Apklausa: smulkieji verslininkai euro įvedimo nebijo

Publikuota: 2014 m. gruodžio 18 d. ketvirtadienis

43 proc. smulkiojo ir vidutinio verslo atstovų mano, jog euro įvedimas bus naudingas verslo plėtrai ilgalaikiu periodu. Dar 40 proc. smulkiųjų verslininkų teigia, kad valiutos pasikeitimas neatneš nei naudos, nei žalos verslui. Tuo tarpu galimą euro įvedimo žalą verslui įžvelgia vos 13 proc. smulkių įmonių. Tokias tendencijas atskleidė smulkiųjų ir vidutinių įmonių tyrimas, kurį Lietuvos centrinės kredito unijos (LCKU) iniciatyva atliko bendrovė „Spinter tyrimai“.

„Įžvelgiančių ilgalaikę euro įvedimo naudą smulkiųjų verslininkų – triskart daugiau nei nuogąstaujančių dėl galimos žalos. Tai rodo, kad didžioji dalis smulkių ir vidutinių įmonių jau yra atlikusios namų darbus prieš bendrosios ES valiutos įvedimą, pasiruošusios būsimiems pokyčiams ir su santūriu optimizmu žvelgia į tolesnę verslo ateitį“, – teigia LCKU vyriausiasis ekonomistas prof. Vaidievutis Geralavičius.

Pasak LCKU vyriausiojo ekonomisto, didelė dalis smulkaus ir vidutinio verslo atstovų euro įvedimą vertina kaip natūralų pokytį Lietuvai toliau integruojantis į bendrą Europos ekonominę erdvę, todėl nėra linkę sureikšminti ar pervertinti šio pokyčio.

„Kita vertus, tai, jog beveik kas antra įmonė įžvelgia teigiamas pasekmes ilgalaikiu periodu, demonstruoja, kad verslininkai nesibaimina galimo žaliavų kainų augimo ar kitų negatyvių pokyčių veikiant vieningoje euro zonos rinkoje“, – sakė LCKU vyriausiasis ekonomistas.

Į klausimą, kokios bus euro įvedimo pasekmės verslui trumpalaikiu periodu – jau 2015 metais, smulkieji verslininkai vienareikšmiško atsakymo neturėjo. Tyrimo duomenimis, 39 proc. smulkių ir vidutinių įmonių prognozuoja, kad kitąmet išaugs verslo išlaidos – žaliavos, darbuotojų atlyginimams. Kita vertus, 37 proc. įmonių planuoja, jog sumažės išlaidos valiutos konvertavimui.

10 proc. verslininkų tikisi, kad po euro įvedimo išaugs įmonių pajamos, 5 proc. tikisi pigesnių kreditų verslo plėtrai ir apyvartinėms lėšoms. 32 proc. įmonių atstovų teigia, jog valiutos pasikeitimas 2015 metais neturės jokios įtakos verslo raidai.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Informacija klientams (6)

Nuo š. m. sausio 29 dienos yra sutrikusi el. pašto @post.skynet.lt veikla. Šiuo metu problema yra šalinama. skaityti »

Vilnius ir šiemet sulauks daugiau nei milijono turistų

2017 m. pirmąjį ir antrąjį ketvirtį Vilnius sulaukė atitinkamai 7 ir 5 proc. daugiau turistų nei praėjusiais metais. skaityti »

Vilniuje susitinka Lietuvos ir Suomijos centrinių bankų vadovai

Lapkričio 2–3 dienomis Vilniuje vieši Suomijos bankų valdybų nariai. skaityti »

Japonijoje aptartos pasaulio ekonomikos aktualijos ir geroji „FinTech“ praktika

Tokijuje ​Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas su Japonijos centrinio banko vadovu Haruhiko Kuroda aptarė FinTech sektoriaus raidą, rizikas pasaulio ekonomikos augimui, Japonijos ir euro zonos ekonomikos aktualijas. skaityti »

5 pagrindinės kliūtys, pradedant verslą Lietuvoje

Baimė bankrutuoti, nepasitikėjimas savo galimybėmis, nedraugiškas valstybės požiūris – anot dr. Austės Kiškienės, tai pagrindinės problemos, su kuriomis susiduria pradedantieji verslą Lietuvoje. skaityti »

Inovacijos tapo iškalbinga Lietuvos vizitine kortele JAE

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė oficialaus vizito JAE metu su Dubajaus Emyru ir šalies Premjeru Mohammedu bin Rashidu Al Maktoumu aptarė bendradarbiavimą aukštųjų technologijų, inovacijų, komunikacijų, atsinaujinančiosios energetikos, gyvybės mokslų srityse. skaityti »

Lietuvoje vyrams verslo pradžiai reikia daugiau pinigų nei moterims

Norėdamas pradėti verslą, dažnas lietuvis startui pageidautų gauti vidutiniškai 33 tūkst. eurų dydžio lengvatinę paskolą. skaityti »

Ar tikrai mane palies ketvirtoji pramonės revoliucija?

Ketvirtoji pramonės revoliucija, dar vadinama daiktų internetu – jau ne ateitis, tai šių dienų realybė. skaityti »

V. Vasiliauskas: palanki reguliacinė aplinka gali padėti Lietuvai įsitvirtinti pasauliniame FinTech žemėlapyje

Finansinių technologijų (FinTech) sektorius gali suteikti ES kapitalo rinkų sąjungos projektui papildomą postūmį, o šalims naujų plėtros galimybių, įsitikinęs Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas. skaityti »