Sukurtas robotas, sklandantis bangomis

Publikuota: 2011 m. liepos 15 d. penktadienis

Robotus gaminanti kompanija „Liquid Robotics“ sukūrė naują robotą, pavadinimu „Bangų sklandytuvas“ (angl. Wave Gliders), kuris pasitarnaus okeanografijos mokslo tikslams.

Nuotoliniu būdu kontroliuojami robotai keliauja po vandenynus ir renka mokslininkams reikalingą medžiagą: informaciją apie bangų aukštį, banginio „dainų“ įrašus bei netoliese esančių laivų koordinates. Vėliau planuojama jų duomenis transliuoti tiesiogiai internetu okeanografija besidomintiems interneto naudotojams.

„Bangų sklandytuvas“ susideda iš plaukiojančio pagrindo, saulės energijos elementų, baterijų ir daviklių. Na, o giliai vandenyne pritvirtinamas panašus robotas, iš kurio mokslininkai valdo „Bangų sklandytuvą“.

Idėja sukurti tokį robotą kilo Robertui Hine, kuris sumanė sukurti robotą savo draugui, tiriančiam banginių „dainas“. Roboto kūrimas prasidėjo 2005 metais. Iš pradžių mokslininkui nesisekė, tačiau vėliau patobulinus tam tikrus elementus projektas vis dėlto pavyko. Robotas, kurio forma primena valtį, naudoja bangų energiją, kuria varomas robotas gali išvystyti iki 2 km/val. greitį. Mokslininkai robotą valdyti ir programuoti gali per palydovą bei GPS ryšiu.

„Bangų sklandytuvas“ geba įrašyti ir perduoti oro bei vandenyno temperatūrą, o tai gali būti naudinga prognozuojant audras. Duomenys apie bangų sroves, jų judėjimą bei aukštį gali praversti jūrininkams, planuojantiems laivo maršrutą. Na, o tokiuose laivų pilnuose vandenyse, kaip Meksikos įlanka, robotas geba nurodyti jų koordinates ir maršrutus.

Šaltinis: liquidr.com
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Šiuolaikiniai vaikai pinigus taupys skaitmeninėse taupyklėse

Kiekvienas vaikystėje esame turėjęs monetų taupyklę. Kaip vaikai taupys pinigus, jei kažkada pasaulyje nebebus grynųjų? skaityti »

Skeptiškiems tėveliams: 5 faktai apie vaizdo žaidimų naudą

Tyrimai atskleidė, kad saikingos pramogos su vaizdo žaidimais gali teikti naudą ne tik vaikams, bet ir jų tėveliams. skaityti »

NATO suvažiavimą saugos ereliai

Gegužės 25 d. Briuselyje vyks NATO renginys, kuriame dalyvaus ir JAV prezidentas Donaldas Trampas. Į susitikimą suvažiuos valdžios atstovai iš 29 šalių. skaityti »

Dubajaus gatvėse patruliuoja robotas–policininkas

Į darbą priimtas pirmasis robotas–policininkas. Jis prisijungė prie policininkų būrio Arabų Emyratuose, Dubajuje. skaityti »

Kodėl lietuviai mėgsta atsiskaityti tik gavę prekes?

Mokėjimas už prekes jų pristatymo metu – vienas populiariausių būdų atsiskaityti už internetinius pirkinius Lietuvoje. skaityti »

Kad palinkus prie išmaniųjų kupra neužaugtų...

JAV vykdytas tyrimas parodė, kad nuolatinis žiūrėjimas į išmanųjį telefoną žemyn prilygsta maždaug 27 kilogramų svoriui, pakabintam ant kaklo, o tai pastarajam nėra naudinga. skaityti »

Nauja mobilioji programėlė – unikalus emocinės pagalbos sau būdas

Kiekvienas programėlės naudotojas galės žymėti ir stebėti savo emocinę būklę, tikimasi, kad šis įrankis padės ugdyti emocinį raštingumą. skaityti »

Kvadratinės Latvijos kolekcinės monetos tiražas išgraibstytas akimirksniu

Gegužės pradžioje Latvijos centrinis bankas pradėjo prekiauti nauja kolekcine moneta, skirta Latgalos kongreso šimtmečiui. skaityti »

Išleista Eurovizijos konkursui skirta moneta

Nacionalinis Ukrainos bankas gegužės 11 d. pradės prekiauti kolekcine moneta, skirta „Eurovizijos 2017“ konkursui. skaityti »

Mokslas atskleidė, ko reikia norint sukurti genialų protą

Intelektas – nėra būtinas genijaus požymis, svarbus žmogaus kūrybiškumas ir atkaklumas. skaityti »