Svorio metimas virtualioje realybėje

Publikuota: 2013 m. liepos 6 d. šeštadienis

Šaltinis: ucc.lt

Svorio netekimas kelia susirūpinimą beveik 36 proc. amerikiečių, kurie laikomi nutukusiais. Yra daug kliūčių, kurios gali trukdyti atsikratyti svorio. Sudėtinga lankyti reguliarias treniruotes, kai yra įsipareigojimai darbe ir namuose, vaikų priežiūra ir pan.

Naujame tyrime išleistame 2013 m. gegužės – birželio mėn. šią problemą mitybos ir elgesio mokymo žurnale, aptaria tyrėjai iš Kanzaso medicinos centro universiteto bei stengiasi ištirti alternatyvius svorio valdymo būdus, kurie pašalintų kai kurias iš ankščiau paminėtų kliūčių. Sprendimas kurį  jie tiria – virtuali realybė svorio metimui ir jo palaikymui.

Pažvelgus į dvidešimties antsvorio turinčių ir nutukusių asmenų rezultatus po 3 mėnesių naudojimo svorio netekimo programos, kas savaitę besilankiusių klinikoje ar pasitelkusių virtualią realybę, o tada dar 6 mėnesiams palaikiusių svorį, tyrėjai pateikė įdomius rezultatus. Debra Sullivan, pagrindinė tyrėja, teigia: „Nors mes nustatėme, kad svorio kritimas buvo daug didesnis įprastine programa, palyginti su virtualios realybės, tačiau svorio palaikymas buvo efektyvesnis virtualia realybe“.

Virtualios realybės svorio netekimo programos priežiūrai buvo naudojama „Second Life“ internetinės aplinkos programa, prieinama visuomenei. „Second Life“ dalyviai sukūrė virtualius pareiškimus apie save, vadinamus avatarais, jie gali bendrauti su kitais avatarais ir naršyti virtualiame „Second Life“ pasaulyje. Balso ryšys yra pasiekiamas per ausines, kurios leidžia asmenims bendrauti tarpusavyje bei grupėse. Švietimas ir mokymas vyksta „saloje“, kurią suteikia „Second Life“ ir numato ribotą grupės priėjimą mitybos bei švietimo ir mokymo srityje.

Dr. Sullivan tegia, kad asmenys, kurie nori dalyvauti realaus gyvenimo scenarijuose be realaus gyvenimo pasekmių gali naudotis virtualia realybe. Pavyzdžiui, dalyviai gali praktikuoti patiekalų planavimą, apsipirkimą ir mitybos kontrolę, valgant restoranuose ir atostogų vakarėliuose daug didesniu mastu pasitelkiant „Second Life“, palyginti su riboto laiko susitikimu klinikoje. Virtuali realybė netgi gali labiau pasitarnauti norint stebėti asmenis, baigusius svorio netekimo programas.

Šaltinis: ucc.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Sukurk savo klasę kaip vaizdo žaidimą

Žaidimizacija ir žaidimu pagrįstas mokymas yra skirtingi dalykai – pirmuoju atveju yra naudojami mokinius įtraukiantys metodai, tam tikri elementai, o antruoju atveju yra iš tikrųjų naudojami vaizdo žaidimai kaip mokomoji medžiaga. Dabar vaizdo žaidimai gali pasiūlyti labai daug... skaityti »

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Medžiaga, kuri sukels perversmą sporto prekių ir medicinos pramonėse

Bingamtono Universiteto Niujorke mokslininkai sukūrė šią keistą tamprią medžiagą, kuri iš tikrųjų yra baterija. skaityti »

Vyras savadarbe raketa bandys įrodyti, kad Žemė plokščia

Mike'as Hughesas pasirengęs paleisti savo iš metalo laužo sukurtą raketą Mojave dykumoje ir įrodyti, kad Žemė yra plokščia. skaityti »

Ar galima sapnuoti nemiegant?

Mokslininkai iš Londono teigia atradę būdą kaip sutrikdyti žmogaus protą ir pakeisti jo supratimą apie tai, kas tikra. skaityti »

Biurų pastatai su treniruokliais ir masažuotojais – kaip milžiniškos kompanijos atrakina darbuotojų kūrybiškumą?

Įsivaizduokite įmonę, kuri iš visų savo darbuotojų ne prašo, bet reikalauja į užduotis žvelgti netradiciškai. skaityti »

„Panasonic“ pristatė permatomą televizorių

Neseniai Berlyne vykusioje parodoje „IFA 2017“ televizorių gamintoja „Panasonic“ pristatė televizorių su visiškai permatomu ekranu. skaityti »

Programuotojų diena

Rugsėjo 13 dieną minima Programuotojų diena. Kodėl būtent šiandien? skaityti »

Mokslininkai mano atradę būdą, kaip visam laikui atsikratyti žalingų įpročių

Mokslininkai atranda naujų būdų, kaip tiesiogiai veikiant smegenis atsikratyti žalingų įpročių ir iki minimumo sumažinti atkritimo tikimybę. skaityti »

Kad kelionė neprailgtų: intelektiniai žaidimai, kuriuos privalote turėti išmaniajame

Pažinimo džiaugsmas mus praturtina kaip niekas kitas, tačiau keliaudami mes dažnai daugybę laiko praleidžiame automobilyje ar lėktuve, valandų valandas pro langą veltui stebėdami plaukiančius debesis. skaityti »

Ką veikia biomechanikai?

Biomechanikai – tai inžinieriai, kurie mokosi iš gamtos... skaityti »

Lietuvos studentas sukūrė sportinį elektrinį triratį

Europoje dar nauja sporto šaka susidomėjęs studentas Rolandas Dockevičius iš Klaipėdos sukūrė elektrinį triratį drifterį. skaityti »