Tėvai abejoja dėl žaidimizacijos taikymo mokyklose

Publikuota: 2012 m. gruodžio 8 d. šeštadienis

Šaltinis: ucc.lt 

Žaidimizacija (angl. gamification) jau pasiekė revoliucinę sėkmę švietimo srityje, tačiau kai kurie skeptikai vis dar nėra įsitikinę jos veiksmingumu. Labiausiai abejoja tėvai ir auklėtojai mokyklose, kurių suvokimas apie tai, ką žaidimizacija reiškia mokyklinukams, yra subjektyvus. Šįkart kreipiamasi į tokius tėvelius, kurie vis dar netiki žaidimizacijos nauda mokymuisi.

Kai kuriems tėvams žaidimizacija asocijuojasi su betiksliu laiko praleidimu, o kompiuteriniai žaidimai neva braute braunasi į natūralų vaiko augimo ir vystymosi procesą. Anot tokių skeptikų, vaizdo žaidimai yra tik vaizdo žaidimai, nesvarbu, kokiu tikslu iš tiesų jie buvo kuriami. Tačiau dabar yra didžiulis skirtumas tarp „Grand Theft Auto“ (GTA) žaidimo ir interaktyvaus sužaidybinimo, skirto išmaniesiems telefonams.

Dauguma žmonių mato skirtumą tarp švietimo žaidimų, skirtų mokyklos klasėms, ir visiškai kitokios reikšmės kovinių žaidimų, tačiau kai kurie tėvai to nesupranta. Galima teigti, jog pastarieji „įstrigo“ amžiuje, kai buvo kuriami vaizdo žaidimai, ir dar prieš tai, kai žaidimizacija tapo plačiai taikoma mokymosi procese.

Prieš du dešimtmečius visų žanrų vaizdo žaidimai buvo grupuojami kartu į vieną milžinišką kategoriją: nestruktūrizuotos pramogos. Žaidimų pavadinimai, pavyzdžiui, „Grand Theft Auto“, „Halo“, „Call of Duty“, ir begalinis srautas su „Mario“ tiesiog dominuodavo. Nė vienas tėvas tuo metu nebūtų pagalvojęs, kad toks žaidimas galėtų būti skirtas švietimui. Taigi, suaugusiesiems žaidimai tapo kažkas blogo, nes tuomet tiesiog dar nebuvo žaidimų, iš tiesų skatinančių vaiko raidą.

Šiandien elektroninėse parduotuvėse gausu įvairių programėlių išmaniesiems telefonams ar planšetiniams kompiuteriams. Ten taip pat galima rasti aplikacijų skirtų pagerinti mokymosi procesą. Galima teigti, jog šiandienos žaidimizacija sukoncentruota į moksleivių smalsumo žadinimą, interaktyvumo skatinimą, ir suteikia žinių, kurių nėra įprastuose vadovėliuose.

Žaidimizacija turi realią vertę šiandienos klasėje. Kuo anksčiau tėvai tai supras, ir pakeis savo išankstinį nusistatymą dėl žaidimų ir tradicinio ugdymo, tuo geresnė šiuolaikinė švietimo sistema galėtų tapti.

Šaltinis: ucc.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Sukurk savo klasę kaip vaizdo žaidimą

Žaidimizacija ir žaidimu pagrįstas mokymas yra skirtingi dalykai – pirmuoju atveju yra naudojami mokinius įtraukiantys metodai, tam tikri elementai, o antruoju atveju yra iš tikrųjų naudojami vaizdo žaidimai kaip mokomoji medžiaga. Dabar vaizdo žaidimai gali pasiūlyti labai daug... skaityti »

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Medžiaga, kuri sukels perversmą sporto prekių ir medicinos pramonėse

Bingamtono Universiteto Niujorke mokslininkai sukūrė šią keistą tamprią medžiagą, kuri iš tikrųjų yra baterija. skaityti »

Vyras savadarbe raketa bandys įrodyti, kad Žemė plokščia

Mike'as Hughesas pasirengęs paleisti savo iš metalo laužo sukurtą raketą Mojave dykumoje ir įrodyti, kad Žemė yra plokščia. skaityti »

Ar galima sapnuoti nemiegant?

Mokslininkai iš Londono teigia atradę būdą kaip sutrikdyti žmogaus protą ir pakeisti jo supratimą apie tai, kas tikra. skaityti »

Biurų pastatai su treniruokliais ir masažuotojais – kaip milžiniškos kompanijos atrakina darbuotojų kūrybiškumą?

Įsivaizduokite įmonę, kuri iš visų savo darbuotojų ne prašo, bet reikalauja į užduotis žvelgti netradiciškai. skaityti »

„Panasonic“ pristatė permatomą televizorių

Neseniai Berlyne vykusioje parodoje „IFA 2017“ televizorių gamintoja „Panasonic“ pristatė televizorių su visiškai permatomu ekranu. skaityti »

Programuotojų diena

Rugsėjo 13 dieną minima Programuotojų diena. Kodėl būtent šiandien? skaityti »

Mokslininkai mano atradę būdą, kaip visam laikui atsikratyti žalingų įpročių

Mokslininkai atranda naujų būdų, kaip tiesiogiai veikiant smegenis atsikratyti žalingų įpročių ir iki minimumo sumažinti atkritimo tikimybę. skaityti »

Kad kelionė neprailgtų: intelektiniai žaidimai, kuriuos privalote turėti išmaniajame

Pažinimo džiaugsmas mus praturtina kaip niekas kitas, tačiau keliaudami mes dažnai daugybę laiko praleidžiame automobilyje ar lėktuve, valandų valandas pro langą veltui stebėdami plaukiančius debesis. skaityti »

Ką veikia biomechanikai?

Biomechanikai – tai inžinieriai, kurie mokosi iš gamtos... skaityti »

Lietuvos studentas sukūrė sportinį elektrinį triratį

Europoje dar nauja sporto šaka susidomėjęs studentas Rolandas Dockevičius iš Klaipėdos sukūrė elektrinį triratį drifterį. skaityti »