„Apple“ pripažinta kalta dėl elektroninių knygų kainų fiksavimo

Publikuota: 2013 m. liepos 11 d. ketvirtadienis

JAV Manhatano teismas pripažino bendrovę „Apple“ kalta dėl susitarimo su leidėjais fiksuoti elektroninių knygų kainas.

Teisėja Denise Cote teigė, kad planšečių „iPad“ gamintoja „rengė sąmokslą, kad suvaržytų prekybą“. Bendrovės atstovas Tomas Neumayras sakė, kad „Apple“ kreipsis į apeliacinį teismą ir kovos prieš „neteisingus kaltinimus“. Penki leidėjai, kurie iš pradžių taip pat buvo atsakovai šioje byloje, jau susitarė su vyriausybe ir nebesibylinėja.

JAV teisingumo departamentas teigia, kad sąmokslas buvo sudarytas siekiant kovoti su bendrovės „Amazon“ dominavimu greitai augančioje elektroninių knygų rinkoje. Teisėja sakė, kad leidėjai tarpusavyje susitarė panaikinti knygų kainų konkurenciją, kad būtų galima padidinti elektroninių knygų kainas, o „Apple“ atliko pagrindinį vaidmenį tariantis ir įgyvendinant sąmokslą. Teisėja tvirtina, kad „be „Apple“ vadovavimo šis sąmokslas nebūtų toks sėkmingas“.

Paskelbus teismo sprendimą T. Neumairas tvirtino, kad „Apple“ nepadarė nieko bloga, atvirkščiai – į rinką įnešė naujovių ir konkurencijos. Anksčiau „Apple“ advokatas Orinas Snyderis teismui sakė, kad toks sprendimas sukurtų „pavojingą precedentą“.

Leidėjai „Penguin“, „Hachette“, „HarperCollins“, „Simon & Schuster“ ir „Macmillan“ nusprendė nebekovoti teismuose ir jau anksčiau susitarė su vyriausybe dėl kompensacijų. Šiemet „Apple“ vadovas Timas Cookas nesutiko tartis ir teigė, kad bendrovė nepadarė nieko blogo, todėl toliau kovos. „Penguin“ turės sumokėti 75 mln. JAV dolerių, „Hachette“, „HarperCollins“ ir „Simon & Schuster“ sukūrė 69 mln. JAV dolerių fondą klientų kompensacijoms, o „Makmillan“ susitarė dėl 26 mln. JAV dolerių išmokos.

Šaltinis: BBC
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Informacija klientams (6)

Nuo š. m. sausio 29 dienos yra sutrikusi el. pašto @post.skynet.lt veikla. Šiuo metu problema yra šalinama. skaityti »

Vilnius ir šiemet sulauks daugiau nei milijono turistų

2017 m. pirmąjį ir antrąjį ketvirtį Vilnius sulaukė atitinkamai 7 ir 5 proc. daugiau turistų nei praėjusiais metais. skaityti »

Vilniuje susitinka Lietuvos ir Suomijos centrinių bankų vadovai

Lapkričio 2–3 dienomis Vilniuje vieši Suomijos bankų valdybų nariai. skaityti »

Japonijoje aptartos pasaulio ekonomikos aktualijos ir geroji „FinTech“ praktika

Tokijuje ​Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas su Japonijos centrinio banko vadovu Haruhiko Kuroda aptarė FinTech sektoriaus raidą, rizikas pasaulio ekonomikos augimui, Japonijos ir euro zonos ekonomikos aktualijas. skaityti »

5 pagrindinės kliūtys, pradedant verslą Lietuvoje

Baimė bankrutuoti, nepasitikėjimas savo galimybėmis, nedraugiškas valstybės požiūris – anot dr. Austės Kiškienės, tai pagrindinės problemos, su kuriomis susiduria pradedantieji verslą Lietuvoje. skaityti »

Inovacijos tapo iškalbinga Lietuvos vizitine kortele JAE

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė oficialaus vizito JAE metu su Dubajaus Emyru ir šalies Premjeru Mohammedu bin Rashidu Al Maktoumu aptarė bendradarbiavimą aukštųjų technologijų, inovacijų, komunikacijų, atsinaujinančiosios energetikos, gyvybės mokslų srityse. skaityti »

Lietuvoje vyrams verslo pradžiai reikia daugiau pinigų nei moterims

Norėdamas pradėti verslą, dažnas lietuvis startui pageidautų gauti vidutiniškai 33 tūkst. eurų dydžio lengvatinę paskolą. skaityti »

Ar tikrai mane palies ketvirtoji pramonės revoliucija?

Ketvirtoji pramonės revoliucija, dar vadinama daiktų internetu – jau ne ateitis, tai šių dienų realybė. skaityti »

V. Vasiliauskas: palanki reguliacinė aplinka gali padėti Lietuvai įsitvirtinti pasauliniame FinTech žemėlapyje

Finansinių technologijų (FinTech) sektorius gali suteikti ES kapitalo rinkų sąjungos projektui papildomą postūmį, o šalims naujų plėtros galimybių, įsitikinęs Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas. skaityti »