Bendradarbiavimas su Japonija – naujos galimybės Lietuvai

Publikuota: 2014 m. liepos 14 d. pirmadienis

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Japonijos Parlamento Aukštųjų rūmų pirmininku Masaaki Yamazaki. Šalies vadovė padėkojo Japonijai už paramą Lietuvos narystei Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijoje (EBPO), aptarė dvišalius santykius, bendradarbiavimą mokslo ir inovacijų srityje.

Pasak Prezidentės, Lietuva itin vertina Japonijos palaikymą Lietuvos narystei EBPO. Japonija yra viena labiausiai išsivysčiusių valstybių pasaulyje. Jos parama ir patirtis naudinga ne tik skatinant Lietuvos ekonomikos konkurencingumą, bet ir įgyvendinant ambicingą pasirengimo narystei EBPO planą.

Šalies vadovės teigimu, Lietuvos narystė organizacijoje, kurios narėmis gali tapti tik ekonomiškai stiprios ir stabilios valstybės, skatins tarptautinių rinkų pasitikėjimą Lietuva, darys ją patrauklesne užsienio investicijoms. Narystė šioje organizacijoje duos didelę naudą Lietuvos ekonomikai ir verslui. Drauge tai ir svarbus Lietuvos tarptautinis pripažinimas.

Prezidentė taip pat pabrėžė, jog aukšta Japonijos verslo kultūra yra pavyzdys Lietuvos verslininkams ir pakvietė šios šalies investuotojus aktyviai prisidėti stiprinant dvišalius ekonominius bei investicinius ryšius.

Taip pat aptartas tolimesnis dvišalis bendradarbiavimas mokslo ir inovacijų srityje, bendri mokslininkų projektai aukštųjų technologijų ir gyvybės mokslų srityse. Japonija yra pripažinta aukštųjų technologijų lyderė pasaulyje.

Lietuva nuosekliai investuoja į fizinių bei gyvybės mokslų pajėgumus. Stiprėjantis Lietuvos ir Japonijos mokslininkų bendradarbiavimas leis išnaudoti abiejų šalių potencialą kuriant ir diegiant naujas technologijas, skatins abiejų šalių ekonomikos augimą ir inovatyvumą.

Japonijos Parlamento pirmininkas padėkojo už mūsų šalies paramą derybose dėl ES ir Japonijos strateginės partnerytės bei laisvosios prekybos sutarčių Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai laikotarpiu.

Tai – pirmasis aukšto lygio Japonijos Parlamento delegacijos vizitas Lietuvoje.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Informacija klientams (6)

Nuo š. m. sausio 29 dienos yra sutrikusi el. pašto @post.skynet.lt veikla. Šiuo metu problema yra šalinama. skaityti »

Vilnius ir šiemet sulauks daugiau nei milijono turistų

2017 m. pirmąjį ir antrąjį ketvirtį Vilnius sulaukė atitinkamai 7 ir 5 proc. daugiau turistų nei praėjusiais metais. skaityti »

Vilniuje susitinka Lietuvos ir Suomijos centrinių bankų vadovai

Lapkričio 2–3 dienomis Vilniuje vieši Suomijos bankų valdybų nariai. skaityti »

Japonijoje aptartos pasaulio ekonomikos aktualijos ir geroji „FinTech“ praktika

Tokijuje ​Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas su Japonijos centrinio banko vadovu Haruhiko Kuroda aptarė FinTech sektoriaus raidą, rizikas pasaulio ekonomikos augimui, Japonijos ir euro zonos ekonomikos aktualijas. skaityti »

5 pagrindinės kliūtys, pradedant verslą Lietuvoje

Baimė bankrutuoti, nepasitikėjimas savo galimybėmis, nedraugiškas valstybės požiūris – anot dr. Austės Kiškienės, tai pagrindinės problemos, su kuriomis susiduria pradedantieji verslą Lietuvoje. skaityti »

Inovacijos tapo iškalbinga Lietuvos vizitine kortele JAE

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė oficialaus vizito JAE metu su Dubajaus Emyru ir šalies Premjeru Mohammedu bin Rashidu Al Maktoumu aptarė bendradarbiavimą aukštųjų technologijų, inovacijų, komunikacijų, atsinaujinančiosios energetikos, gyvybės mokslų srityse. skaityti »

Lietuvoje vyrams verslo pradžiai reikia daugiau pinigų nei moterims

Norėdamas pradėti verslą, dažnas lietuvis startui pageidautų gauti vidutiniškai 33 tūkst. eurų dydžio lengvatinę paskolą. skaityti »

Ar tikrai mane palies ketvirtoji pramonės revoliucija?

Ketvirtoji pramonės revoliucija, dar vadinama daiktų internetu – jau ne ateitis, tai šių dienų realybė. skaityti »

V. Vasiliauskas: palanki reguliacinė aplinka gali padėti Lietuvai įsitvirtinti pasauliniame FinTech žemėlapyje

Finansinių technologijų (FinTech) sektorius gali suteikti ES kapitalo rinkų sąjungos projektui papildomą postūmį, o šalims naujų plėtros galimybių, įsitikinęs Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas. skaityti »