Bendradarbiavimas su Japonija – naujos galimybės Lietuvai

Publikuota: 2014 m. liepos 14 d. pirmadienis

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Japonijos Parlamento Aukštųjų rūmų pirmininku Masaaki Yamazaki. Šalies vadovė padėkojo Japonijai už paramą Lietuvos narystei Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijoje (EBPO), aptarė dvišalius santykius, bendradarbiavimą mokslo ir inovacijų srityje.

Pasak Prezidentės, Lietuva itin vertina Japonijos palaikymą Lietuvos narystei EBPO. Japonija yra viena labiausiai išsivysčiusių valstybių pasaulyje. Jos parama ir patirtis naudinga ne tik skatinant Lietuvos ekonomikos konkurencingumą, bet ir įgyvendinant ambicingą pasirengimo narystei EBPO planą.

Šalies vadovės teigimu, Lietuvos narystė organizacijoje, kurios narėmis gali tapti tik ekonomiškai stiprios ir stabilios valstybės, skatins tarptautinių rinkų pasitikėjimą Lietuva, darys ją patrauklesne užsienio investicijoms. Narystė šioje organizacijoje duos didelę naudą Lietuvos ekonomikai ir verslui. Drauge tai ir svarbus Lietuvos tarptautinis pripažinimas.

Prezidentė taip pat pabrėžė, jog aukšta Japonijos verslo kultūra yra pavyzdys Lietuvos verslininkams ir pakvietė šios šalies investuotojus aktyviai prisidėti stiprinant dvišalius ekonominius bei investicinius ryšius.

Taip pat aptartas tolimesnis dvišalis bendradarbiavimas mokslo ir inovacijų srityje, bendri mokslininkų projektai aukštųjų technologijų ir gyvybės mokslų srityse. Japonija yra pripažinta aukštųjų technologijų lyderė pasaulyje.

Lietuva nuosekliai investuoja į fizinių bei gyvybės mokslų pajėgumus. Stiprėjantis Lietuvos ir Japonijos mokslininkų bendradarbiavimas leis išnaudoti abiejų šalių potencialą kuriant ir diegiant naujas technologijas, skatins abiejų šalių ekonomikos augimą ir inovatyvumą.

Japonijos Parlamento pirmininkas padėkojo už mūsų šalies paramą derybose dėl ES ir Japonijos strateginės partnerytės bei laisvosios prekybos sutarčių Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai laikotarpiu.

Tai – pirmasis aukšto lygio Japonijos Parlamento delegacijos vizitas Lietuvoje.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Lietuva turi didelį potencialą lazerių pramonėje

Bavarijos premjero pavaduotoja Beate Merk mano, kad Lietuva per pastaruosius metus padarė ženklią pažangą inovacijų srityje. skaityti »

R. Dargis: Macronas laimėjo mums laiko. Kaip jį išnaudosime?

Prezidento ir parlamento rinkimus laimėję Emmanuelis Macronas žada reformas savo šaliai ir Europos Sąjungai. Lietuva sprendžia tuos pačius iššūkius kaip Europa. skaityti »

Daugiausia nerimo – dėl NT burbulo ir kibernetinių atakų

Šalies finansų įstaigos vis daugiau svarbos teikia disbalansų šalies nekilnojamojo turto (NT) rinkoje rizikai, rodo naujausia Lietuvos banko apklausa. skaityti »

Lietuva – viena atspariausių gamtos stichijoms pasaulyje

Lietuva patenka tarp 20 gamtos stichijoms atspariausių pasaulio valstybių, tačiau draudikai pabrėžia, jog ne mažesnę žalą gyventojų turtui bei sveikatai sukelia vasariniai škvalai, liūtys, žaibai. skaityti »

Ūkio kilimą skatina tiek eksportas, tiek vidaus vartojimas

Gerėjant tarptautinei aplinkai, spartėja ir Lietuvos ekonomikos augimas. skaityti »

„Partnerystės lyderio“ apdovanojimą gavo audito institucijos vadovas A. Dulkys

Lietuvos verslo „Oskaru“ vadinamas įvertinimas, praeityje įteiktas tokiems žmonėms kaip Valdas Adamkus, Algirdas Mykolas Brazauskas ir Dalia Grybauskaitė, atiteko už institucijų veiklos skaidrumo ir efektyvumo skatinimą. skaityti »

Norintys kurti verslą vyrai labiau nei moterys bijo susimauti

Dauguma lietuvių nori kurti savo verslą, tačiau vyrai ir moterys tai įsivaizduoja skirtingai. skaityti »

„Nordea“ tyrimas: lietuviai – taupiausi Baltijos šalyse

Lietuvos gyventojai yra taupiausi Baltijos šalyse ir geriausiai pasiruošę finansiniams netikėtumams, rodo banko „Nordea“ Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje atliktas asmeninių finansų, taupymo ir investavimo tyrimas. skaityti »

Kuriantiems smulkųjį verslą šalyje – vienerių metų atostogos nuo mokesčių

Siekiant paskatinti šalyje kurtis našų ir sąžiningą verslą, visas pradedančiąsias smulkiąsias įmones 1 metams siūloma atleisti nuo pelno mokesčio, o savarankišką veiklą nusprendusiems vykdyti gyventojams siūloma suteikti 1 metų atostogas nuo socialinio draudimo įmokų. skaityti »

Televizijos turinys Lietuvoje bus labiau europietiškas

Tikimasi, kad naujos Seimo priimtos pataisos padidins galimybę šalies žmonėms gauti teisingą ir įvairiapusišką informaciją, kartu sumažės priešiškos Rusijos propagandos ir dezinformacijos. skaityti »