Modernios technologijos jau leidžia stebėti ir savo miegą

Publikuota: 2013 m. kovo 6 d. trečiadienis

Sveikai gyventi siekiantiems modernios technologijos šiandien jau leidžia stebėti ir savo miego kokybę. Pasak specialistų, tvarkingas miego ritmas – neretai pamirštama, tačiau neatsiejama geros savijautos bei sveikos gyvensenos dalis. Aktyvaus gyvenimo būdo skatinimui kuriamos technologijos jau leidžia ne tik nuolat stebėti organizmo aktyvumą bei pokyčius dieną, bet ir gauti detalias savo miego ataskaitas.

Specialistų teigimu, tvarkingas miego ritmas – privalomas komponentas, siekiant jaustis žvaliam ir aktyviam. Miego trūkumo sukeliamos savijautos ir sveikatos sutrikimai jau ne vienerius metus yra plačiai aptarinėjami mokslininkų bei medikų visame pasaulyje. Šios problemos sprendimui ir pasitelktos modernios technologijos, leidžiančios stebėti savo miego ritmą, jį analizuoti ir atsibusti tinkamiausiu momentu.

„Savo miego ritmo stebėsena svarbi tam, kad galėtume kontroliuoti, kaip ilsimės. Teisingas miego ritmas padeda gauti reikiamą poilsio kiekį per trumpesnį laiką, lengviau pabusti ir jaustis žvalesniems. Miegas turėtų būti reguliaurus – sveikai gyventi norintys žmonės turi įprasti eiti miegoti ir keltis kasdien tuo pačiu metu, taip pat – atrasti tinkamiausią miego laiką ir trukmę“, - teigia „Impuls“ sporto ir sveikatingumo klubų tinkle dirbantis sporto treneris Bronius Burneika.

Pasak jo, žmonės paprastai linkę rūpintis savo gyvenimo būdu dieną, tačiau pamiršta apie tvarkingo bei reguliaraus miego svarbą. Būtent miegas dažniausiai nulemia, kokie aktyvūs esame ir kokie žvalūs jaučiamės dienos metu.

„Profesionalūs sportininkai visuomet stebi savo miego kokybę bei pokyčius, tą daryti jau gali ir visi norintys rūpintis savo sveikata“, - pasakojo įrenginius „Fitbit“,  leidžiančius nuolat sekti savo aktyvumą, sudegintas kalorijas, svorio pokyčius, mitybą ir netgi – miegą, į Lietuvą atvežusios UAB „InfoEra“ atstovas Mykolas Treigys.

Pasaulyje populiarėjantys įvairūs organizmo aktyvumui stebėti skirti įrenginiai analizuoja juos dėvinčiųjų gyvenimo ritmą visą parą – skaičiuoja nueitus žingsnius ir sudegintas kalorijas dieną bei parodo, kiek valandų kokybiško miego tenka naktį. Speciali apyrankė leidžia sužinoti, kiek laiko atsigulus prireikia užmigti, kiek kartų įrenginį dėvintis žmogus prasibudo ar vertėsi bei kiek valandų kokybiškai miegojo.

 „Technologijos padeda sveiką ir aktyvią gyvenseną paversti ne tik naudinga bei privaloma gyvenimo dalimi, bet ir smagia pramoga, leisdamos savo pasiekimus palyginti su draugų ar kolegų – sveika konkurencija padeda efektyviau siekti užsibrėžtų tikslų“, – sakė UAB „InfoEra“ atstovas.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Kuriama technologija, gebanti perduoti žmogaus mintis

Išradėjas ir verslininkas Elon Musk tikisi sukurti technologiją, padedančią žmonėmis keistis mintimis per atstumą. skaityti »

Kanados banke – šokantis robotas konsultantas

Kanados bankas ATB pradėjo testuoti Japonijos įmonės „Softbank“ robotą „Pepper“. skaityti »

„Trekstor“ išleis laikrodį, veikiantį „Windows 10“ pagrindu

„Microsoft“ paskelbė, kad „Trekstor“ išleis išmanųjį laikrodį, kuris veiks valdomas operacinės sistemos „Windows 10 IoT Core“. skaityti »

Grįžta pomėgis spausdinti nuotraukas

Nors nuotraukų albumais galima grožėtis įrenginių ekranuose, vis dažniau lietuviai renkasi nuotraukas spausdinti ir saugoti popieriuje. skaityti »

Per kaulus grojančios ausinės būtų sužavėjusios L.Van Bethoveną

Ar žinote, kad L.Van Bethovenas apkurtęs naudojosi muzikos perdavimu kaulais? skaityti »

Vilniuje vėl statomi makaronų tiltai

Pavasarine tradicija jau tapęs išskirtinių tiltų statymo konkursas VGTU „Makaronų tiltai 2017“ šiemet grįžo su dar didesniais užmojais – kūrybiškos inžinerijos dvasia užkrėtęs Lietuvos mokyklas, šiemet čempionatas nusitaikė į universitetus. skaityti »

Lietuviai per internetą dažniausiai perka madingas prekes

Lietuvos gyventojai vis labiau įpranta pirkti internete ir apsipirkdami tokiu būdu išleidžia vis daugiau pinigų. skaityti »

Bepilotės skraidyklės skraidins kraują

Dvi Šveicarijos miesto Lugano ligoninės nusprendė operatyviam kraujo ir biologinių medžiagų pristatymui panaudoti skraidykles „Matternet One“. skaityti »

Vilniuje pristatytas 41 išradimas – nuo kvapų lazdelės iki elektrinės riedlentės

Kovo 31 d. – balandžio 1 d. Vilniaus „Litexpo“ parodų ir kongresų centre buvo atidarytas pirmasis ir didžiausias Lietuvoje išradėjų konkursas „Vilnius išranda 2017”. skaityti »

Mūsų planetoje jau gyvena 20 tūkst. kiborgų

Pasak mokslininkų, didžiausia problema ta, kad evoliucionuojame per lėtai ir mūsų kūnai nespėja prisitaikyti prie sparčiai kintančio šiuolaikinio gyvenimo. skaityti »