Lietuva gali atverti Ukrainos verslui vartus į Europos rinką

Publikuota: 2015 m. gruodžio 3 d. ketvirtadienis

Ukrainoje vykdomos reformos turėtų leisti verslui jaustis komfortiškiau šioje šalyje. Lietuva siūlo savo pagalbą Ukrainai, stiprinant viešojo valdymo gebėjimus bei atveriant vartus Ukrainos verslui plėstis į ES rinkas per Lietuvą. Apie tai šiandien Vilniuje prasidėjusiame 1-ajame Lietuvos–Ukrainos ekonomikos forume kalbėjo Lietuvos ir Ukrainos prezidentai bei susirinkę abiejų šalių verslo atstovai.

„Vertiname Ukrainą kaip svarbią Lietuvos politinę ir  ekonominę partnerę. Norime matyti Jūsų šalį sėkminga globalios rinkos dalyve – Rusijos agresijos akivaizdoje Ukrainai būtina integruotis į pasaulio ir Europos ekonominę erdvę bei orientuoti prekybos kryptis Vakarų link. Šiam tikslui pasiekti, Ukraina privalo pasirinkti ambicingų reformų kelią, vedantį link atviros ir skaidrios valstybės sukūrimo. Tvirtas europinių vertybių ir naujų etikos standartų laikymasis turi tapti Ukrainos verslo sėkmės receptu,“ – sakė Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Pasak Prezidentės, Lietuva yra pasiryžusi padėti Ukrainai visose srityse, o jau dabar padeda stiprinti Ukrainos administracinius gebėjimus teisėkūros, žemės ūkio, infrastruktūros, veterinarijos standartų taikymo ir kitose šalies pertvarkai svarbiose srityse. Lietuvos valstybinės institucijos drauge su Lietuvos verslu yra pasiūlę Ukrainos partneriams konkrečių projektų eksporto skatinimo srityje.

„Šiandien Europos idėja vienija visą Ukrainą. Visi supranta, kad lemiamas faktorius yra susijęs su verslu ir jo konkurencingumu. Kartu su Europos partneriais mes padarysime viską, kad pasaulio ekonomikos reitinguose Ukraina kiltų aukštyn. Šiuo metu mažiname reguliaciją, įvykdysime mokesčių reformą, padarysime skaidrią privatizaciją, dalyvaujant ES patarėjams, kad verslas įgytų pasitikėjimą ir rinkos ekonomikos reformos būtų įtvirtintos. Padarysiu viską, kad Lietuvos verslas Ukrainoje jaustųsi taip, kaip aš jaučiuosi būdamas čia – kaip namuose,“ – forumo atidarymo kalboje sakė Ukrainos prezidentas Petro Porošenka.

Pasak Lietuvos pramonininkų konfederacijos viceprezidento Daliaus Misiūno, nors laisvesnis ES-Ukrainos prekybos reglamentavimas sukuria daug galimybių Ukrainos kompanijoms diversifikuoti savo verslą ir didinti eksporto apimtis, akivaizdu, kad tvariam Ukrainos eksporto augimui ir Ukrainos ekonomikos atsigavimui būtina tvirta ES finansinė parama, kuri padėtų Ukrainos kompanijoms prisiderinti prie besikeičiančių prekių sertifikavimo taisyklių, palengvintų prieinamumą prie finansinių išteklių, leistų greičiau susiorientuoti ES prekybos taisyklėse.

Kaip teigė Ukrainos Ekonominės plėtros ir prekybos ministras Aivaras Abromavičius, Ukrainoje viešumą pirkimuose užtikrinti leidžia viešieji pirkimai, vykdomi elektroniniu būdu – ukrainiečiai planuoja turėti pačią moderniausią viešųjų pirkimų sistemą Europoje.

„Taip pat labai svarbus valstybinių įmonių pertvarkymas, užsienio investicijų pritraukimas, mokesčių reforma. Judame teisinga linkme, yra stiprus pasipriešinimas, bet dar stipresnė yra kritinė jaunų žmonių masė, kuri yra principingai nusiteikusi eiti reformų keliu. Padėkite Ukrainos verslui įsikurti Europos rinkose, o mes padėsime Lietuvos verslui atrasti Ukrainos rinkas,“ – kalbėjo A. Abromavičius.

