Duomenys apie gyventojus, kuriems iškeltos bankroto bylos, bus skelbiami ir internete

Publikuota: 2013 m. vasario 28 d. ketvirtadienis

Nuo kovo 1 d. įsigaliojus Fizinių asmenų bankroto įstatymui, pradės veikti Įmonių restruktūrizavimo ir bankroto informacinės sistemos Fizinių asmenų bankroto proceso posistemė, kurioje bus kaupiama visa su fizinio asmens bankroto procesu susijusi informacija. Taip siekiama, kad duomenys apie gyventojus, kuriems iškeltos bankroto bylos, būtų prieinami visoms suinteresuotoms šalims bei skatintų atsakingą skolinimąsi ir skolinimą šalyje.  

Sistemos duomenys bus tvarkomi Įmonių bankroto valdymo departamente prie Ūkio ministerijos, o vieša informacija apie iškeltas bankroto bylas bus skelbiama interneto puslapyje www.bankrotodep.lt.

„Galimybė fiziniams asmenims bankrutuoti daugumoje Vakarų Europos šalių jau yra praktikuojama. Tačiau Lietuvoje toks įstatymas yra naujas, todėl ir apie bankrutuoti norinčius šalies gyventojus duomenys nuo šiol bus kaupiami bei skelbiami. Įsidiegsime pažangius IT sprendimus, kurie suteiks galimybę vienoje vietoje turėti visą reikiamą informaciją apie fizinius asmenis, kuriems iškeltos bankroto bylos, nuo pat bankroto bylos pradžios iki procedūros pabaigos“, – teigia Alvydas Geigalas, Įmonių bankroto valdymo departamento prie Ūkio ministerijos vadovas.

Pasak Alvydo Geigalo, šis technologinis sistemos patobulinimas – naujas fizinių asmenų bankroto modulis – taip pat leis ir bet kuriam šalies gyventojui matyti sistemoje įregistruotus norinčius bankrutuoti asmenis. Viešai apie fizinio asmens bankroto procesą bus skelbiami šie duomenys – fizinio asmens vardas, pavardė, teismas, kuriame nagrinėjama bankroto byla, bankroto administratorius, bankroto proceso pradžios ir pabaigos datos.

Įdiegus naująjį modulį, sistema leis Įmonių bankroto valdymo departamento prie Ūkio ministerijos specialistams apie fizinius asmenis, kuriems iškeltos bankroto bylos ne tik įvesti visą informaciją, bet ir nuolat pildyti bei atnaujinti jų bylas nuo bankroto pradžios iki pabaigos. Maksimaliai bankroto procedūra gali užtrukti 5 metus. Pasibaigus procedūrai informacija dar bus saugoma 10 metų.

Naudojant naują IT sistemos modulį, bus sudaryta galimybė bankroto administratoriui pateikti ir fizinio asmens bankroto ataskaitą. Planuojama, kad pastarieji prie naujos sistemos galės prisijungti nuo gegužės mėnesio. Tokia sistema Įmonių bankroto valdymo departamentui prie Ūkio ministerijos leis efektyviai sekti bankroto procesą, stebėti fizinio asmens veiklą ir turėti visus reikalingus duomenis bankroto proceso priežiūrai.

Naujasis Fizinių asmenų bankroto įstatymas leis inicijuoti bankroto bylas tiems gyventojams, kurių pradelsti įsipareigojimai yra daugiau kaip 25 tūkst. litų. Fizinio asmens bankroto procesą gali pradėti tik pats fizinis asmuo, kuris yra Lietuvos pilietis arba turi leidimą gyventi šalyje.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Kas lemia interneto spartą?

Pastaruoju metu interneto sparta tapo vienu esminių veiksnių, renkantis interneto paslaugų teikėją. Nuotolinis mokymasis, nuotolinis darbas, nuotolinės treniruotės ir kitokia veikla, vykdoma per vaizdo konferencijas, kuriose iš vienų namų vienu metu dalyvauja keli šeimos asmenys,... skaityti »

Informacija klientams (6)

Nuo š. m. sausio 29 dienos yra sutrikusi el. pašto @post.skynet.lt veikla. Šiuo metu problema yra šalinama. skaityti »

Vilnius ir šiemet sulauks daugiau nei milijono turistų

2017 m. pirmąjį ir antrąjį ketvirtį Vilnius sulaukė atitinkamai 7 ir 5 proc. daugiau turistų nei praėjusiais metais. skaityti »

Vilniuje susitinka Lietuvos ir Suomijos centrinių bankų vadovai

Lapkričio 2–3 dienomis Vilniuje vieši Suomijos bankų valdybų nariai. skaityti »

Japonijoje aptartos pasaulio ekonomikos aktualijos ir geroji „FinTech“ praktika

Tokijuje ​Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas su Japonijos centrinio banko vadovu Haruhiko Kuroda aptarė FinTech sektoriaus raidą, rizikas pasaulio ekonomikos augimui, Japonijos ir euro zonos ekonomikos aktualijas. skaityti »

5 pagrindinės kliūtys, pradedant verslą Lietuvoje

Baimė bankrutuoti, nepasitikėjimas savo galimybėmis, nedraugiškas valstybės požiūris – anot dr. Austės Kiškienės, tai pagrindinės problemos, su kuriomis susiduria pradedantieji verslą Lietuvoje. skaityti »

Inovacijos tapo iškalbinga Lietuvos vizitine kortele JAE

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė oficialaus vizito JAE metu su Dubajaus Emyru ir šalies Premjeru Mohammedu bin Rashidu Al Maktoumu aptarė bendradarbiavimą aukštųjų technologijų, inovacijų, komunikacijų, atsinaujinančiosios energetikos, gyvybės mokslų srityse. skaityti »

Lietuvoje vyrams verslo pradžiai reikia daugiau pinigų nei moterims

Norėdamas pradėti verslą, dažnas lietuvis startui pageidautų gauti vidutiniškai 33 tūkst. eurų dydžio lengvatinę paskolą. skaityti »

Ar tikrai mane palies ketvirtoji pramonės revoliucija?

Ketvirtoji pramonės revoliucija, dar vadinama daiktų internetu – jau ne ateitis, tai šių dienų realybė. skaityti »

V. Vasiliauskas: palanki reguliacinė aplinka gali padėti Lietuvai įsitvirtinti pasauliniame FinTech žemėlapyje

Finansinių technologijų (FinTech) sektorius gali suteikti ES kapitalo rinkų sąjungos projektui papildomą postūmį, o šalims naujų plėtros galimybių, įsitikinęs Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas. skaityti »