Sukurta nauja kompiuterio valdymo gestais technologija

Publikuota: 2012 m. gegužės 24 d. ketvirtadienis

Kompanija „Leap Motion“ teigia, kad netrukus galėsime atsisveikinti su pelėmis ir klaviatūromis. Ir tai nebus liečiamų ekranų technologija, kaip planšetėse ar išmaniuosiuose telefonuose, paliekanti pirštų žymes ant ekranų. Kompiuterio ekranas liks švarus, nes jis bus valdomas judesiu.

Atrodo, tokių teiginių nemažai buvo iki šiol, pradedant specialiomis pirštinėmis ir baigiant „Microsoft“ plėtojama „Kinect“ technologija, tačiau „Leap Motion“ jau pristatė ir komercinį gaminį, kurio veikimas atrodo tikrai įspūdingai.

Tai nedidelė dėžutė, jungiama į kompiuterio USB jungtį ir programinė įranga, sukuriantys nedidelę erdvę priešais kompiuterio ekraną, kurioje yra registruojami judesiai ir jie verčiami komandomis kompiuteriui.

Nauja yra tai, kad ši sistema sugeba atskirti atskirus pirštus, daiktus, laikomus rankose, tokius kaip pieštukas, ir preciziškai registruoti jų judesius. Gamintojų teigimu, tikslumas yra maždaug du šimtus kartų didesnis, nei kitų panašių judesio kontrolės sistemų, todėl prieš kompiuterį nebereikia mosuoti rankomis, o tai yra varginantis užsiėmimas – pakanka pirštų judesių.

„Leap Motion“ jau priima išankstinius užsakymus ir teigia, kad gaminys pasirodys rinkoje jau šiemet gruodžio mėnesį arba 2013 metų pradžioje. Kaina – tik 70 JAV dolerių.

„Leap Motion“ šiam darbui įkvėpė problemos, kylančios dirbant su kompiuterinėmis trimačio modeliavimo sistemomis – dirbant su jomis gali prireikti ir pusvalandžio, norint sukurti eskizą, kurį ant popieriaus lapo būtų galima nupiešti vos per pora minučių. Dabar, „Leap Motion“ teigimu, bus galima minkyti virtualų molį lygiai taip pat, kaip ir tikrą.

Šaltinis: mokslasplius.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Kuriama technologija, gebanti perduoti žmogaus mintis

Išradėjas ir verslininkas Elon Musk tikisi sukurti technologiją, padedančią žmonėmis keistis mintimis per atstumą. skaityti »

Kanados banke – šokantis robotas konsultantas

Kanados bankas ATB pradėjo testuoti Japonijos įmonės „Softbank“ robotą „Pepper“. skaityti »

„Trekstor“ išleis laikrodį, veikiantį „Windows 10“ pagrindu

„Microsoft“ paskelbė, kad „Trekstor“ išleis išmanųjį laikrodį, kuris veiks valdomas operacinės sistemos „Windows 10 IoT Core“. skaityti »

Grįžta pomėgis spausdinti nuotraukas

Nors nuotraukų albumais galima grožėtis įrenginių ekranuose, vis dažniau lietuviai renkasi nuotraukas spausdinti ir saugoti popieriuje. skaityti »

Per kaulus grojančios ausinės būtų sužavėjusios L.Van Bethoveną

Ar žinote, kad L.Van Bethovenas apkurtęs naudojosi muzikos perdavimu kaulais? skaityti »

Vilniuje vėl statomi makaronų tiltai

Pavasarine tradicija jau tapęs išskirtinių tiltų statymo konkursas VGTU „Makaronų tiltai 2017“ šiemet grįžo su dar didesniais užmojais – kūrybiškos inžinerijos dvasia užkrėtęs Lietuvos mokyklas, šiemet čempionatas nusitaikė į universitetus. skaityti »

Lietuviai per internetą dažniausiai perka madingas prekes

Lietuvos gyventojai vis labiau įpranta pirkti internete ir apsipirkdami tokiu būdu išleidžia vis daugiau pinigų. skaityti »

Bepilotės skraidyklės skraidins kraują

Dvi Šveicarijos miesto Lugano ligoninės nusprendė operatyviam kraujo ir biologinių medžiagų pristatymui panaudoti skraidykles „Matternet One“. skaityti »

Vilniuje pristatytas 41 išradimas – nuo kvapų lazdelės iki elektrinės riedlentės

Kovo 31 d. – balandžio 1 d. Vilniaus „Litexpo“ parodų ir kongresų centre buvo atidarytas pirmasis ir didžiausias Lietuvoje išradėjų konkursas „Vilnius išranda 2017”. skaityti »

Mūsų planetoje jau gyvena 20 tūkst. kiborgų

Pasak mokslininkų, didžiausia problema ta, kad evoliucionuojame per lėtai ir mūsų kūnai nespėja prisitaikyti prie sparčiai kintančio šiuolaikinio gyvenimo. skaityti »