Eurą palaikančių žmonių Lietuvoje padaugėjo iki 47 proc.

Publikuota: 2014 m. rugsėjo 24 d. trečiadienis

Lietuvai nuo kitų metų ruošiantis įsivesti eurą, šalies gyventojai jo atžvilgiu tapo šiek tiek didesni optimistai. Palaikančiųjų eurą Lietuvoje skaičius nuo pavasario išaugo 1 punktu iki 47 proc., rodo trečiadienį paskelbtos naujausios Eurobarometro apklausos duomenys.

Tiek pat išaugo ir pasisakančiųjų prieš euro įvedimą – nuo 48 proc. balandį iki 49 proc. rugsėjį. Dar 4 proc. gyventojų teigė neturintys nuomonės. Kiek daugiau nei pusė (51 proc.) šalies gyventojų teigė, kad Lietuva yra pasirengusi euro įvedimui.

Eurobarometro tyrimas rodo, kad, palyginti su pavasariu, žmonių informuotumas apie eurą padidėjo: 70 proc. jų teigia, jog yra labai gerai arba gana gerai informuoti apie eurą, pavasarį tokių buvo 50 proc. 96 proc. gyventojų nurodė žinantys, kad Lietuva eurą įsives 2015 metais.

77 proc. gyventojų atsakė matę euro banknotus, 72 proc. – monetas, o naudojo – atitinkamai 49 proc. ir 44 proc. Vardydami institucijas, kurių pateikiama informacija apie euro įvedimą pasitiki labiausiai, respondentai išskyrė Lietuvos banką (73 proc.) ir Europos Sąjungos institucijas (62 proc.).

Esminė informacija, kuri, gyventojų nuomone, turėtų būti pateikta, yra lito keitimo į eurus taisyklių laikymasis (61 proc.), euro poveikis atlyginimui ir sąskaitoms bankuose (60 proc.), kaip euras bus įvedamas Lietuvoje (58 proc.), socialinės, ekonominės ir politinės euro įvedimo pasekmės (56 proc.), vieno euro vertė (47 proc.) ir euro banknotų bei monetų išvaizda (36 proc.).

Dauguma Lietuvos gyventojų (84 proc.) baiminosi, kad euras sąlygos kainų didėjimą, o 76 proc. – jog valiutos keitimo laikotarpiu gali būti piktnaudžiaujama nustatant kainas. 7 iš 10 gyventojų manė, kad kainų rašymas abiem valiutomis yra būtinas, siekiant sklandaus valiutos keitimo.

86 proc. apklaustųjų atsakė manantys, kad, įsivedus eurą, bus patogiau keliauti į euro zonos valstybes, 66 proc. – lengviau jose apsipirkti, 50 proc. – lengviau palyginti kainas, o 47 proc. sutiko, kad bus sutaupoma, panaikinus valiutos keitimo mokesčius.

Apklausa atlikta rugsėjo 4-6 dienomis, jos metu visoje Lietuvoje apklausta 1 tūkst. respondentų.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Informacija klientams (6)

Nuo š. m. sausio 29 dienos yra sutrikusi el. pašto @post.skynet.lt veikla. Šiuo metu problema yra šalinama. skaityti »

Vilnius ir šiemet sulauks daugiau nei milijono turistų

2017 m. pirmąjį ir antrąjį ketvirtį Vilnius sulaukė atitinkamai 7 ir 5 proc. daugiau turistų nei praėjusiais metais. skaityti »

Vilniuje susitinka Lietuvos ir Suomijos centrinių bankų vadovai

Lapkričio 2–3 dienomis Vilniuje vieši Suomijos bankų valdybų nariai. skaityti »

Japonijoje aptartos pasaulio ekonomikos aktualijos ir geroji „FinTech“ praktika

Tokijuje ​Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas su Japonijos centrinio banko vadovu Haruhiko Kuroda aptarė FinTech sektoriaus raidą, rizikas pasaulio ekonomikos augimui, Japonijos ir euro zonos ekonomikos aktualijas. skaityti »

5 pagrindinės kliūtys, pradedant verslą Lietuvoje

Baimė bankrutuoti, nepasitikėjimas savo galimybėmis, nedraugiškas valstybės požiūris – anot dr. Austės Kiškienės, tai pagrindinės problemos, su kuriomis susiduria pradedantieji verslą Lietuvoje. skaityti »

Inovacijos tapo iškalbinga Lietuvos vizitine kortele JAE

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė oficialaus vizito JAE metu su Dubajaus Emyru ir šalies Premjeru Mohammedu bin Rashidu Al Maktoumu aptarė bendradarbiavimą aukštųjų technologijų, inovacijų, komunikacijų, atsinaujinančiosios energetikos, gyvybės mokslų srityse. skaityti »

Lietuvoje vyrams verslo pradžiai reikia daugiau pinigų nei moterims

Norėdamas pradėti verslą, dažnas lietuvis startui pageidautų gauti vidutiniškai 33 tūkst. eurų dydžio lengvatinę paskolą. skaityti »

Ar tikrai mane palies ketvirtoji pramonės revoliucija?

Ketvirtoji pramonės revoliucija, dar vadinama daiktų internetu – jau ne ateitis, tai šių dienų realybė. skaityti »

V. Vasiliauskas: palanki reguliacinė aplinka gali padėti Lietuvai įsitvirtinti pasauliniame FinTech žemėlapyje

Finansinių technologijų (FinTech) sektorius gali suteikti ES kapitalo rinkų sąjungos projektui papildomą postūmį, o šalims naujų plėtros galimybių, įsitikinęs Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas. skaityti »