Lietuviškų palydovų sėkmė – įkvėpimas tolesniems darbams

Publikuota: 2014 m. kovo 18 d. antradienis

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su pirmųjų lietuviškų palydovų kūrėjais. Susitikime su Vilniaus universiteto (VU) ir Kauno technologijos universiteto (KTU) mokslininkais buvo aptartas lietuviškų palydovų paleidimas į atvirą kosmosą ir tolesnis darbas.

"Kruopščiu mokslininkų darbu sukurti pirmieji lietuviški palydovai - jau atvirame kosmose. Jie neša pasauliui žinią apie tai, kad esame išradinga, inovatyvi ir talentinga tauta. Šis Lietuvos mokslininkų pasiekimas rodo, kad galime tikrai daug, kai susitelkiame ir atsakingai dirbame. Būtent tokie žmonės ir jų pasiekimai kuria geresnę mūsų šalies ateitį ir garsina jos vardą visame pasaulyje", - sakė Prezidentė.

Pasak šalies vadovės, nuo tos akimirkos, kai pirmieji lietuviški palydovai buvo pakelti į kosmosą, Lietuva savo istorijos puslapiuose įsirašė kaip kosminė valstybė. Prezidentė pabrėžė, kad ši pirmųjų lietuviškų palydovų sėkmė svarbi dar ir dėl to, kad Lietuva parodė, jog sugeba savarankiškai plėtoti naująsias technologijas ir vykdyti kosmoso tyrinėjimus.

Susitikimo metu Prezidentė pasirašė specialias QSL korteles, kurios bus įteiktos žmonėms, kurie pirmieji pagavo lietuviškų palydovų signalą. Prezidentės pasirašytos kortelės keliaus į Braziliją, Vokietiją, Estiją, taip pat į Rusiją, Argentiną, Japoniją, Olandiją, Prancūziją ir JAV.

Abu lietuviški palydovai - VU mokslininkų kurtas „Lituanica SAT-1" ir KTU mokslininkų kurtas „LitSat-1" iš NASA kosmodromo JAV nugabenti į tarptautinę kosminę stotį šių metų pradžioje. Vasario 28 d. šie palydovai iš tarptautinės kosminės stoties paleisti į atvirą kosmosą. Abiejų palydovų kūrėjai šias misijas skiria legendinių Lietuvos lakūnų S. Dariaus ir S. Girėno skrydžio per Atlantą 80-mečiui.

 

Nuotrauka - R. Dačkaus. 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Inovacijos tapo iškalbinga Lietuvos vizitine kortele JAE

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė oficialaus vizito JAE metu su Dubajaus Emyru ir šalies Premjeru Mohammedu bin Rashidu Al Maktoumu aptarė bendradarbiavimą aukštųjų technologijų, inovacijų, komunikacijų, atsinaujinančiosios energetikos, gyvybės mokslų srityse. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Medžiaga, kuri sukels perversmą sporto prekių ir medicinos pramonėse

Bingamtono Universiteto Niujorke mokslininkai sukūrė šią keistą tamprią medžiagą, kuri iš tikrųjų yra baterija. skaityti »

Vyras savadarbe raketa bandys įrodyti, kad Žemė plokščia

Mike'as Hughesas pasirengęs paleisti savo iš metalo laužo sukurtą raketą Mojave dykumoje ir įrodyti, kad Žemė yra plokščia. skaityti »

Ar galima sapnuoti nemiegant?

Mokslininkai iš Londono teigia atradę būdą kaip sutrikdyti žmogaus protą ir pakeisti jo supratimą apie tai, kas tikra. skaityti »

Biurų pastatai su treniruokliais ir masažuotojais – kaip milžiniškos kompanijos atrakina darbuotojų kūrybiškumą?

Įsivaizduokite įmonę, kuri iš visų savo darbuotojų ne prašo, bet reikalauja į užduotis žvelgti netradiciškai. skaityti »

„Panasonic“ pristatė permatomą televizorių

Neseniai Berlyne vykusioje parodoje „IFA 2017“ televizorių gamintoja „Panasonic“ pristatė televizorių su visiškai permatomu ekranu. skaityti »

Programuotojų diena

Rugsėjo 13 dieną minima Programuotojų diena. Kodėl būtent šiandien? skaityti »

Mokslininkai mano atradę būdą, kaip visam laikui atsikratyti žalingų įpročių

Mokslininkai atranda naujų būdų, kaip tiesiogiai veikiant smegenis atsikratyti žalingų įpročių ir iki minimumo sumažinti atkritimo tikimybę. skaityti »

Kad kelionė neprailgtų: intelektiniai žaidimai, kuriuos privalote turėti išmaniajame

Pažinimo džiaugsmas mus praturtina kaip niekas kitas, tačiau keliaudami mes dažnai daugybę laiko praleidžiame automobilyje ar lėktuve, valandų valandas pro langą veltui stebėdami plaukiančius debesis. skaityti »

Ką veikia biomechanikai?

Biomechanikai – tai inžinieriai, kurie mokosi iš gamtos... skaityti »

Lietuvos studentas sukūrė sportinį elektrinį triratį

Europoje dar nauja sporto šaka susidomėjęs studentas Rolandas Dockevičius iš Klaipėdos sukūrė elektrinį triratį drifterį. skaityti »