Lietuviai dažniau skaito popierines knygas, bet nevengia ir elektroninių

Publikuota: 2016 m. gegužės 31 d. antradienis

Per pastaruosius metus 43 proc. lietuvių yra skaitę tik popierines, 3 proc. – elektronines, o 15 proc. – ir popierines, ir elektronines knygas. Beveik ketvirtadalis (23 proc.) skaitančių el. knygas tai daro naudodamiesi išmaniuoju telefonu. Tokius duomenis atskleidė integruotos knygų parduotuvės ir skaityklės „Milžinas“ užsakymu tyrimų bendrovės „Vilmorus“ atlikta apklausa.

Apklausos duomenys parodė, kad tik popierines knygas dažniau rinkosi 50-69 m. amžiaus moterys (50 proc.) nei vyrai (35 proc.), o tik elektronines – jauniausio (iki 29 m.) amžiaus vyrai (4 proc.). Kombinuotai – ir popierines, ir el. knygas – dažniausiai skaitė moterys (17 proc. lyginant su 12 proc. vyrų) iki 29 metų.

Pasak „Milžino“ vadovo Dainiaus Blyno, nors vien tik el. knygas Lietuvoje vis dar skaito nedaug žmonių, įdomesnė tendencija – būtent integruotas popierinių ir el. knygų skaitymas, kurį paskatino galimybė skaityti telefone.

„Atsiradus el. knygoms, ilgą laiką buvo diskutuojama, ar jos pakeis popierines, bet dabar tokios diskusijos krypsta kita linkme – apie šių knygų tipų derinimą. Akivaizdu, kad žmonės per šimtmečius yra pripratę skaityti popierines knygas, tad jei skaitytojai šalia turi tos pačios knygos popierinį ir el. knygos variantą, absoliuti dauguma rinksis pirmąjį, nes tai įprastesnis ir „malonesnis“ produktas. Visgi, elektroninių ir popierinių knygų lyginimas panašus į filmo žiūrėjimą kino teatre ir namuose. Filmas kino teatre visada atrodo geriau nei TV ekrane, bet į kino teatrą reikia eiti, o televizorius visada namuose. El. knygų atveju – dar geriau, telefonas visada kišenėje“, – sako D. Blynas.

Apklausos duomenimis, tarp el. knygų skaitytojų naudodamiesi išmaniuoju telefonu skaito 27 proc. moterų ir 18 proc. vyrų. Įdomu tai, kad skaitymas telefone populiarus įvairiose amžiaus grupėse – tai daro 32 proc. gyventojų iki 29 m., 21 proc. – 30-39 m. ir 17 proc. – 40-49 m. amžiaus žmonių. D. Blyno teigimu, būtent galimybė skaityti el. knygas telefone gerokai palengvino jų skvarbą.

„El. knyga popierinę pakeičia tuomet, kai pastarosios šalia nėra – nebereikia eiti į knygyną, nešiotis knygų su savimi, galų gale, net nebereikia turėti skaityklės ar kompiuterio. Tereikia išsitraukti išmanųjį telefoną, per minutę įsigyti knygą ir iškart pradėti skaityti. Taigi, dabartinė tendencija tokia – žmonės renkasi skirtingas situacijas, kada skaityti popierinę, o kada – elektroninę knygą, bet pačios knygos tarpusavyje „nekovoja“ – tai rodo ir tyrimo rezultatai, atskleidžiantys nemažą „kombinuotų skaitytojų“ dalį“, – teigia D. Blynas.

Lietuviškojo „Amazon“ analogo atstovas pastebi, kad el. knygų skaitymas nemažina ir popierinių knygų pardavimo apimčių, o, atvirkščiai, skatina daugiau skaityti popierinių knygų skaitytojus, arba pritraukia apskritai jų neskaitančius žmones.

