nespėja prisitaikyti prie sparčiai kintančio šiuolaikinio gyvenimo. skaityti »