Žaidimizacija gali skatinti donorystę

Publikuota: 2013 m. rugsėjo 1 d. sekmadienis

Šiuo metu žaidimizuojamos įvairiausios gyvenimo sritys – mokslas, verslas, menas ir pan. Kokių dar yra sričių, kurias būtų galima žaidimizuoti? Andrew Tipp, vienas žinomiausių skaitmeninės leidybos redaktorių (blogerių), apžvelgia kaip būtų galima panaudoti žaidimizaciją, siekiant paskatinti kraujo donorystę.

Padaręs analizę  A. Tipp pateikia keletą variantų: 
– Pasiekimų fiksavimas (angl. milestones) – kraujo donorai galės stebėti savo kraujo davimo progresą ir matyti kaip vystosi jų „karjera“ šioje srityje. Informacija taip pat galėtų būti atvaizduojama progreso schemose; 
– Atlygio sistema (angl. reward system) – suteikiami taškai atsižvelgiant į kraujo davimą. Reikia numatyti, kad surinkus tam tikrą kiekį taškų, donoras bus apdovanotas – gaus atlygį; 
– Nukreipimai (angl. referals) – jeigu donorai pritraukia/nukreipia daugiau žmonių duoti kraujo, gauna daugiau taškų; 
– Bendruomenė ir varžymasis (angl. community&competition) – turi būti lyderių lentos, kuriose atvaizduoti reitingai, kas kiek taškų turi, kas pirmauja ir pan. Tai turėtų paskatinti bendruomenės narius varžytis tarpusavyje ir siekti geresnių rezultatų. Geresnių rezultatų siekimas – reiškia dažnesnis kraujo davimas ir kitų pritraukimas į šį procesą.

Jeigu tokiais metodais būtų sužaidybintas kraujo davimas, jokiu būdu to nereikia vertinti to kaip žaidimo. Juk niekas neduos kraujo tam, kad smagiai praleistų laiką. Taip elgiamasi siekiant padėti kitiems. O žaidimizacijos įvedimas kraujo donorystės srityje galėtų padaryti patį procesą patrauklesniu ir labiau įtraukiančiu tiems, kurie jame dalyvauja ir paskatintų sudalyvauti kitus. Kita vertus, savo pasiekimų parodymas per socialines medijas taip pat veikia kaip stiprus motyvatorius, kadangi žmonės yra labai linkę pasiskelbti, kiek taškų jie surinko vienoje ar kitoje srityje.

Panašu, kad Niujorke panaši sistema jau veikia. Galima pasitikrinti kraujo donorystės istoriją ir pažiūrėti kaip gali būti renkami taškai – mydonoradvantage.com . Tai puiki pradžia siekiant žaidimizuoti kraujo donorytę.

Šaltinis: ucc.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Sukurk savo klasę kaip vaizdo žaidimą

Žaidimizacija ir žaidimu pagrįstas mokymas yra skirtingi dalykai – pirmuoju atveju yra naudojami mokinius įtraukiantys metodai, tam tikri elementai, o antruoju atveju yra iš tikrųjų naudojami vaizdo žaidimai kaip mokomoji medžiaga. Dabar vaizdo žaidimai gali pasiūlyti labai daug... skaityti »

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Šiuolaikiniai vaikai pinigus taupys skaitmeninėse taupyklėse

Kiekvienas vaikystėje esame turėjęs monetų taupyklę. Kaip vaikai taupys pinigus, jei kažkada pasaulyje nebebus grynųjų? skaityti »

Skeptiškiems tėveliams: 5 faktai apie vaizdo žaidimų naudą

Tyrimai atskleidė, kad saikingos pramogos su vaizdo žaidimais gali teikti naudą ne tik vaikams, bet ir jų tėveliams. skaityti »

NATO suvažiavimą saugos ereliai

Gegužės 25 d. Briuselyje vyks NATO renginys, kuriame dalyvaus ir JAV prezidentas Donaldas Trampas. Į susitikimą suvažiuos valdžios atstovai iš 29 šalių. skaityti »

Dubajaus gatvėse patruliuoja robotas–policininkas

Į darbą priimtas pirmasis robotas–policininkas. Jis prisijungė prie policininkų būrio Arabų Emyratuose, Dubajuje. skaityti »

Kodėl lietuviai mėgsta atsiskaityti tik gavę prekes?

Mokėjimas už prekes jų pristatymo metu – vienas populiariausių būdų atsiskaityti už internetinius pirkinius Lietuvoje. skaityti »

Kad palinkus prie išmaniųjų kupra neužaugtų...

JAV vykdytas tyrimas parodė, kad nuolatinis žiūrėjimas į išmanųjį telefoną žemyn prilygsta maždaug 27 kilogramų svoriui, pakabintam ant kaklo, o tai pastarajam nėra naudinga. skaityti »

Nauja mobilioji programėlė – unikalus emocinės pagalbos sau būdas

Kiekvienas programėlės naudotojas galės žymėti ir stebėti savo emocinę būklę, tikimasi, kad šis įrankis padės ugdyti emocinį raštingumą. skaityti »

Kvadratinės Latvijos kolekcinės monetos tiražas išgraibstytas akimirksniu

Gegužės pradžioje Latvijos centrinis bankas pradėjo prekiauti nauja kolekcine moneta, skirta Latgalos kongreso šimtmečiui. skaityti »

Išleista Eurovizijos konkursui skirta moneta

Nacionalinis Ukrainos bankas gegužės 11 d. pradės prekiauti kolekcine moneta, skirta „Eurovizijos 2017“ konkursui. skaityti »

Mokslas atskleidė, ko reikia norint sukurti genialų protą

Intelektas – nėra būtinas genijaus požymis, svarbus žmogaus kūrybiškumas ir atkaklumas. skaityti »