Kuriamas Nacionalinis verslo konsultantų tinklas

Publikuota: 2015 m. birželio 16 d. antradienis

Ūkio ministerija nuo š. m. rudens finansuos verslo pradžios ir plėtros konsultacijas smulkiojo ir vidutinio verslo subjektams, sukūrusi Nacionalinį verslo konsultantų tinklą.

„Nacionalinis verslo konsultantų tinklas padės pagerinti konsultavimo ir informavimo paslaugų prieinamumą verslininkams. Iš viso verslo konsultacijoms bus paskirstyta 11,58 mln. eurų iš 2014–2020 m. Europos Sąjungos (ES) fondų investicijų veiksmų programos „Verslo konsultantas LT“. Planuojama, kad smulkiojo ir vidutinio verslo subjektai, veikiantys iki vienų metų, galės gauti 100 proc. apmokėjimą už verslo pradžios konsultacijas“, – sako ūkio ministras Evaldas Gustas.

Verslo konsultantų atranka į Nacionalinį verslo konsultantų tinklą bus pradėta rugpjūčio mėnesį. Siekiant, kad atranka būtų skaidri ir efektyvi, į komisijos, nagrinėsiančios verslo konsultantų prašymus, sudėtį bus įtraukti nepriklausomi aukštos kvalifikacijos ekspertai, atitinkantys Nacionalinio verslo konsultantų tinklo organizavimo ir administravimo tvarkos apraše nustatytus reikalavimus.

Suteikus paslaugas ir siekiant užtikrinti konsultacijų kokybę, verslininkai turės užpildyti paslaugų kokybės vertinimo anketas. Taip pat kokybei užtikrinti bus vykdomos planinės ir neplaninės patikros, konsultacijų kokybės tyrimai.

Verslo pradžios konsultacijos bus teikiamos ką tik įkurtiems iki 1 metų veikiantiems smulkiojo ir vidutinio verslo subjektams. Jie galės konsultuotis verslo planavimo, mokesčių ir buhalterinės apskaitos, paramos verslui, verslo finansavimo šaltinių, produkto, paslaugos vystymo, pardavimų, rinkodaros, sutarčių sudarymo ir valdymo, raštvedybos ir dokumentų valdymo, personalo valdymo, darbo teisės ir saugos, franšizės klausimais.

Verslo plėtros konsultacijos bus teikiamos ir smulkiojo ir vidutinio verslo subjektams, veikiantiems nuo vienų iki penkerių metų. Jie galės konsultuotis įmonės strategijos, įmonės veiklos procesų ir veiklos efektyvumo, rinkodaros, įmonės įvaizdžio formavimo, įmonės finansų valdymo, pardavimų ir derybų, investicijų ir finansavimo šaltinių, franšizės teikimo, teisiniais, projektų valdymo klausimais. Smulkiojo ir vidutinio verslo subjektai, veikiantys nuo 1 iki 3 metų, galės gauti 85 proc., nuo 3 iki 5 metų veikiantys subjektai – 50 proc. apmokėjimą už verslo plėtros konsultacijas.

Priemonė bus įgyvendinama visuotinės dotacijos būdu, kai numatoma projektų išlaidas apmokėti taikant tik supaprastintą išlaidų apmokėjimą, t. y. projekto vykdytojui nereikės pateikti išlaidų pagrindimo ir jų apmokėjimo įrodymo dokumentų.

Apmokėjimo sąlygos bus nustatytos priemonės „Verslo konsultantas LT“ finansavimo sąlygų apraše, kuris bus parengtas ir patvirtintas ūkio ministro įsakymu iki š. m. spalio mėnesio.

Šiai priemonei įgyvendinti parengtas Nacionalinio verslo konsultantų tinklo organizavimo ir administravimo tvarkos aprašas, kuris paskelbtas Ūkio ministerijos tinklalapyje. Teikti pasiūlymus ir pastabas galima iki š. m. birželio 26 dienos.

Nacionalinį verslo konsultantų tinklą administruos VšĮ „Versli Lietuva“. Atrinktų į tinklą verslo konsultantų bazė bus paskelbta šios įstaigos tinklalapyje.

Šaltinis: ukmin.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Informacija klientams (6)

Nuo š. m. sausio 29 dienos yra sutrikusi el. pašto @post.skynet.lt veikla. Šiuo metu problema yra šalinama. skaityti »

Vilnius ir šiemet sulauks daugiau nei milijono turistų

2017 m. pirmąjį ir antrąjį ketvirtį Vilnius sulaukė atitinkamai 7 ir 5 proc. daugiau turistų nei praėjusiais metais. skaityti »

Vilniuje susitinka Lietuvos ir Suomijos centrinių bankų vadovai

Lapkričio 2–3 dienomis Vilniuje vieši Suomijos bankų valdybų nariai. skaityti »

Japonijoje aptartos pasaulio ekonomikos aktualijos ir geroji „FinTech“ praktika

Tokijuje ​Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas su Japonijos centrinio banko vadovu Haruhiko Kuroda aptarė FinTech sektoriaus raidą, rizikas pasaulio ekonomikos augimui, Japonijos ir euro zonos ekonomikos aktualijas. skaityti »

5 pagrindinės kliūtys, pradedant verslą Lietuvoje

Baimė bankrutuoti, nepasitikėjimas savo galimybėmis, nedraugiškas valstybės požiūris – anot dr. Austės Kiškienės, tai pagrindinės problemos, su kuriomis susiduria pradedantieji verslą Lietuvoje. skaityti »

Inovacijos tapo iškalbinga Lietuvos vizitine kortele JAE

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė oficialaus vizito JAE metu su Dubajaus Emyru ir šalies Premjeru Mohammedu bin Rashidu Al Maktoumu aptarė bendradarbiavimą aukštųjų technologijų, inovacijų, komunikacijų, atsinaujinančiosios energetikos, gyvybės mokslų srityse. skaityti »

Lietuvoje vyrams verslo pradžiai reikia daugiau pinigų nei moterims

Norėdamas pradėti verslą, dažnas lietuvis startui pageidautų gauti vidutiniškai 33 tūkst. eurų dydžio lengvatinę paskolą. skaityti »

Ar tikrai mane palies ketvirtoji pramonės revoliucija?

Ketvirtoji pramonės revoliucija, dar vadinama daiktų internetu – jau ne ateitis, tai šių dienų realybė. skaityti »

V. Vasiliauskas: palanki reguliacinė aplinka gali padėti Lietuvai įsitvirtinti pasauliniame FinTech žemėlapyje

Finansinių technologijų (FinTech) sektorius gali suteikti ES kapitalo rinkų sąjungos projektui papildomą postūmį, o šalims naujų plėtros galimybių, įsitikinęs Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas. skaityti »