„Sony“ patentuoja temperatūros reguliatorių žaidimams

Publikuota: 2012 m. lapkričio 11 d. sekmadienis

Šaltinis: ucc.lt

Vaizdo žaidimų kūrėjai nuolat ieško būdų, kaip suteikti žaidėjams daugiau svaiginančių įspūdžių. Naudojamos kelios judesių kontrolės sistemos, populiarios ir virtualios realybės ausinės, tačiau ką dar būtų galima padaryti, kad žaidimai atrodytų realesni? Gali būti, kad „Sony“ pasiūlys visiškai inovatyvią naujieną.

Naujajame patente aprašytas, duomenų kontrolės reguliatorius, kuris keičia temperatūrą iš karštos į šaltą ir atvirkščiai, kad atitiktų žaidimo veiksmus. Temperatūros duomenų kontrolės idėja remiasi tuo, kad žaidėjai galėtų labiau pajusti, ką personažas jaučia, pavyzdžiui, nukentėjimą nuo ugnies kamuolio ar sunkią kelionę per šaltą pūgą.

„Sony“ naujame patente aprašo planus dėl „Temperatūros režimo reguliatoriaus” ir vaizduoja tai, kas atrodo kaip „Playstation“ judesių valdymas. Nors neminimos jokios specialios šildymo ar vėsinimo nedidelio mastelio technologijos, patente pateikiama daug idėjų, kaip temperatūros pokyčiai galėtų būti taikomi vaizdo žaidimams. Galimi naudojimo pavyzdžiai įtraukiamos žaidimo aplinkos su ekstremaliomis temperatūromis –ledinis urvas, kaitinantis ugnikalnis, ir jos sustiprinamos mėgdžiojant atitinkamas temperatūras. Kita idėja – personažo sąveika su tam tikrais objektais, pavyzdžiui, gaisru ar tekančiu vandeniu. Reguliatorius galėtų būti net ginklas – perkaitęs jis lėtai vėsta, kinta temperatūra.

Patente pažymima, kad reguliatorius gali turėti spalvotus signalus, kurie atitinka jo temperatūrą: mėlyna – šalta, raudona – karšta, geltona – šilta, ir t.t. Nedidelis ventiliatorius taip pat galėtų suteikti papildomą karšto arba šalto oro gūsį (pavyzdžiui, tai atitiktų sprogimo bangą žaidžiant). Reguliatorius neturi būti atskiras prietaisas, bet, kaip aprašoma „Sony patente“, visą temperatūros grįžtamojo ryšio sistemą galima patalpinti į jau naudojamus prietaisus.

Reguliatoriaus galimybės nesibaigia ties realistinės žaidimų patirties kūrimu. Patente taip pat aprašomas vėsinimas, kai jis pajunta prakaituotas rankas ar padidėjusį širdies susitraukimų dažnį, ir šildymas, kai jis aptinka šaltas rankas.

Deja, „Sony“ kol kas nekomentuoja patento, todėl teks dar palaukti ir pamatyti, ar ši idėja išsivystys į visavertį produktą. Apskritai, temperatūros grįžtamojo ryšio reguliatorius skamba netradiciškai ir būtų tikras proveržis, jeigu pavyktų tinkamai įgyvendinti. Toks prietaisas galėtų būti labai viliojantis žaidimų kūrėjams ir gerbėjams.

Šaltinis: ucc.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Vaizdo žaidimai – daugiau nei vien pramoga: kodėl naudinga žaisti?

Kiekvienas žaidimas gali pasitarnauti ir kaip edukacijos šaltinis, įsitikinusi žaidimų kūrėjų įmonės „SneakyBox“ verslo plėtros vadovė Eglė Čiuoderienė. Pasak specialistės, skirtingi žaidimai padeda ugdyti loginį, kritinį, strateginį mąstymą, lavina atmintį, kūrybiškumą ir dar da... skaityti »

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

A. Einšteino robotas mokys fizikos

Las Vegase vykusioje parodoje „Consumer Electronics Show“ bendrovė „Hanson Robotics“ pristatė besimokantį robotą, turintį garsaus fiziko Alberto Einšteino veidą. skaityti »

Automobilio salonas tieks namams elektrą ir pramogas

Buitinės elektronikos parodoje CES automobilių gamintoja „Hyundai“ pristatė išmaniųjų namų integracijos su bepiločiu automobiliu koncepciją. skaityti »

Kinai sukūrė televizorių, plonesnį už telefoną

JAV vykusioje parodoje „CES 2017“ pristatytas naujas televizorius „Mi TV 4“. skaityti »

„Kissenger“ per nuotolį perduos bučinį

Londono universiteto inžinieriai nusprendė padovanoti žmonėms galimybę per nuotolį dalytis bučiniais. skaityti »

Japonijoje darbuotojus jau keičia dirbtinis intelektas

Japonijos draudimo bendrovė „Fukoku Mutual Life Insurance“ planuoja daugiau nei 30 savo darbuotojų pakeisti dirbtinio intelekto sistemomis. skaityti »

Du doleriai šviesos greičio

Lenkijos monetų kalykla iškalė „Šviesos greičio“ monetą Naujosios Zelandijos salai Niujė. skaityti »

Įdomiausios lietuviškos inovacijos 2016-aisiais

Lietuviški pieno baltymo pluošto ar alijošiumi prisotinti drabužiai, išmanus žvejybos sonaras, papildytos realybės knygelės vaikams, išmaniosios termožaliuzės – jau ne naujiena. Ką unikalaus šiemet sukūrė ar pristatė rinkai lietuviai? skaityti »

Kompiuteris prieš žmogų

Ar kompiuteris tikrai pranašesnis už žmogų ir gali jį visiškai pakeisti? Palyginkime. skaityti »

Išmanusis veidrodis – tobulam makiažui

išmanusis veidrodis „Juno“ imituoja norimą apšvietimą, kad makiažas būtų kuo tobulesnis. skaityti »

Latvijos bankas išleido beveik permatomą kolekcinę monetą

Latvijos centrinis bankas pristatė kolekcinę 5 eurų monetą „Žemė“, pagamintą iš pusiau permatomos keramikos. skaityti »