„Sony“ patentuoja temperatūros reguliatorių žaidimams

Publikuota: 2012 m. lapkričio 11 d. sekmadienis

Šaltinis: ucc.lt

Vaizdo žaidimų kūrėjai nuolat ieško būdų, kaip suteikti žaidėjams daugiau svaiginančių įspūdžių. Naudojamos kelios judesių kontrolės sistemos, populiarios ir virtualios realybės ausinės, tačiau ką dar būtų galima padaryti, kad žaidimai atrodytų realesni? Gali būti, kad „Sony“ pasiūlys visiškai inovatyvią naujieną.

Naujajame patente aprašytas, duomenų kontrolės reguliatorius, kuris keičia temperatūrą iš karštos į šaltą ir atvirkščiai, kad atitiktų žaidimo veiksmus. Temperatūros duomenų kontrolės idėja remiasi tuo, kad žaidėjai galėtų labiau pajusti, ką personažas jaučia, pavyzdžiui, nukentėjimą nuo ugnies kamuolio ar sunkią kelionę per šaltą pūgą.

„Sony“ naujame patente aprašo planus dėl „Temperatūros režimo reguliatoriaus” ir vaizduoja tai, kas atrodo kaip „Playstation“ judesių valdymas. Nors neminimos jokios specialios šildymo ar vėsinimo nedidelio mastelio technologijos, patente pateikiama daug idėjų, kaip temperatūros pokyčiai galėtų būti taikomi vaizdo žaidimams. Galimi naudojimo pavyzdžiai įtraukiamos žaidimo aplinkos su ekstremaliomis temperatūromis –ledinis urvas, kaitinantis ugnikalnis, ir jos sustiprinamos mėgdžiojant atitinkamas temperatūras. Kita idėja – personažo sąveika su tam tikrais objektais, pavyzdžiui, gaisru ar tekančiu vandeniu. Reguliatorius galėtų būti net ginklas – perkaitęs jis lėtai vėsta, kinta temperatūra.

Patente pažymima, kad reguliatorius gali turėti spalvotus signalus, kurie atitinka jo temperatūrą: mėlyna – šalta, raudona – karšta, geltona – šilta, ir t.t. Nedidelis ventiliatorius taip pat galėtų suteikti papildomą karšto arba šalto oro gūsį (pavyzdžiui, tai atitiktų sprogimo bangą žaidžiant). Reguliatorius neturi būti atskiras prietaisas, bet, kaip aprašoma „Sony patente“, visą temperatūros grįžtamojo ryšio sistemą galima patalpinti į jau naudojamus prietaisus.

Reguliatoriaus galimybės nesibaigia ties realistinės žaidimų patirties kūrimu. Patente taip pat aprašomas vėsinimas, kai jis pajunta prakaituotas rankas ar padidėjusį širdies susitraukimų dažnį, ir šildymas, kai jis aptinka šaltas rankas.

Deja, „Sony“ kol kas nekomentuoja patento, todėl teks dar palaukti ir pamatyti, ar ši idėja išsivystys į visavertį produktą. Apskritai, temperatūros grįžtamojo ryšio reguliatorius skamba netradiciškai ir būtų tikras proveržis, jeigu pavyktų tinkamai įgyvendinti. Toks prietaisas galėtų būti labai viliojantis žaidimų kūrėjams ir gerbėjams.

Šaltinis: ucc.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Vaizdo žaidimai – daugiau nei vien pramoga: kodėl naudinga žaisti?

Kiekvienas žaidimas gali pasitarnauti ir kaip edukacijos šaltinis, įsitikinusi žaidimų kūrėjų įmonės „SneakyBox“ verslo plėtros vadovė Eglė Čiuoderienė. Pasak specialistės, skirtingi žaidimai padeda ugdyti loginį, kritinį, strateginį mąstymą, lavina atmintį, kūrybiškumą ir dar da... skaityti »

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Medžiaga, kuri sukels perversmą sporto prekių ir medicinos pramonėse

Bingamtono Universiteto Niujorke mokslininkai sukūrė šią keistą tamprią medžiagą, kuri iš tikrųjų yra baterija. skaityti »

Vyras savadarbe raketa bandys įrodyti, kad Žemė plokščia

Mike'as Hughesas pasirengęs paleisti savo iš metalo laužo sukurtą raketą Mojave dykumoje ir įrodyti, kad Žemė yra plokščia. skaityti »

Ar galima sapnuoti nemiegant?

Mokslininkai iš Londono teigia atradę būdą kaip sutrikdyti žmogaus protą ir pakeisti jo supratimą apie tai, kas tikra. skaityti »

Biurų pastatai su treniruokliais ir masažuotojais – kaip milžiniškos kompanijos atrakina darbuotojų kūrybiškumą?

Įsivaizduokite įmonę, kuri iš visų savo darbuotojų ne prašo, bet reikalauja į užduotis žvelgti netradiciškai. skaityti »

„Panasonic“ pristatė permatomą televizorių

Neseniai Berlyne vykusioje parodoje „IFA 2017“ televizorių gamintoja „Panasonic“ pristatė televizorių su visiškai permatomu ekranu. skaityti »

Programuotojų diena

Rugsėjo 13 dieną minima Programuotojų diena. Kodėl būtent šiandien? skaityti »

Mokslininkai mano atradę būdą, kaip visam laikui atsikratyti žalingų įpročių

Mokslininkai atranda naujų būdų, kaip tiesiogiai veikiant smegenis atsikratyti žalingų įpročių ir iki minimumo sumažinti atkritimo tikimybę. skaityti »

Kad kelionė neprailgtų: intelektiniai žaidimai, kuriuos privalote turėti išmaniajame

Pažinimo džiaugsmas mus praturtina kaip niekas kitas, tačiau keliaudami mes dažnai daugybę laiko praleidžiame automobilyje ar lėktuve, valandų valandas pro langą veltui stebėdami plaukiančius debesis. skaityti »

Ką veikia biomechanikai?

Biomechanikai – tai inžinieriai, kurie mokosi iš gamtos... skaityti »

Lietuvos studentas sukūrė sportinį elektrinį triratį

Europoje dar nauja sporto šaka susidomėjęs studentas Rolandas Dockevičius iš Klaipėdos sukūrė elektrinį triratį drifterį. skaityti »