Europos kosmoso agentūros seminare bus pristatytos naujos projektų galimybės verslui

Publikuota: 2016 m. kovo 21 d. pirmadienis

Šių metų balandžio 1 d. Ūkio ministerija kartu su Europos kosmoso agentūra (EKA) organizuoja informacinį seminarą apie galimybes Lietuvos verslo ir mokslo subjektams teikti projektų pasiūlymus pagal EKA skelbiamus kvietimus technologijų, edukacijos bei mokslinių tyrimų srityse. Seminaras anglų kalba vyks balandžio 1 dieną nuo 9 valandos Ūkio ministerijos 212 salėje (adresu Gedimino pr. 38, Vilnius).

„Skatiname šalies įmones ir mokslo atstovus aktyviai dalyvauti Europos kosmoso agentūros programose. Tikimės, kad šis dalyvavimas iš esmės prisidės prie aerokosmoso sektoriaus Lietuvoje plėtros. Seminaro metu agentūros ekspertai išsamiai papasakos apie paraiškų pagal EKA kvietimą teikimo procedūras ir atsakys į pateiktus klausimus. Be to, verslo ir mokslo atstovai gali registruotis individualiam dešimties minučių susitikimui su EKA ekspertais dėl ketinamo teikti pasiūlymo aptarimo. Raginu inovatyvaus verslo atstovus pasinaudoti šia proga“, – kviečia dalyvauti ūkio ministras E. Gustas.

Pirmąjį kvietimą, pasirašius Europos bendradarbiaujančios valstybės susitarimą, EKA paskelbė 2014 m. spalį. Tuomet buvo pateikta 16 paraiškų ir atrinkti 7 projektai iš Lietuvos, kurie pradėti įgyvendinti šių metų pradžioje. Įgyvendinami projektai apima tokias sritis kaip Žemės stebėjimo duomenų panaudojimas projektuojant belaidžio ryšio tinklus per pagalbos teikimo operacijas (UAB „HNIT-Baltic“), molekulinės taršos nustatymas kosminėje erdvėje (Kauno technologijos universitetas), ilgalaikiai optinių elementų, naudojamų lazerinėse sistemose kosmose, optinio atsparumo tyrimai (UAB „Lidaris“), naujų puslaidininkinių junginių, skirtų naudoti saulės elementuose ir dujų jutikliuose, kūrimas (Fizinių ir technologijos mokslų centras). Taip pat įgyvendinami 3 edukaciniai projektai: Vilniaus universitetas rengia mokymo kursus „Aeronautikos technologijų pagrindai“, Vilniaus Gedimino technikos universiteto studentai konstruoja „CubeSat“ mažąjį palydovą, o Lietuvos inovacijų centras prisidės prie nacionalinių ir tarptautinių mokslo olimpiadų kosmoso tematika dalyvių rengimo.

Seminaras rengiamas, siekiant įgyvendinti Lietuvos ir EKA Europos bendradarbiaujančios valstybės susitarimą. Šis susitarimas yra antrasis bendradarbiavimo su EKA etapas, jo trukmė – penkeri metai. Pagal jį EKA periodiškai skelbia tik Lietuvos mokslo institucijoms ir įmonėms skirtus kvietimus teikti paraiškas dalyvauti EKA programose iš anksto nustatytose srityse, kaip astrofizika, mikroelektronika, robotika, medžiagotyra, mechatronika, informacinės technologijos, geoinformatika ir daugelį kitų.

Verslo ir mokslo atstovai, norintys teikti paraiškas pagal EKA kvietimą, turi pateikti projektų, atitinkančių EKA programų tematiką, pasiūlymus. Visi gauti projektų pasiūlymai bus vertinami EKA ekspertų, o geriausiems bus skirtas finansavimas.  Bendras tik Lietuvos verslo ir mokslo subjektams skirto kvietimo biudžetas – 2 mln. eurų. Paraiškas galima teikti nuo balandžio 25 d. iki birželio 27 d. imtinai.

