Nuo laukinių vakarų į „crowdfunding“ modelį

Publikuota: 2012 m. spalio 7 d. sekmadienis

Šaltinis: ucc.lt

Rugsėjo 25–ąją „Gambitious“ paleido unikalią hibridinę platformą vaizdo žaidimams. „Gambitious“ sukūrė struktūrizuotą interneto platformą, kurioje suteikia galimybę žaidėjams, nepriklausomiems žaidimų kūrėjams, leidėjams ir potencialiems investuotojams saugiai investuoti lėšas naujo arba esamo žaidimo projekto plėtrai su galimybe atgauti finansus.

„Gambitious“ siūlo galimybę investuoti ir / arba remti tokias perspektyvias idėjas, kurios turi realią galimybę išaugti, komercinį gyvybingumą. Reikalaujama, kad visi kūrėjai pateiktų išsamų verslo ir rinkodaros planą, ir visais atvejais kūrėjas išlaiko savo intelektinę nuosavybę. Jei žaidimas pasiekia savo tikslą ir tampa pelningu, investuotojai gauna dividendus, paremtus jų pradinėmis investicijomis. Ši darni sistema vadinama „crowdfunding“ (liet. minios finansavimas).

„Crowdfunding“ sistema sudrebino savo inovatyvia idėja kaip naujas būdas projektams finansuoti. „Tarp pirmaujančių žaidimų finansavimo šaltinių, „crowdfunding“ toliau vystosi žaibišku greičiu”, sakė Scott Steinberg, „Crowdfunding Bible“ autorius. Tačiau jis įspėja: visuomet yra rizika, gedimai ir tikimybės dėl neįgyvendintų projektų ir nebaigtų žaidimų. Skirtingai nuo kitų „crowdfunding“ platformų, „Gambitious“ sukurta specialiai vaizdo žaidimų pramonei, palaiko investuotojus ir vysto supratimą apie žaidimo kūrybos ciklą.

Pagrindiniai „crowdfunding“ žaidimai JAV ir / arba Europos Sąjungoje:
• Candy Kids. Abstraction Games, Nyderlandai
• Cosmic DJ. Gl33k, JAV
• Mushroom Men. Red Fly Studio, JAV
• Piratoons. Fishing Cactus, Belgija
• Super Micro Heroes. Mutant Games, Ispanija
• Tink. Mimimi Productions, Vokietija
• Train Fever. Urban games, Šveicarija

Ir būsimi projektai:
• Earth No More. 3D Realms, JAV
• Pantzer Pets. Gamundo, Nyderlandai
• Stronghold Crusaders 2. Firefly Studios, Anglija

Pagyrų „Crowdfunding“ sistema sulaukė daug ir įvairių. „Tai yra puikus pasirinkimas „Mushroom Men“ žaidimui,” – sakė Kris Taylor, Redfly JAV. „Jis kitaip nei kitos platformos, „Gambitious“ įtraukia žmones, kurie užsiima plėtojimu ir leidyba, todėl tai yra puikus skatinimas žaisti ir investuoti pinigus”.

Šiuo metu „crowdfunding“ sistema visiškai veiksni tik Europos Sąjungoje, tačiau „JOBS Act“ neseniai pasirašė įstatymą, ir amerikiečiai tikisi, kad galės prisijungti jau nuo 2013–ųjų. Iki tol amerikiečiai gali dalyvauti aukodami. „Atėjo laikas pereiti nuo laukinių, laukinių vakarų į „crowdfunding“ profesionalesnį modelį”, – sakė vienas iš „Gambitious“ įkūrėjų Mike Wilson. „Gambitious“ finansavimo būdas yra naujas žaidimų rinkoje – tai būdas įteisinti, apsaugoti ir padidinti finansavimo galimybes visiems, kurie nori turėti žaidimo akcijų”.

Šaltinis: ucc.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Vaizdo žaidimai – daugiau nei vien pramoga: kodėl naudinga žaisti?

Kiekvienas žaidimas gali pasitarnauti ir kaip edukacijos šaltinis, įsitikinusi žaidimų kūrėjų įmonės „SneakyBox“ verslo plėtros vadovė Eglė Čiuoderienė. Pasak specialistės, skirtingi žaidimai padeda ugdyti loginį, kritinį, strateginį mąstymą, lavina atmintį, kūrybiškumą ir dar da... skaityti »

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Kuriama technologija, gebanti perduoti žmogaus mintis

Išradėjas ir verslininkas Elon Musk tikisi sukurti technologiją, padedančią žmonėmis keistis mintimis per atstumą. skaityti »

Kanados banke – šokantis robotas konsultantas

Kanados bankas ATB pradėjo testuoti Japonijos įmonės „Softbank“ robotą „Pepper“. skaityti »

„Trekstor“ išleis laikrodį, veikiantį „Windows 10“ pagrindu

„Microsoft“ paskelbė, kad „Trekstor“ išleis išmanųjį laikrodį, kuris veiks valdomas operacinės sistemos „Windows 10 IoT Core“. skaityti »

Grįžta pomėgis spausdinti nuotraukas

Nors nuotraukų albumais galima grožėtis įrenginių ekranuose, vis dažniau lietuviai renkasi nuotraukas spausdinti ir saugoti popieriuje. skaityti »

Per kaulus grojančios ausinės būtų sužavėjusios L.Van Bethoveną

Ar žinote, kad L.Van Bethovenas apkurtęs naudojosi muzikos perdavimu kaulais? skaityti »

Vilniuje vėl statomi makaronų tiltai

Pavasarine tradicija jau tapęs išskirtinių tiltų statymo konkursas VGTU „Makaronų tiltai 2017“ šiemet grįžo su dar didesniais užmojais – kūrybiškos inžinerijos dvasia užkrėtęs Lietuvos mokyklas, šiemet čempionatas nusitaikė į universitetus. skaityti »

Lietuviai per internetą dažniausiai perka madingas prekes

Lietuvos gyventojai vis labiau įpranta pirkti internete ir apsipirkdami tokiu būdu išleidžia vis daugiau pinigų. skaityti »

Bepilotės skraidyklės skraidins kraują

Dvi Šveicarijos miesto Lugano ligoninės nusprendė operatyviam kraujo ir biologinių medžiagų pristatymui panaudoti skraidykles „Matternet One“. skaityti »

Vilniuje pristatytas 41 išradimas – nuo kvapų lazdelės iki elektrinės riedlentės

Kovo 31 d. – balandžio 1 d. Vilniaus „Litexpo“ parodų ir kongresų centre buvo atidarytas pirmasis ir didžiausias Lietuvoje išradėjų konkursas „Vilnius išranda 2017”. skaityti »

Mūsų planetoje jau gyvena 20 tūkst. kiborgų

Pasak mokslininkų, didžiausia problema ta, kad evoliucionuojame per lėtai ir mūsų kūnai nespėja prisitaikyti prie sparčiai kintančio šiuolaikinio gyvenimo. skaityti »