ES investicijų naudą teigia pajutę 7 iš 10 gyventojų

Publikuota: 2015 m. birželio 15 d. pirmadienis

Atlikus reprezentatyvią apklausą paaiškėjo, kad Lietuvos gyventojai pastebi pokyčius, kuriuos kuria ES investicijos – daugiau kaip 70 proc. gyventojų teigia, jog pajautė ES lėšomis įgyvendintų projektų naudą. Gyventojai daugiausiai teigiamų pokyčių pastebi transporto, švietimo, sveikatos srityse.

7 iš 10 gyventojų teigia asmeniškai pajutę ar greičiau pajutę ES investicijų naudą. Panašus skaičius gyventojų sutinka, kad ES lėšos prisideda prie Lietuvos gyventojų kokybės gerinimo bei padeda siekti teigiamų socialinių ir ekonominių pokyčių šalyje. 60 proc. žmonių pokyčius pirmiausia pastebi transporto ir kelių tiesimo srityje, 29 proc. – švietimo ir 27 proc. sveikatos priežiūros srityse.

LR finansų ministras Rimantas Šadžius teigia, kad žmonėms pajaučiant asmeninę ES investicijų naudą, aktyvesnis tampa ir savarankiškas domėjimasis šia sritimi. „Kuo aktyviau gyventojai įsitrauks ir domėsis, kur nukeliauja ES investicijos, tuo jos visuomenei atneš didesnę naudą. Tiesa, čia labai svarbus vaidmuo tenka skaidrumo lygiui – jeigu gyventojams aktuali informacija apie ES lėšų investavimą bus lengvai prieinama, ji bus pateikta paprasta, nebiurokratiška kalba, gyventojai jaus didesnę motyvaciją aktyviau domėtis ir įsitraukti“, – teigia R. Šadžius.

Apklausos duomenimis, 78 proc. gyventojų sako, kad jiems pakanka informacijos apie ES fondų investicijas Lietuvai. Daugiau kaip pusė žmonių taip pat mano, jog jiems pakanka informacijos, kad galėtų įvertinti ES lėšų skirstymo skaidrumą. Lyginant su 2013 m. rugpjūčiu, kuomet taip teigiančių tebuvo 36 proc., šiemet rodiklis ženkliai išaugo. Beveik pusė gyventojų ES lėšų skirstymą vertina kaip skaidrų ar greičiau skaidrų. Lyginant su apklausos rezultatais pernai, procentas išliko stabilus. Kone 6 iš 10 mano, jog ES struktūriniai fondai skirstomi efektyviai.

Gyventojų reprezentatyvią apklausą atliko visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovė „Spinter tyrimai“. Tyrimo metu buvo apklausti 1007 respondentai iš visos Lietuvos, kurių amžius nuo 18 iki 75 m.  Apklausa buvo atlikta LR Finansų ministerijos užsakymu.

Šaltinis: finmin.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Informacija klientams (6)

Nuo š. m. sausio 29 dienos yra sutrikusi el. pašto @post.skynet.lt veikla. Šiuo metu problema yra šalinama. skaityti »

Vilnius ir šiemet sulauks daugiau nei milijono turistų

2017 m. pirmąjį ir antrąjį ketvirtį Vilnius sulaukė atitinkamai 7 ir 5 proc. daugiau turistų nei praėjusiais metais. skaityti »

Vilniuje susitinka Lietuvos ir Suomijos centrinių bankų vadovai

Lapkričio 2–3 dienomis Vilniuje vieši Suomijos bankų valdybų nariai. skaityti »

Japonijoje aptartos pasaulio ekonomikos aktualijos ir geroji „FinTech“ praktika

Tokijuje ​Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas su Japonijos centrinio banko vadovu Haruhiko Kuroda aptarė FinTech sektoriaus raidą, rizikas pasaulio ekonomikos augimui, Japonijos ir euro zonos ekonomikos aktualijas. skaityti »

5 pagrindinės kliūtys, pradedant verslą Lietuvoje

Baimė bankrutuoti, nepasitikėjimas savo galimybėmis, nedraugiškas valstybės požiūris – anot dr. Austės Kiškienės, tai pagrindinės problemos, su kuriomis susiduria pradedantieji verslą Lietuvoje. skaityti »

Inovacijos tapo iškalbinga Lietuvos vizitine kortele JAE

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė oficialaus vizito JAE metu su Dubajaus Emyru ir šalies Premjeru Mohammedu bin Rashidu Al Maktoumu aptarė bendradarbiavimą aukštųjų technologijų, inovacijų, komunikacijų, atsinaujinančiosios energetikos, gyvybės mokslų srityse. skaityti »

Lietuvoje vyrams verslo pradžiai reikia daugiau pinigų nei moterims

Norėdamas pradėti verslą, dažnas lietuvis startui pageidautų gauti vidutiniškai 33 tūkst. eurų dydžio lengvatinę paskolą. skaityti »

Ar tikrai mane palies ketvirtoji pramonės revoliucija?

Ketvirtoji pramonės revoliucija, dar vadinama daiktų internetu – jau ne ateitis, tai šių dienų realybė. skaityti »

V. Vasiliauskas: palanki reguliacinė aplinka gali padėti Lietuvai įsitvirtinti pasauliniame FinTech žemėlapyje

Finansinių technologijų (FinTech) sektorius gali suteikti ES kapitalo rinkų sąjungos projektui papildomą postūmį, o šalims naujų plėtros galimybių, įsitikinęs Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas. skaityti »