Anatolijus Kinachas, Ukrainos pramonininkų ir verslininkų sąjungos (USPP) prezidentas, pabrėžė, kad Ukrainai labai svarbi Lietuvos ekonominės integracijos patirtis, ypač vidutinio verslo srityje, nes būtent toks verslas yra vidurinės klasės pagrindas, o stipri vidurinė klasė yra kertinis akmuo kiekvienoje ekonomikoje.

Lietuvos ir Ukrainos ekonomikos forumą organizuoja Lietuvos pramonininkų konfederacija. Dvi dienas vykstančiame renginyje dalyvaus daugiau nei 100 atstovų iš įvairių Lietuvos įmonių, taip pat abiejų šalių vyriausybių nariai bei didelė Ukrainos verslo delegacija.

2014 m. balandį ES pradėjo taikyti vienašališkas prekybos lengvatas Ukrainai. Nuo 2016 m. sausio 1 d. įsigalios ir pradės veikti ES ir Ukrainos asociacijos sutarties prekybos dalis. Dėl prekybinių tarifų sumažėjimo Ukrainos verslas kasmet sutaupys 487 mln. EUR eksportuojant į ES rinką. Atitinkamai ES kompanijos, eksportuojančios į Ukrainos rinką, sutaupys 391 mln. EUR dėl sumažintų importo muitų Ukrainoje.

Šaltinis: lpk.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Susitikime su EBPO – dėmesys nuosekliai narystės siekiančios Lietuvos pažangai

Lietuvos stojimo į Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizaciją (EBPO) progresas, vertinimai EBPO komitetuose, kuriuose pagal kompetenciją dalyvauja Finansų ministerijos atstovai, bei tolimesni stojimo į EBPO veiksmai. skaityti »

Lietuva sensta, kokia išeitis?

2016-ais metais Lietuva užėmė 16 vietą pagal visų gyventojų amžiaus vidurkį, kuris siekė 43 metus. skaityti »

Baltijos šalių bankų vadovai diskutuoja apie finansines technologijas

Liepos 17 – 18 dienomis Kaune susitinka Lietuvos, Latvijos ir Estijos nacionalinių centrinių bankų valdytojai Vitas Vasiliauskas, Ilmaras Rimševičius (Ilmārs Rimšēvičs) ir Ardas Hansonas (Ardo Hansson). skaityti »

Lietuviai savo verslumą ir verslininkus vertina geriau nei latviai ir estai

Lietuviai mano, kad verslo pradžiai svarbiausia turėti pakankamai santaupų ir puikią idėją, o latviai, kad svarbiausia yra žinios. skaityti »

Daugiau nei pusė lietuvių finansiškai neraštingi ir nemoka taupyti

Tyrimai parodė, kad dažnas lietuvis negali pasigirti net elementariausiomis finansinėmis žiniomis. skaityti »

Daugiau nei 600 šauktinių ragina kartu giedoti Tautišką giesmę minint Valstybės dieną

Liepos 6-ąją „Tautiška giesmė“ skambės nuo 100 Lietuvos piliakalnių. skaityti »

V. Vasiliauskas: finansinės inovacijos turi didžiulį potencialą – tereikia jas protingai „įdarbinti“

Naujų galimybių verslui ir vartotojams atveriančios finansinės inovacijos gali tapti tuo smagiu arkliuku, kuris trūktelės tiek šalies, tiek pasaulio ekonomiką, pabrėžia Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas, skaitantis pranešimą globalizacijos iššūkiams skirtoje konferencijoje Hamburge. skaityti »

Lietuvos verslininkai baiminasi ES skilimo

Realybe virtęs Didžiosios Britanijos pasitraukimo iš Europos Sąjungos scenarijus ir galimas bendrijos skilimas tapo didžiausia išorės grėsme Lietuvos verslo plėtrai. skaityti »

Kartų skirtumai: jaunimas nori verslą kurti individualiai, vyresni – su šeima

DNB banko užsakymu bendrovės „Spinter tyrimai“ atliktas Lietuvos gyventojų verslumo tyrimas rodo, kad jaunimas kur kas palankiau vertina galimybes kurti verslą, taip pat renkasi modernesnes sritis. skaityti »

Išmanusis žymėjimas pasiteisino – Vilniuje sutvarkyta 4 kartus daugiau duobių

Išmanioji programėlė „Waze“ padėjo Vilniuje užregistruoti per 2000 duobių. skaityti »