Lietuviai dažniau skaito popierines knygas, bet nevengia ir elektroninių

Publikuota: 2016 m. gegužės 31 d. antradienis

Per pastaruosius metus 43 proc. lietuvių yra skaitę tik popierines, 3 proc. – elektronines, o 15 proc. – ir popierines, ir elektronines knygas. Beveik ketvirtadalis (23 proc.) skaitančių el. knygas tai daro naudodamiesi išmaniuoju telefonu. Tokius duomenis atskleidė integruotos knygų parduotuvės ir skaityklės „Milžinas“ užsakymu tyrimų bendrovės „Vilmorus“ atlikta apklausa.

Apklausos duomenys parodė, kad tik popierines knygas dažniau rinkosi 50-69 m. amžiaus moterys (50 proc.) nei vyrai (35 proc.), o tik elektronines – jauniausio (iki 29 m.) amžiaus vyrai (4 proc.). Kombinuotai – ir popierines, ir el. knygas – dažniausiai skaitė moterys (17 proc. lyginant su 12 proc. vyrų) iki 29 metų.

Pasak „Milžino“ vadovo Dainiaus Blyno, nors vien tik el. knygas Lietuvoje vis dar skaito nedaug žmonių, įdomesnė tendencija – būtent integruotas popierinių ir el. knygų skaitymas, kurį paskatino galimybė skaityti telefone.

„Atsiradus el. knygoms, ilgą laiką buvo diskutuojama, ar jos pakeis popierines, bet dabar tokios diskusijos krypsta kita linkme – apie šių knygų tipų derinimą. Akivaizdu, kad žmonės per šimtmečius yra pripratę skaityti popierines knygas, tad jei skaitytojai šalia turi tos pačios knygos popierinį ir el. knygos variantą, absoliuti dauguma rinksis pirmąjį, nes tai įprastesnis ir „malonesnis“ produktas. Visgi, elektroninių ir popierinių knygų lyginimas panašus į filmo žiūrėjimą kino teatre ir namuose. Filmas kino teatre visada atrodo geriau nei TV ekrane, bet į kino teatrą reikia eiti, o televizorius visada namuose. El. knygų atveju – dar geriau, telefonas visada kišenėje“, – sako D. Blynas.

Apklausos duomenimis, tarp el. knygų skaitytojų naudodamiesi išmaniuoju telefonu skaito 27 proc. moterų ir 18 proc. vyrų. Įdomu tai, kad skaitymas telefone populiarus įvairiose amžiaus grupėse – tai daro 32 proc. gyventojų iki 29 m., 21 proc. – 30-39 m. ir 17 proc. – 40-49 m. amžiaus žmonių. D. Blyno teigimu, būtent galimybė skaityti el. knygas telefone gerokai palengvino jų skvarbą.

„El. knyga popierinę pakeičia tuomet, kai pastarosios šalia nėra – nebereikia eiti į knygyną, nešiotis knygų su savimi, galų gale, net nebereikia turėti skaityklės ar kompiuterio. Tereikia išsitraukti išmanųjį telefoną, per minutę įsigyti knygą ir iškart pradėti skaityti. Taigi, dabartinė tendencija tokia – žmonės renkasi skirtingas situacijas, kada skaityti popierinę, o kada – elektroninę knygą, bet pačios knygos tarpusavyje „nekovoja“ – tai rodo ir tyrimo rezultatai, atskleidžiantys nemažą „kombinuotų skaitytojų“ dalį“, – teigia D. Blynas.

Lietuviškojo „Amazon“ analogo atstovas pastebi, kad el. knygų skaitymas nemažina ir popierinių knygų pardavimo apimčių, o, atvirkščiai, skatina daugiau skaityti popierinių knygų skaitytojus, arba pritraukia apskritai jų neskaitančius žmones.

Per mėnesį „Milžino“ parduotuvėje šiuo metu vidutiniškai parduodama apie 1000 el. knygų ir atsisiunčiama apie 6000 nemokamų knygų ištraukų. Du trečdalius el. knygų skaitytojų sudaro moterys, dažniausiai 25-44 metų amžiaus. Populiariausi telefonų modeliai, kuriais naudojantis skaitomos el. knygos – „iPhone“ ir „Samsung Galaxy“. Be skaitytojų iš Lietuvos, apie 15 proc. „Milžino“ naudotojų sudaro emigrantai – Didžiojoje Britanijoje ir Norvegijoje gyvenantys lietuviai.

