Gitanas Nausėda: pramonės augimas kitąmet gali sulėtėti iki 2 proc.

Publikuota: 2014 m. gruodžio 1 d. pirmadienis

Kai kurie ekonomistai perspėja, kad Lietuvos ūkio augimas kitais metais gali sulėtėti iki 2 proc. Blėstanti nekilnojamojo turto rinka, Rusijos sankcijos gali lemti, jog pasitvirtins pesimistinės ūkio prognozės. Anot jų, augimą turėtų palaikyti pramonė, tačiau žemyn temps prastėjantys lūkesčiai bei transporto ir logistikos verslas.

„Ateinančių metų biudžetas suplanuotas nuo išlaidų pusės, kur matome daug įsipareigojimų – pensijų didinimas, išlaidos krašto apsaugai. Problema yra ta, kad 2015 metai yra scenarijų metai. Galima sulaukti plataus scenarijų spektro, kai optimistinė prognozė sutaptų su Finansų ministerijos prognoze, bet blogasis variantas gali lemti bendrojo vidaus produkto augimą apie 2-3 kartus lėtesnį. Gali būti, kad kitų metų pabaigoje džiaugsimės, jei turėsime 2 proc. BVP augimą“, – Metų ekonomikos forume sakė SEB banko prezidento patarėjas Gitanas Nausėda.

Finansų eksperto Rimanto Rudzkio teigimu, planuojant kitų metų biudžetą reikia geriau išanalizuoti, ar išliks šiemet šalies ūkį į priekį tempę veiksniai. „Planuojant biudžetą, deja, yra įprasta atsispirti nuo esančių skaičių. Bet reikėtų gilesnės analizės, kas tuos skaičius užtikrino, ar kitais metais ekonomikos augimas sugebės išsilaikyti. Reikia pažiūrėti, iš kokių resursų augome, ar jie išliks kitais metais. Esu linkęs tikėti, kad pramonė gerai atrodys ir kitąmet, bet dėl kitų resursų esu linkęs abejoti“, – konferencijoje kalbėjo R. Rudzkis.

Anot jo, nemažą dalį pajamų šalies ekonomikoje užtikrino prekių perpardavimas, kurio geopolitinės rizikos kol kas nepalietė. „Vis dėlto, jei geopolitinė rizika toliau aštrės, mes prarasime tą pajamų šaltinį. Kitas šaltinis buvo geri lūkesčiai ir Europos Sąjungos parama. Kitąmet ES parama nesumažės, ji pradės mažėti tik nuo 2016 metų. Geri lūkesčiai šiemet gaivino statybos sektorių, tačiau dabar nekilnojamojo turto rinka blėsta.

Kitąmet statybos suminio augimo aš nesitikiu, nes renovacijos plėtrą atsvers blogesni verslo lūkesčiai ir štilis gyvenamosios paskirties statybose“, – sakė R. Rudzkis.

Jo teigimu, kitąmet, nepaisant dalinio Rusijos rinkos praradimo, šalies pramonė turėtų išlaikyti augimą, tačiau nuosmukį patirs logistika ir transporto sektorius.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

Šaltinis: BNS
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Susitikime su EBPO – dėmesys nuosekliai narystės siekiančios Lietuvos pažangai

Lietuvos stojimo į Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizaciją (EBPO) progresas, vertinimai EBPO komitetuose, kuriuose pagal kompetenciją dalyvauja Finansų ministerijos atstovai, bei tolimesni stojimo į EBPO veiksmai. skaityti »

Lietuva sensta, kokia išeitis?

2016-ais metais Lietuva užėmė 16 vietą pagal visų gyventojų amžiaus vidurkį, kuris siekė 43 metus. skaityti »

Baltijos šalių bankų vadovai diskutuoja apie finansines technologijas

Liepos 17 – 18 dienomis Kaune susitinka Lietuvos, Latvijos ir Estijos nacionalinių centrinių bankų valdytojai Vitas Vasiliauskas, Ilmaras Rimševičius (Ilmārs Rimšēvičs) ir Ardas Hansonas (Ardo Hansson). skaityti »

Lietuviai savo verslumą ir verslininkus vertina geriau nei latviai ir estai

Lietuviai mano, kad verslo pradžiai svarbiausia turėti pakankamai santaupų ir puikią idėją, o latviai, kad svarbiausia yra žinios. skaityti »

Daugiau nei pusė lietuvių finansiškai neraštingi ir nemoka taupyti

Tyrimai parodė, kad dažnas lietuvis negali pasigirti net elementariausiomis finansinėmis žiniomis. skaityti »

Daugiau nei 600 šauktinių ragina kartu giedoti Tautišką giesmę minint Valstybės dieną

Liepos 6-ąją „Tautiška giesmė“ skambės nuo 100 Lietuvos piliakalnių. skaityti »

V. Vasiliauskas: finansinės inovacijos turi didžiulį potencialą – tereikia jas protingai „įdarbinti“

Naujų galimybių verslui ir vartotojams atveriančios finansinės inovacijos gali tapti tuo smagiu arkliuku, kuris trūktelės tiek šalies, tiek pasaulio ekonomiką, pabrėžia Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas, skaitantis pranešimą globalizacijos iššūkiams skirtoje konferencijoje Hamburge. skaityti »

Lietuvos verslininkai baiminasi ES skilimo

Realybe virtęs Didžiosios Britanijos pasitraukimo iš Europos Sąjungos scenarijus ir galimas bendrijos skilimas tapo didžiausia išorės grėsme Lietuvos verslo plėtrai. skaityti »

Kartų skirtumai: jaunimas nori verslą kurti individualiai, vyresni – su šeima

DNB banko užsakymu bendrovės „Spinter tyrimai“ atliktas Lietuvos gyventojų verslumo tyrimas rodo, kad jaunimas kur kas palankiau vertina galimybes kurti verslą, taip pat renkasi modernesnes sritis. skaityti »

Išmanusis žymėjimas pasiteisino – Vilniuje sutvarkyta 4 kartus daugiau duobių

Išmanioji programėlė „Waze“ padėjo Vilniuje užregistruoti per 2000 duobių. skaityti »