Per mėnesį „Milžino“ parduotuvėje šiuo metu vidutiniškai parduodama apie 1000 el. knygų ir atsisiunčiama apie 6000 nemokamų knygų ištraukų. Du trečdalius el. knygų skaitytojų sudaro moterys, dažniausiai 25-44 metų amžiaus. Populiariausi telefonų modeliai, kuriais naudojantis skaitomos el. knygos – „iPhone“ ir „Samsung Galaxy“. Be skaitytojų iš Lietuvos, apie 15 proc. „Milžino“ naudotojų sudaro emigrantai – Didžiojoje Britanijoje ir Norvegijoje gyvenantys lietuviai.

Reprezentatyvi Lietuvos gyventojų apklausa apklausa atlikta 2016 m. gegužės mėn. Jos metu apklausta 1000 vyresnių nei 18 m. šalies gyventojų.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Augant ekonomikai bankuose mažėjo blogų paskolų

Pirmąjį šių metų pusmetį įmonėms ir gyventojams bankai skolino daugiau. Atsigaunanti ekonomika mažino blogų paskolų sumą, o tai gerino bankų pelningumo rodiklius. skaityti »

Koks būdas padėjo Einšteinui, Darvinui ir Nyčei pakelti produktyvumą

Šiuolaikinė visuomenė iš mūsų reikalauja nuolatinio produktyvumo. Turime arba dirbti, arba ilsėtis, kad galėtume dirbti vėliau. skaityti »

Lietuvos gyventojams rizikingas plepėjimas telefonu – nė motais

Aštuoni iš dešimties gatve einančių žmonių Lietuvoje naudojasi išmaniaisiais telefonais – kalbasi, naršo internete, rašo trumpąsias žinutes, atsakinėja į elektroninius laiškus ar bendrauja socialiniuose tinkluose. skaityti »

Afrikos bibliotekų novatoriai sėmėsi patirties iš Lietuvos bibliotekų

Sparčiausiai augame dalydamiesi patirtimis su kitais, siekiančiais tų pačių tikslų. skaityti »

Prof. dr. R. Gudauskas: vertybinių krizių pasaulyje trūksta pilietinio žmonių solidarumo

Nacionalinės bibliotekos generalinio direktoriaus prof. dr. Renaldo Gudausko nuomone, mūsų Nacionalinė biblioteka, kaip humanistinis tarptautinio ir tarpkultūrinio dialogo centras, – puikiausia vieta prestižiniams tarptautiniams forumams rengti ir patiems jų darbe prasmingai dalyvauti. skaityti »

Verslo atstovai kviečiami dalyvauti Europos Komisijos idėjų konkurse

Ūkio ministerija kviečia drąsius ir kūrybingus šalies verslininkus teikti paraiškas Europos Komisijos idėjų konkursui „Ideas from Europe“ ir pristatyti originalias bei inovatyvias veikiančio verslo idėjas, kurios padeda spręsti įvairių sričių globalias problemas. skaityti »

Mokesčių ir socialinė sistema tobulinama atsižvelgus į visuomenės nuomonę

Vyriausybė siūlo neapmokestinamųjų pajamų dydį jau nuo kitų metų prilyginti minimaliai mėnesiniai algai, siekiančiai 380 eurų. skaityti »

Kuris turtingesnis – Jeffas Bezosas ar Billas Gatesas?

Pastaruoju metu žiniasklaida mirga pranešimais apie turingiausią pasaulio žmogų. Vieną akimirką tai „Amazon“ vadovas Jezzas Bezosas, o kitą – „Microsoft“ įkūrėjas Billas Gatesas susigrąžina savo pozicijas. skaityti »

Kokiuose miestuose labiausiai sekasi moterims verslininkėms?

Londonas, Stokholmas, Niujorkas, San Franciskas ir Bostonas – penki potencialioms moterims verslininkėms palankiausi miestai pasaulyje. skaityti »

Lietuvių instaliacija atrinkta dalyvauti legendiniame festivalyje „Burning Man“

Lietuvių komanda kuri pristatys meninę-techninę instaliaciją „Dance For The Dawn“ skaityti »