Tėvai abejoja dėl žaidimizacijos taikymo mokyklose

Publikuota: 2012 m. gruodžio 8 d. šeštadienis

Šaltinis: ucc.lt 

Žaidimizacija (angl. gamification) jau pasiekė revoliucinę sėkmę švietimo srityje, tačiau kai kurie skeptikai vis dar nėra įsitikinę jos veiksmingumu. Labiausiai abejoja tėvai ir auklėtojai mokyklose, kurių suvokimas apie tai, ką žaidimizacija reiškia mokyklinukams, yra subjektyvus. Šįkart kreipiamasi į tokius tėvelius, kurie vis dar netiki žaidimizacijos nauda mokymuisi.

Kai kuriems tėvams žaidimizacija asocijuojasi su betiksliu laiko praleidimu, o kompiuteriniai žaidimai neva braute braunasi į natūralų vaiko augimo ir vystymosi procesą. Anot tokių skeptikų, vaizdo žaidimai yra tik vaizdo žaidimai, nesvarbu, kokiu tikslu iš tiesų jie buvo kuriami. Tačiau dabar yra didžiulis skirtumas tarp „Grand Theft Auto“ (GTA) žaidimo ir interaktyvaus sužaidybinimo, skirto išmaniesiems telefonams.

Dauguma žmonių mato skirtumą tarp švietimo žaidimų, skirtų mokyklos klasėms, ir visiškai kitokios reikšmės kovinių žaidimų, tačiau kai kurie tėvai to nesupranta. Galima teigti, jog pastarieji „įstrigo“ amžiuje, kai buvo kuriami vaizdo žaidimai, ir dar prieš tai, kai žaidimizacija tapo plačiai taikoma mokymosi procese.

Prieš du dešimtmečius visų žanrų vaizdo žaidimai buvo grupuojami kartu į vieną milžinišką kategoriją: nestruktūrizuotos pramogos. Žaidimų pavadinimai, pavyzdžiui, „Grand Theft Auto“, „Halo“, „Call of Duty“, ir begalinis srautas su „Mario“ tiesiog dominuodavo. Nė vienas tėvas tuo metu nebūtų pagalvojęs, kad toks žaidimas galėtų būti skirtas švietimui. Taigi, suaugusiesiems žaidimai tapo kažkas blogo, nes tuomet tiesiog dar nebuvo žaidimų, iš tiesų skatinančių vaiko raidą.

Šiandien elektroninėse parduotuvėse gausu įvairių programėlių išmaniesiems telefonams ar planšetiniams kompiuteriams. Ten taip pat galima rasti aplikacijų skirtų pagerinti mokymosi procesą. Galima teigti, jog šiandienos žaidimizacija sukoncentruota į moksleivių smalsumo žadinimą, interaktyvumo skatinimą, ir suteikia žinių, kurių nėra įprastuose vadovėliuose.

Žaidimizacija turi realią vertę šiandienos klasėje. Kuo anksčiau tėvai tai supras, ir pakeis savo išankstinį nusistatymą dėl žaidimų ir tradicinio ugdymo, tuo geresnė šiuolaikinė švietimo sistema galėtų tapti.

Šaltinis: ucc.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Sukurk savo klasę kaip vaizdo žaidimą

Žaidimizacija ir žaidimu pagrįstas mokymas yra skirtingi dalykai – pirmuoju atveju yra naudojami mokinius įtraukiantys metodai, tam tikri elementai, o antruoju atveju yra iš tikrųjų naudojami vaizdo žaidimai kaip mokomoji medžiaga. Dabar vaizdo žaidimai gali pasiūlyti labai daug... skaityti »

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Šiuolaikiniai vaikai pinigus taupys skaitmeninėse taupyklėse

Kiekvienas vaikystėje esame turėjęs monetų taupyklę. Kaip vaikai taupys pinigus, jei kažkada pasaulyje nebebus grynųjų? skaityti »

Skeptiškiems tėveliams: 5 faktai apie vaizdo žaidimų naudą

Tyrimai atskleidė, kad saikingos pramogos su vaizdo žaidimais gali teikti naudą ne tik vaikams, bet ir jų tėveliams. skaityti »

NATO suvažiavimą saugos ereliai

Gegužės 25 d. Briuselyje vyks NATO renginys, kuriame dalyvaus ir JAV prezidentas Donaldas Trampas. Į susitikimą suvažiuos valdžios atstovai iš 29 šalių. skaityti »

Dubajaus gatvėse patruliuoja robotas–policininkas

Į darbą priimtas pirmasis robotas–policininkas. Jis prisijungė prie policininkų būrio Arabų Emyratuose, Dubajuje. skaityti »

Kodėl lietuviai mėgsta atsiskaityti tik gavę prekes?

Mokėjimas už prekes jų pristatymo metu – vienas populiariausių būdų atsiskaityti už internetinius pirkinius Lietuvoje. skaityti »

Kad palinkus prie išmaniųjų kupra neužaugtų...

JAV vykdytas tyrimas parodė, kad nuolatinis žiūrėjimas į išmanųjį telefoną žemyn prilygsta maždaug 27 kilogramų svoriui, pakabintam ant kaklo, o tai pastarajam nėra naudinga. skaityti »

Nauja mobilioji programėlė – unikalus emocinės pagalbos sau būdas

Kiekvienas programėlės naudotojas galės žymėti ir stebėti savo emocinę būklę, tikimasi, kad šis įrankis padės ugdyti emocinį raštingumą. skaityti »

Kvadratinės Latvijos kolekcinės monetos tiražas išgraibstytas akimirksniu

Gegužės pradžioje Latvijos centrinis bankas pradėjo prekiauti nauja kolekcine moneta, skirta Latgalos kongreso šimtmečiui. skaityti »

Išleista Eurovizijos konkursui skirta moneta

Nacionalinis Ukrainos bankas gegužės 11 d. pradės prekiauti kolekcine moneta, skirta „Eurovizijos 2017“ konkursui. skaityti »

Mokslas atskleidė, ko reikia norint sukurti genialų protą

Intelektas – nėra būtinas genijaus požymis, svarbus žmogaus kūrybiškumas ir atkaklumas. skaityti »