Verslo ir mokslo atstovai paraiškas gali teikti šiose srityse:

• su skrydžių technine įranga susijusios veiklos, aktualios EKA misijoms (vienos finansuojamos paraiškos suma gali siekti 400 tūkst. eurų);

• EKA aktualios mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros veiklos (vienos finansuojamos paraiškos suma gali siekti 200 tūkst. eurų); 

• su kosmoso technologijomis susijusių taikmenų, produktų ir paslaugų, kuriems kurti naudojama kosmoso infrastruktūra (vienos finansuojamos paraiškos suma gali siekti 150 tūkst. eurų); 
• parengiamosios veiklos (studijos, naudotojų reikalavimai, rinkos tyrimai ir pan.), reikalingos su EKA programomis susijusiam nacionaliniam konkurencingumui padidinti (vienos finansuojamos paraiškos suma gali siekti 75 tūkst. eurų);

• visuomenės švietimo ir edukacijos veiklos, susijusios su kosmoso technologijomis ir jų praktiniu pritaikymu (vienos finansuojamos paraiškos suma gali siekti 50 tūkst. eurų).

Registracija į seminarą būtina, registruotis galima iki kovo 31 d. el. paštu inovacijos@ukmin.lt arba tel. 8 706 63 681.

Šaltinis: ukmin.lrv.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Informacija klientams (6)

Nuo š. m. sausio 29 dienos yra sutrikusi el. pašto @post.skynet.lt veikla. Šiuo metu problema yra šalinama. skaityti »

Vilnius ir šiemet sulauks daugiau nei milijono turistų

2017 m. pirmąjį ir antrąjį ketvirtį Vilnius sulaukė atitinkamai 7 ir 5 proc. daugiau turistų nei praėjusiais metais. skaityti »

Vilniuje susitinka Lietuvos ir Suomijos centrinių bankų vadovai

Lapkričio 2–3 dienomis Vilniuje vieši Suomijos bankų valdybų nariai. skaityti »

Japonijoje aptartos pasaulio ekonomikos aktualijos ir geroji „FinTech“ praktika

Tokijuje ​Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas su Japonijos centrinio banko vadovu Haruhiko Kuroda aptarė FinTech sektoriaus raidą, rizikas pasaulio ekonomikos augimui, Japonijos ir euro zonos ekonomikos aktualijas. skaityti »

5 pagrindinės kliūtys, pradedant verslą Lietuvoje

Baimė bankrutuoti, nepasitikėjimas savo galimybėmis, nedraugiškas valstybės požiūris – anot dr. Austės Kiškienės, tai pagrindinės problemos, su kuriomis susiduria pradedantieji verslą Lietuvoje. skaityti »

Inovacijos tapo iškalbinga Lietuvos vizitine kortele JAE

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė oficialaus vizito JAE metu su Dubajaus Emyru ir šalies Premjeru Mohammedu bin Rashidu Al Maktoumu aptarė bendradarbiavimą aukštųjų technologijų, inovacijų, komunikacijų, atsinaujinančiosios energetikos, gyvybės mokslų srityse. skaityti »

Lietuvoje vyrams verslo pradžiai reikia daugiau pinigų nei moterims

Norėdamas pradėti verslą, dažnas lietuvis startui pageidautų gauti vidutiniškai 33 tūkst. eurų dydžio lengvatinę paskolą. skaityti »

Ar tikrai mane palies ketvirtoji pramonės revoliucija?

Ketvirtoji pramonės revoliucija, dar vadinama daiktų internetu – jau ne ateitis, tai šių dienų realybė. skaityti »

V. Vasiliauskas: palanki reguliacinė aplinka gali padėti Lietuvai įsitvirtinti pasauliniame FinTech žemėlapyje

Finansinių technologijų (FinTech) sektorius gali suteikti ES kapitalo rinkų sąjungos projektui papildomą postūmį, o šalims naujų plėtros galimybių, įsitikinęs Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas. skaityti »