Lietuvoje – nauja spausdinimo Brailio raštu technologija

Publikuota: 2011 m. gruodžio 7 d. trečiadienis

Lietuvoje pradėti spausdinti leidiniai Brailio raštu. S. Jokužio leidykloje–spaustuvėje įdiegus specialią technologiją, jau išleistas pirmasis toks leidinys – 2012 m. kalendorius su aklųjų ir silpnaregių meniniais darbais. Pasak idėjos autorių, šis neeilinis leidinys yra skirtas tiek matantiems, tiek nematantiems žmonėms. Iki šiol Lietuvoje nebūta galimybės spausdinti didelio tiražo leidinių aklųjų ir silpnaregių raštu.

„Mūsų spaustuvė nuolat tobulina savo spausdinimo technologijas,. Panaudojus sukauptas poligrafijos žinias ir ilgametę spaustuvės specialistų patirtį, buvo pasiektas toks spaudos reljefinio iškilimo aukštis, kuris prilygsta Brailio rašto efektui,“– pasakoja spaustuvės savininkas Saulius Jokužys. – Tai iš tiesų inovatyvus produktas, nes jame panaudotas iš esmės kitoks technologinis būdas nei iki šiol matytuose spaudiniuose Brailio raštu.“

Iki šiol Brailio rašto spaudiniai buvo leidžiami tik mažais tiražais nuo 5 iki 20 vienetų. Naujoji S.Jokužio leidyklos–spaustuvės technologija leidžia spausdinti ir didelius kiekius: 2012 m. kalendoriaus su aklųjų ir silpnaregių vaikų darbais tiražas yra 1000 vienetų. Žmonės pirkdami šį kalendorių prisidės prie aklųjų ir silpnaregių vaikų meninės veiklos ugdymo – gautos lėšos bus skirtos meninei stovyklai. S. Jokužio leidyklos–spaustuvės atstovai viliasi, kad šis kalendorius ir ateityje nematančius skaitytojus pasieksiantys leidiniai taps aklųjų ir silpnaregių gerovės dalele ir suteiks jiems galimybę „pamatyti“ kuo daugiau dalykų, kuriuos mato regintys žmonės.

„Lietuvoje nuo gimimo nematantys žmonės nepažįsta popierinio kalendoriaus mėnesių ir savaičių išdėstymo – tokio, kokį mato regintieji, nes tokios galimybės, iki šio produkto atsiradimo, nebuvo. Dabar nematantys turi galimybę pažinti tokį kalendorių, kokį mes, fiziškai matantys žmonės, naudojame savo kasdienybėje,“ – sako šios idėjos autorė, S. Jokužio leidyklos–spaustuvės marketingo vadovė Eglė Jokužytė.

Aklųjų ir silpnaregių raštu pateikti kalendoriaus mėnesių pavadinimai, dienos ir net piešinukų kontūrai. Viršelyje – Brailio rašto raidynas, kuris leis ir regintiesiems susipažinti su šiuo raštu ir išmokti jo pradmenų. Šiuo leidiniu siekiama visiems parodyti, kad akli ir silpnaregiai vaikai turi nuostabių meninių gabumų ir geba save atskleisti per kūrybą.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Sukurta planšetė silpnaregiams

Pradedančioji įmonė BLITAB sukūrė planšetę, skirtą silpnai matantiems ir akliesiems. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Medžiaga, kuri sukels perversmą sporto prekių ir medicinos pramonėse

Bingamtono Universiteto Niujorke mokslininkai sukūrė šią keistą tamprią medžiagą, kuri iš tikrųjų yra baterija. skaityti »

Vyras savadarbe raketa bandys įrodyti, kad Žemė plokščia

Mike'as Hughesas pasirengęs paleisti savo iš metalo laužo sukurtą raketą Mojave dykumoje ir įrodyti, kad Žemė yra plokščia. skaityti »

Ar galima sapnuoti nemiegant?

Mokslininkai iš Londono teigia atradę būdą kaip sutrikdyti žmogaus protą ir pakeisti jo supratimą apie tai, kas tikra. skaityti »

Biurų pastatai su treniruokliais ir masažuotojais – kaip milžiniškos kompanijos atrakina darbuotojų kūrybiškumą?

Įsivaizduokite įmonę, kuri iš visų savo darbuotojų ne prašo, bet reikalauja į užduotis žvelgti netradiciškai. skaityti »

„Panasonic“ pristatė permatomą televizorių

Neseniai Berlyne vykusioje parodoje „IFA 2017“ televizorių gamintoja „Panasonic“ pristatė televizorių su visiškai permatomu ekranu. skaityti »

Programuotojų diena

Rugsėjo 13 dieną minima Programuotojų diena. Kodėl būtent šiandien? skaityti »

Mokslininkai mano atradę būdą, kaip visam laikui atsikratyti žalingų įpročių

Mokslininkai atranda naujų būdų, kaip tiesiogiai veikiant smegenis atsikratyti žalingų įpročių ir iki minimumo sumažinti atkritimo tikimybę. skaityti »

Kad kelionė neprailgtų: intelektiniai žaidimai, kuriuos privalote turėti išmaniajame

Pažinimo džiaugsmas mus praturtina kaip niekas kitas, tačiau keliaudami mes dažnai daugybę laiko praleidžiame automobilyje ar lėktuve, valandų valandas pro langą veltui stebėdami plaukiančius debesis. skaityti »

Ką veikia biomechanikai?

Biomechanikai – tai inžinieriai, kurie mokosi iš gamtos... skaityti »

Lietuvos studentas sukūrė sportinį elektrinį triratį

Europoje dar nauja sporto šaka susidomėjęs studentas Rolandas Dockevičius iš Klaipėdos sukūrė elektrinį triratį drifterį. skaityti »