Reprezentatyvi Lietuvos gyventojų apklausa apklausa atlikta 2016 m. gegužės mėn. Jos metu apklausta 1000 vyresnių nei 18 m. šalies gyventojų.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

PVM sąskaitas faktūras teikti bus paprasčiau

Valstybinė mokesčių inspekcija prie LR finansų ministerijos (VMI) informuoja, kad verslo atstovai jau gali duomenis į i.SAF teikti pasinaudodami žiniatinklio paslauga, t. y. automatiškai perduodant registrus į VMI. skaityti »

Vilius Juzikis paskirtas į SEB banko valdybą

SEB banko Stebėtojų taryba banko valdybos nariu ir Verslo bankininkystės tarnybos direktoriumi paskyrė Vilių Juzikį. skaityti »

Europos socialinis fondas švenčia 60-metį

Kovo 25-ąją savo 60-metį kartu su visa Europa švęs ir Europos socialinis fondas (ESF) – seniausias Europos Sąjungos fondas. Šio fondo jubiliejų mini ir Europos socialinio fondo agentūra (ESFA), kuri nuo 2004 metų rūpinasi ESF investicijomis Lietuvoje. skaityti »

Finansų ministro susitikime su EIB prezidentu – tolimesnio bendradarbiavimo perspektyvos

Finansų ministras Vilius Šapoka Briuselyje (Belgija) su Europos investicijų banko (EIB) prezidentu Werneriu Hoyeriu aptarė šio banko ir Europos strateginių investicijų fondo (EFSI) Lietuvoje įgyvendinamus projektus bei tolesnio bendradarbiavimo perspektyvas. skaityti »

Vilnius skaičiuoja jau 630 savivaldos metų

Kovo 22 d. sukanka 630 metų, kai Vilnius gavo Magdeburgo savivaldos teisę ir pradėjo skaičiuoti savo, kaip tikro miesto, istoriją. skaityti »

Įmonių darbuotojų kompetencijai didinti ir kvalifikacijai tobulinti – 10 mln. eurų ES investicijų

Ūkio ministerija skelbia pirmąjį kvietimą pasinaudoti galimybe įgyvendinti projektus pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos (ES) investicijų priemonę „Kompetencijų vaučeris“. skaityti »

Vidutinis darbo užmokestis kils daugiau nei kainos

Įvertinęs nuosekliai didėjantį ūkio aktyvumą šalyje ir gerėjančią Lietuvos gamintojų padėtį svarbiose užsienio rinkose, Lietuvos bankas prognozuoja, kad mūsų ekonomika šiemet augs 2,6, o kitąmet jos augimo tempas padidės iki 2,8 proc. skaityti »

Vilniaus Lukiškių aikštėje nutarta pastatyti Vyčio paminklą

Lukiškių aikštės Vilniuje sutvarkymo ir paminklo joje pastatymo klausimas sprendžiamas jau beveik dvidešimt metų. skaityti »

Skaitmeninių naujienų iniciatyvos inovacijų fondas kviečia teikti paraiškas trečiajam turui

Praėjusiais metais Skaitmeninių naujienų iniciatyvos inovacijų fondas (angl. Digital News Initiative Innovation Fund), iš 150 mln. eurų, skirtų paremti Europos naujienų industrijos inovacijomis pagrįstus projektus, skyrė 51 tūkst. eurų 252-iems ambicingiems skaitmeninės žiniasklaidos projektams 27-iose šalyse. skaityti »

Ūkio ministerijoje buvo diskutuojama apie atsakingo verslo principus

Ūkio ministerijoje trečiadienį vyko renginys „Atsakingo verslo praktiniai aspektai ir nacionaliniai koordinaciniai centrai“, kuriame buvo supažindinama su Lietuvos nacionalinio koordinacinio centro ir kitų valstybių centrų veikla bei aptariama socialinė verslo atsakomybė Lietuvoje. skaityti »