Sukurta nauja kompiuterio valdymo gestais technologija

Publikuota: 2012 m. gegužės 24 d. ketvirtadienis

Kompanija „Leap Motion“ teigia, kad netrukus galėsime atsisveikinti su pelėmis ir klaviatūromis. Ir tai nebus liečiamų ekranų technologija, kaip planšetėse ar išmaniuosiuose telefonuose, paliekanti pirštų žymes ant ekranų. Kompiuterio ekranas liks švarus, nes jis bus valdomas judesiu.

Atrodo, tokių teiginių nemažai buvo iki šiol, pradedant specialiomis pirštinėmis ir baigiant „Microsoft“ plėtojama „Kinect“ technologija, tačiau „Leap Motion“ jau pristatė ir komercinį gaminį, kurio veikimas atrodo tikrai įspūdingai.

Tai nedidelė dėžutė, jungiama į kompiuterio USB jungtį ir programinė įranga, sukuriantys nedidelę erdvę priešais kompiuterio ekraną, kurioje yra registruojami judesiai ir jie verčiami komandomis kompiuteriui.

Nauja yra tai, kad ši sistema sugeba atskirti atskirus pirštus, daiktus, laikomus rankose, tokius kaip pieštukas, ir preciziškai registruoti jų judesius. Gamintojų teigimu, tikslumas yra maždaug du šimtus kartų didesnis, nei kitų panašių judesio kontrolės sistemų, todėl prieš kompiuterį nebereikia mosuoti rankomis, o tai yra varginantis užsiėmimas – pakanka pirštų judesių.

„Leap Motion“ jau priima išankstinius užsakymus ir teigia, kad gaminys pasirodys rinkoje jau šiemet gruodžio mėnesį arba 2013 metų pradžioje. Kaina – tik 70 JAV dolerių.

„Leap Motion“ šiam darbui įkvėpė problemos, kylančios dirbant su kompiuterinėmis trimačio modeliavimo sistemomis – dirbant su jomis gali prireikti ir pusvalandžio, norint sukurti eskizą, kurį ant popieriaus lapo būtų galima nupiešti vos per pora minučių. Dabar, „Leap Motion“ teigimu, bus galima minkyti virtualų molį lygiai taip pat, kaip ir tikrą.

Šaltinis: mokslasplius.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

A. Einšteino robotas mokys fizikos

Las Vegase vykusioje parodoje „Consumer Electronics Show“ bendrovė „Hanson Robotics“ pristatė besimokantį robotą, turintį garsaus fiziko Alberto Einšteino veidą. skaityti »

Automobilio salonas tieks namams elektrą ir pramogas

Buitinės elektronikos parodoje CES automobilių gamintoja „Hyundai“ pristatė išmaniųjų namų integracijos su bepiločiu automobiliu koncepciją. skaityti »

Kinai sukūrė televizorių, plonesnį už telefoną

JAV vykusioje parodoje „CES 2017“ pristatytas naujas televizorius „Mi TV 4“. skaityti »

„Kissenger“ per nuotolį perduos bučinį

Londono universiteto inžinieriai nusprendė padovanoti žmonėms galimybę per nuotolį dalytis bučiniais. skaityti »

Japonijoje darbuotojus jau keičia dirbtinis intelektas

Japonijos draudimo bendrovė „Fukoku Mutual Life Insurance“ planuoja daugiau nei 30 savo darbuotojų pakeisti dirbtinio intelekto sistemomis. skaityti »

Du doleriai šviesos greičio

Lenkijos monetų kalykla iškalė „Šviesos greičio“ monetą Naujosios Zelandijos salai Niujė. skaityti »

Įdomiausios lietuviškos inovacijos 2016-aisiais

Lietuviški pieno baltymo pluošto ar alijošiumi prisotinti drabužiai, išmanus žvejybos sonaras, papildytos realybės knygelės vaikams, išmaniosios termožaliuzės – jau ne naujiena. Ką unikalaus šiemet sukūrė ar pristatė rinkai lietuviai? skaityti »

Kompiuteris prieš žmogų

Ar kompiuteris tikrai pranašesnis už žmogų ir gali jį visiškai pakeisti? Palyginkime. skaityti »

Išmanusis veidrodis – tobulam makiažui

išmanusis veidrodis „Juno“ imituoja norimą apšvietimą, kad makiažas būtų kuo tobulesnis. skaityti »

Latvijos bankas išleido beveik permatomą kolekcinę monetą

Latvijos centrinis bankas pristatė kolekcinę 5 eurų monetą „Žemė“, pagamintą iš pusiau permatomos keramikos. skaityti »