Jauni žmonės dėl finansų jaučiasi saugiau nei jų tėvai

Publikuota: 2013 m. kovo 6 d. trečiadienis

„PZU Lietuva“ užsakymu atliktas tyrimas atskleidė, kad dirbti pradėjęs Lietuvos jaunimas jaučiasi kur kas saugiau dėl savo finansų nei viduriniosios kartos ekonomiškai aktyvūs šalies gyventojai.

Nepaisant gana didelio bendro gyventojų finansinio nesaugumo jausmo, tarp 26–35 metų žmonių buvo daugiau tokių, kurie sakėsi esą saugūs dėl savo finansų (50,2 proc.), o tarp 36–55 metų gyventojų finansiškai saugių sumažėja iki maždaug 39 proc.

„Stipresnis jaunų žmonių finansinio stabilumo jausmas sietinas ne su geresne jų finansine padėtimi ar uždarbiu, bet greičiau su Lietuvoje vykstančiais socialiniais pokyčiais, kai suaugę vaikai lieka gyventi su tėvais ar būna jų remiami finansiškai. Antra vertus, sociologai teigia, kad dabartinė jaunų žmonių karta vadovaujasi ir kiek kitokiomis vertybėmis – jauni žmonės nejaučia didesnio diskomforto dėl to, kad yra finansiškai priklausomi. Ši karta laikoma patogumą ir malonumus mėgstančia karta, kuri sunkiau pakelia konkurenciją ar poreikį pakovoti už save. Taigi mūsų atliktas tyrimas patvirtina, kad jaunimas jaučiasi finansiškai saugiau ir už viduriniąją kartą, ir už pensijas gaunančius žmones, nors jauni žmonės dar tik pradeda dirbti“, – mano „PZU Lietuva“ generalinis direktorius Marius Jundulas.

Pasak „PZU Lietuva“ vadovo, Europoje  krizė paskatino jaunimą ilgiau gyventi su tėvais visoje Europoje, ypač tose šalyse, kurioms krizė smogė smarkiau, tarp jų – ir Lietuvai. Lietuvoje išlieka vis dar aukštas jaunimo nedarbo lygis. Tiesa, apie pusė jaunų bedarbių yra žemos kvalifikacijos ir nelinkę atsižvelgti į darbo rinkos poreikius.

Kartų ir lyčių tyrimo duomenimis, finansinės pagalbos iš tėvų tikisi apie pusė 22–26 metų jaunuolių. Gyventi kartu su tėvais jaunuolius skatina finansinė situacija ir sudėtingos būsto įsigijimo sąlygos. Lietuvoje nėra daug nuomojamo būsto, kaip kad Vakarų Europoje, mūsų šalyje linkstama turėti nuosavą būstą, o jauniems žmonėms sunku tai padaryti dėl finansinių galimybių.

„Lietuvos jaunimas jaučiasi ramiau dėl savo finansų ne todėl, kad gauna stabilesnes pajamas ar turi daugiau darbo. Jauni žmonės neturi gerai apmokamo darbo, bet kartu neturi ir tiek įsipareigojimų bankams, kiek jų tėvai. Kartu tai reiškia, kad vidurinioji ir vyresnioji dirbančiųjų karta turi daug didesnę finansinę naštą – jiems tenka išlaikyti save ir suaugusius vaikus“, – mano Marius Jundulas.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Susitikime su EBPO – dėmesys nuosekliai narystės siekiančios Lietuvos pažangai

Lietuvos stojimo į Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizaciją (EBPO) progresas, vertinimai EBPO komitetuose, kuriuose pagal kompetenciją dalyvauja Finansų ministerijos atstovai, bei tolimesni stojimo į EBPO veiksmai. skaityti »

Lietuva sensta, kokia išeitis?

2016-ais metais Lietuva užėmė 16 vietą pagal visų gyventojų amžiaus vidurkį, kuris siekė 43 metus. skaityti »

Baltijos šalių bankų vadovai diskutuoja apie finansines technologijas

Liepos 17 – 18 dienomis Kaune susitinka Lietuvos, Latvijos ir Estijos nacionalinių centrinių bankų valdytojai Vitas Vasiliauskas, Ilmaras Rimševičius (Ilmārs Rimšēvičs) ir Ardas Hansonas (Ardo Hansson). skaityti »

Lietuviai savo verslumą ir verslininkus vertina geriau nei latviai ir estai

Lietuviai mano, kad verslo pradžiai svarbiausia turėti pakankamai santaupų ir puikią idėją, o latviai, kad svarbiausia yra žinios. skaityti »

Daugiau nei pusė lietuvių finansiškai neraštingi ir nemoka taupyti

Tyrimai parodė, kad dažnas lietuvis negali pasigirti net elementariausiomis finansinėmis žiniomis. skaityti »

Daugiau nei 600 šauktinių ragina kartu giedoti Tautišką giesmę minint Valstybės dieną

Liepos 6-ąją „Tautiška giesmė“ skambės nuo 100 Lietuvos piliakalnių. skaityti »

V. Vasiliauskas: finansinės inovacijos turi didžiulį potencialą – tereikia jas protingai „įdarbinti“

Naujų galimybių verslui ir vartotojams atveriančios finansinės inovacijos gali tapti tuo smagiu arkliuku, kuris trūktelės tiek šalies, tiek pasaulio ekonomiką, pabrėžia Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas, skaitantis pranešimą globalizacijos iššūkiams skirtoje konferencijoje Hamburge. skaityti »

Lietuvos verslininkai baiminasi ES skilimo

Realybe virtęs Didžiosios Britanijos pasitraukimo iš Europos Sąjungos scenarijus ir galimas bendrijos skilimas tapo didžiausia išorės grėsme Lietuvos verslo plėtrai. skaityti »

Kartų skirtumai: jaunimas nori verslą kurti individualiai, vyresni – su šeima

DNB banko užsakymu bendrovės „Spinter tyrimai“ atliktas Lietuvos gyventojų verslumo tyrimas rodo, kad jaunimas kur kas palankiau vertina galimybes kurti verslą, taip pat renkasi modernesnes sritis. skaityti »

Išmanusis žymėjimas pasiteisino – Vilniuje sutvarkyta 4 kartus daugiau duobių

Išmanioji programėlė „Waze“ padėjo Vilniuje užregistruoti per 2000 duobių. skaityti »