Keliaujantys verslininkai: galimybė dirbti „čia ir dabar“ – būtina

Publikuota: 2013 m. rugsėjo 9 d. pirmadienis

Verslo reikalais keliaujantys europiečiai yra tie, kuriems neišvengiamai tenka dirbti tiesiog kelyje: „čia ir dabar“. Nauja HP apklausa parodė, kad net 93 proc. keliaujančių verslininkų galutinai pasiruošia susitikimams kelionės metu.  

Apklausus nuolat verslo reikalais keliaujančius darbuotojus iš devynių Europos šalių paaiškėjo, kad  54 proc. jų  bent pusę kelionės laiko praleidžia tvarkydami darbo reikalus. Daugiausiai dirbančių „čia ir dabar“ (67 proc.) yra tarp britų – daugiau nei pusę kelionės laiko jie praleidžia ruošdamiesi artėjantiems susitikimams. Tarp vokiečių taip intensyviai kelionėse dirba tik 43 proc. 

88 proc. respondentų teigė, kad išlikti produktyviems ir neatsiriboti nuo darbų leidžia technologijos –  31 proc. kelionės laiko respondentai teigė praleidžiantys naudodamiesi elektroniniu paštu, 24 proc. kelionės laiko ieško informacijos, 22 proc. kelionės laiko redaguoja parengtą turinį.

Tyrimas parodė, kad didžiausi trikdžiai, slopinantys produktyvumą yra ryšio prieigos trūkumas (62 proc.) ir negalėjimas prisijungti prie įprastų darbo įrankių ir programų.

„Mobilus darbas jau tapo verslininkų kasdienybe. Mūsų tyrimas parodė, kad mobiliesiems įrenginiams keliami vis aukštesni reikalavimai, – sakė HP Kompiuterinių produktų grupės vadovas Baltijos šalyse Mantas Gabrijolavičius. – Todėl HP neseniai pristatė pirmąjį planšetinį kompiuterį, sukurtą verslui – „ElitePad 900“. Šis prietaisas suteikia tokį patį funkcionalumą, kokio vartotojai tikisi iš įprasto nešiojamojo kompiuterio ir turi talpią bateriją, kuri garantuoja ne kelias valandas, o visą dieną nepertraukiamo darbo“.

HP apklausa parodė, kad biuras jau nebėra ta vieta, kurioje dauguma darbuotojų jaučiasi produktyviausi. 73 proc. respondentų kelionėse leidžiamą laiką suvokia kaip galimybę padidinti produktyvumą ir per trumpesnį laiką nuveikti daugiau. Dar  56 proc. tvirtina, kad geriausias idėjas jie sukuria ne biure, o kitose vietose.

Verslo keliautojų lūkesčiai pradeda viršyti įrenginių galimybes. Aštuoni iš dešimties apklaustųjų jaučiasi ribojami: 

•                           59 proc. teigia, kad interneto prieiga yra per lėta arba nepastovi;

•                           56 proc. pastebi, kad įrenginio baterija išsikrauna per greitai; 

•                           51 proc. mano, kad įrenginys veikia per lėtai; 

•                           50 proc. teigia, kad naudojantis jų įrenginiu jungtis prie interneto yra per brangu arba per sudėtinga. 

Didėjant priklausomybei nuo technologijų, verslo keliautojai vis labiau rūpinasi dėl saugumo. Beveik trys ketvirtadaliai (72 proc.) bijo, kad įrenginys bus pavogtas,  71 proc. susirūpinęs dėl kibernetinio saugumo ir galimo duomenų praradimo. 

„Pastebime, kad verslo reikalais keliaujantys žmonės tikisi tokio paties naudojimosi paprastumo, dizaino savybių ir nepriekaištingo veikimo, kaip ir įprastuose, namų vartotojams skirtuose prietaisuose, - pridūrė M. Gabrijolavičius. – Todėl į savo darbinę veiklą jie įtraukia vis daugiau namų vartotojams skirtų prietaisų. Tačiau pastarieji turi silpnųjų pusių saugumo, patvarumo ir baterijos talpumo srityse. Todėl kurdami prietaisus verslui siekiame, kad jie būtų funkcionalūs ir atitiktų verslo poreikius, tačiau tuo pat metu išlaikytų gerąsias namų vartotojams skirtų įrenginių savybes“.


 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Informacija klientams (6)

Nuo š. m. sausio 29 dienos yra sutrikusi el. pašto @post.skynet.lt veikla. Šiuo metu problema yra šalinama. skaityti »

Vilnius ir šiemet sulauks daugiau nei milijono turistų

2017 m. pirmąjį ir antrąjį ketvirtį Vilnius sulaukė atitinkamai 7 ir 5 proc. daugiau turistų nei praėjusiais metais. skaityti »

Vilniuje susitinka Lietuvos ir Suomijos centrinių bankų vadovai

Lapkričio 2–3 dienomis Vilniuje vieši Suomijos bankų valdybų nariai. skaityti »

Japonijoje aptartos pasaulio ekonomikos aktualijos ir geroji „FinTech“ praktika

Tokijuje ​Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas su Japonijos centrinio banko vadovu Haruhiko Kuroda aptarė FinTech sektoriaus raidą, rizikas pasaulio ekonomikos augimui, Japonijos ir euro zonos ekonomikos aktualijas. skaityti »

5 pagrindinės kliūtys, pradedant verslą Lietuvoje

Baimė bankrutuoti, nepasitikėjimas savo galimybėmis, nedraugiškas valstybės požiūris – anot dr. Austės Kiškienės, tai pagrindinės problemos, su kuriomis susiduria pradedantieji verslą Lietuvoje. skaityti »

Inovacijos tapo iškalbinga Lietuvos vizitine kortele JAE

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė oficialaus vizito JAE metu su Dubajaus Emyru ir šalies Premjeru Mohammedu bin Rashidu Al Maktoumu aptarė bendradarbiavimą aukštųjų technologijų, inovacijų, komunikacijų, atsinaujinančiosios energetikos, gyvybės mokslų srityse. skaityti »

Lietuvoje vyrams verslo pradžiai reikia daugiau pinigų nei moterims

Norėdamas pradėti verslą, dažnas lietuvis startui pageidautų gauti vidutiniškai 33 tūkst. eurų dydžio lengvatinę paskolą. skaityti »

Ar tikrai mane palies ketvirtoji pramonės revoliucija?

Ketvirtoji pramonės revoliucija, dar vadinama daiktų internetu – jau ne ateitis, tai šių dienų realybė. skaityti »

V. Vasiliauskas: palanki reguliacinė aplinka gali padėti Lietuvai įsitvirtinti pasauliniame FinTech žemėlapyje

Finansinių technologijų (FinTech) sektorius gali suteikti ES kapitalo rinkų sąjungos projektui papildomą postūmį, o šalims naujų plėtros galimybių, įsitikinęs Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas. skaityti »