Sukurtas robotas, sklandantis bangomis

Publikuota: 2011 m. liepos 15 d. penktadienis

Robotus gaminanti kompanija „Liquid Robotics“ sukūrė naują robotą, pavadinimu „Bangų sklandytuvas“ (angl. Wave Gliders), kuris pasitarnaus okeanografijos mokslo tikslams.

Nuotoliniu būdu kontroliuojami robotai keliauja po vandenynus ir renka mokslininkams reikalingą medžiagą: informaciją apie bangų aukštį, banginio „dainų“ įrašus bei netoliese esančių laivų koordinates. Vėliau planuojama jų duomenis transliuoti tiesiogiai internetu okeanografija besidomintiems interneto naudotojams.

„Bangų sklandytuvas“ susideda iš plaukiojančio pagrindo, saulės energijos elementų, baterijų ir daviklių. Na, o giliai vandenyne pritvirtinamas panašus robotas, iš kurio mokslininkai valdo „Bangų sklandytuvą“.

Idėja sukurti tokį robotą kilo Robertui Hine, kuris sumanė sukurti robotą savo draugui, tiriančiam banginių „dainas“. Roboto kūrimas prasidėjo 2005 metais. Iš pradžių mokslininkui nesisekė, tačiau vėliau patobulinus tam tikrus elementus projektas vis dėlto pavyko. Robotas, kurio forma primena valtį, naudoja bangų energiją, kuria varomas robotas gali išvystyti iki 2 km/val. greitį. Mokslininkai robotą valdyti ir programuoti gali per palydovą bei GPS ryšiu.

„Bangų sklandytuvas“ geba įrašyti ir perduoti oro bei vandenyno temperatūrą, o tai gali būti naudinga prognozuojant audras. Duomenys apie bangų sroves, jų judėjimą bei aukštį gali praversti jūrininkams, planuojantiems laivo maršrutą. Na, o tokiuose laivų pilnuose vandenyse, kaip Meksikos įlanka, robotas geba nurodyti jų koordinates ir maršrutus.

Šaltinis: liquidr.com
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Medžiaga, kuri sukels perversmą sporto prekių ir medicinos pramonėse

Bingamtono Universiteto Niujorke mokslininkai sukūrė šią keistą tamprią medžiagą, kuri iš tikrųjų yra baterija. skaityti »

Vyras savadarbe raketa bandys įrodyti, kad Žemė plokščia

Mike'as Hughesas pasirengęs paleisti savo iš metalo laužo sukurtą raketą Mojave dykumoje ir įrodyti, kad Žemė yra plokščia. skaityti »

Ar galima sapnuoti nemiegant?

Mokslininkai iš Londono teigia atradę būdą kaip sutrikdyti žmogaus protą ir pakeisti jo supratimą apie tai, kas tikra. skaityti »

Biurų pastatai su treniruokliais ir masažuotojais – kaip milžiniškos kompanijos atrakina darbuotojų kūrybiškumą?

Įsivaizduokite įmonę, kuri iš visų savo darbuotojų ne prašo, bet reikalauja į užduotis žvelgti netradiciškai. skaityti »

„Panasonic“ pristatė permatomą televizorių

Neseniai Berlyne vykusioje parodoje „IFA 2017“ televizorių gamintoja „Panasonic“ pristatė televizorių su visiškai permatomu ekranu. skaityti »

Programuotojų diena

Rugsėjo 13 dieną minima Programuotojų diena. Kodėl būtent šiandien? skaityti »

Mokslininkai mano atradę būdą, kaip visam laikui atsikratyti žalingų įpročių

Mokslininkai atranda naujų būdų, kaip tiesiogiai veikiant smegenis atsikratyti žalingų įpročių ir iki minimumo sumažinti atkritimo tikimybę. skaityti »

Kad kelionė neprailgtų: intelektiniai žaidimai, kuriuos privalote turėti išmaniajame

Pažinimo džiaugsmas mus praturtina kaip niekas kitas, tačiau keliaudami mes dažnai daugybę laiko praleidžiame automobilyje ar lėktuve, valandų valandas pro langą veltui stebėdami plaukiančius debesis. skaityti »

Ką veikia biomechanikai?

Biomechanikai – tai inžinieriai, kurie mokosi iš gamtos... skaityti »

Lietuvos studentas sukūrė sportinį elektrinį triratį

Europoje dar nauja sporto šaka susidomėjęs studentas Rolandas Dockevičius iš Klaipėdos sukūrė elektrinį triratį drifterį. skaityti »