Robotai varžosi savo „olimpinėse“ žaidynėse

Publikuota: 2012 m. rugsėjo 2 d. sekmadienis

Šaltinis: ucc.lt

Nors Londonas ir šeimininkavo šių metų vasaros olimpinėse žaidynėse, Bristolis yra ta vieta, kurioje turėtum dabar būti, jei esi sportiškas robotukas.

26 komandos iš viso pasaulio šią savaitę varžosi „FIRA RoboWorld Cup“. Robotai varžosi įvairiuose žaidimuose, pavyzdžiui – futbole, krepšinyje ir net svorių kilnojime. Tai pirmasis kartas, kai renginys vyksta Didžiojoje Britanijoje ir organizatoriai sako, kad šiemet buvo sutrauktas rekordinis dalyvių skaičius. Robotai taip pat sugebėjo sumušti kelis pasaulio rekordus. 

Robotas „Usain Bolt“ atvyko iš Singapūro. Iki šio „sprinterio“ pasaulio rekordas buvo 42 sekundės, tačiau jam pavyko jį pagerinti iki 31 sekundės. Žinoma, skirtingai nei žmonės, robotai nebėga 100 metrų, jie turi bėgti tris metrus tiesiai ir tris atgal. 

Finalinėje sprinto rungtyje važysis Plymouth universiteto ir Singapūro robotukai. Pasak ekspertų, abiejų robotukų techninės galimybės yra apylygės. Kita Didžiosios Britanijos komanda, sukonstruota Bristolio universiteto laboratorijoje, bėgs maratoną. Visose rungtyse kova yra žiauri.

Komandos „Panther“ narys teigia: „Atvirai sakant, mes būsime laimingi jei vien tik pabaigsime lenktynes. Šiuo momentu mūsų robotas nevaikšto taip greitai, kaip galėtų“.

Olimpiados nariams užduotį pasunkino ir aplinkybė, kad jiems nebuvo iš anksto pranešta, kur ir kokiomis sąlygomis vyks varžybos. „Būtina sukurti geresnius robotukus, nei kitų komandų technologai. Tiesa, tai pirmieji metai, kai mes dalyvaujame robotų olimpinėse žaidynėse, todėl dar spėsime patobulėti ir tapti čempionais,“ – teigia M. Pollard. Daugumoje rungčių varžosi tie patys robotai, jei jų techninės galimybės tai leidžia.

Šaltinis: ucc.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Šiuolaikiniai vaikai pinigus taupys skaitmeninėse taupyklėse

Kiekvienas vaikystėje esame turėjęs monetų taupyklę. Kaip vaikai taupys pinigus, jei kažkada pasaulyje nebebus grynųjų? skaityti »

Skeptiškiems tėveliams: 5 faktai apie vaizdo žaidimų naudą

Tyrimai atskleidė, kad saikingos pramogos su vaizdo žaidimais gali teikti naudą ne tik vaikams, bet ir jų tėveliams. skaityti »

NATO suvažiavimą saugos ereliai

Gegužės 25 d. Briuselyje vyks NATO renginys, kuriame dalyvaus ir JAV prezidentas Donaldas Trampas. Į susitikimą suvažiuos valdžios atstovai iš 29 šalių. skaityti »

Dubajaus gatvėse patruliuoja robotas–policininkas

Į darbą priimtas pirmasis robotas–policininkas. Jis prisijungė prie policininkų būrio Arabų Emyratuose, Dubajuje. skaityti »

Kodėl lietuviai mėgsta atsiskaityti tik gavę prekes?

Mokėjimas už prekes jų pristatymo metu – vienas populiariausių būdų atsiskaityti už internetinius pirkinius Lietuvoje. skaityti »

Kad palinkus prie išmaniųjų kupra neužaugtų...

JAV vykdytas tyrimas parodė, kad nuolatinis žiūrėjimas į išmanųjį telefoną žemyn prilygsta maždaug 27 kilogramų svoriui, pakabintam ant kaklo, o tai pastarajam nėra naudinga. skaityti »

Nauja mobilioji programėlė – unikalus emocinės pagalbos sau būdas

Kiekvienas programėlės naudotojas galės žymėti ir stebėti savo emocinę būklę, tikimasi, kad šis įrankis padės ugdyti emocinį raštingumą. skaityti »

Kvadratinės Latvijos kolekcinės monetos tiražas išgraibstytas akimirksniu

Gegužės pradžioje Latvijos centrinis bankas pradėjo prekiauti nauja kolekcine moneta, skirta Latgalos kongreso šimtmečiui. skaityti »

Išleista Eurovizijos konkursui skirta moneta

Nacionalinis Ukrainos bankas gegužės 11 d. pradės prekiauti kolekcine moneta, skirta „Eurovizijos 2017“ konkursui. skaityti »

Mokslas atskleidė, ko reikia norint sukurti genialų protą

Intelektas – nėra būtinas genijaus požymis, svarbus žmogaus kūrybiškumas ir atkaklumas. skaityti »