Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka mini Sausio 13-ąją

Publikuota: 2016 m. sausio 11 d. pirmadienis

Šiais metais Lietuva mini Laisvės gynimo 25-metį, todėl yra proga priminti visuomenei svarbią iniciatyvą, pilietiškumo apraišką, kurią pademonstravo Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos darbuotojai, kai 1991 m. Sausio 13-ąją Lietuvos žmonės pasipriešino sovietų kariniams daliniams, kovojo už Lietuvos laisvę. Nacionalinė biblioteka 1991 m. sausį atsidūrė pačiame įvykių centre. Tuo metu bibliotekoje buvo įkurta laikinoji ligoninė, kurioje medikų komandos buvo pasiruošusios prireikus padėti sužeistiesiems. Bibliotekos patalpose įsikūrę savanoriai, šauliai budėjo prie strategiškai svarbių langų, išeinančių į Parlamento pusę. Bibliotekos durys buvo atviros sušalusiems ir pavargusiems žmonėms, o jos darbuotojai įsitraukė į Laivės gynėjų gretas taip pat natūraliai, kaip kvėpavo.

Minint šią sukaktį pristatoma paroda, kurios pagrindą sudaro Nacionalinės bibliotekos darbuotojos ir Sausio įvykių liudininkės Janinos Stankevičienės 2011 m. parengta virtuali paroda „Sausio 13-oji ir Nacionalinė biblioteka“. Parodos tikslas – parodyti ateinančioms kartoms, kad žmonės, kurie dalyvavo Sausio 13-osios įvykiuose, gyvena šalia mūsų, yra mūsų seneliai, tėvai, artimieji. Jų prisiminimai visada bus gyvi.

Parodoje eksponuojamos tuomečio Nacionalinės bibliotekos fotografo Rolando Ginaičio, aktyviai fiksavusio įvykius prie Parlamento, nuotraukos, pateikiami autentiški darbuotojų prisiminimai ir išgyvenimai. Medžiagą papildo partnerių ir kolegų palaikymą liudijantys dokumentai – telegramos, po tragiškųjų įvykių atsiųstos mums iš kitų šalių bibliotekų ir kultūros įstaigų.

Taip pat Laisvės gynimo 25-mečio proga buvo atnaujinta interneto svetainė „Sausio 13-oji tautos atmintyje“, kurią 2006 m., minint penkioliktąsias tragiškų įvykių metines, sukūrė Nacionalinė biblioteka. Šio projekto tikslas buvo rinkti įvykių liudininkų prisiminimus (skelbtus ir ypač neskelbtus), informaciją iš šalies savivaldybių, bibliotekų, archyvų – juk Sausio 13-oji palietė ne tik Vilnių, įvykių atgarsiai nuvilnijo per visą Lietuvą ir pasaulį. Svetainėje taip pat kaupiama vėlesnių metų medžiaga: kaip formavosi šių istorinių įvykių samprata, kaip jie buvo įamžinti ir kokia jų svarba mūsų šalies istorijai.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Informacija klientams (6)

Nuo š. m. sausio 29 dienos yra sutrikusi el. pašto @post.skynet.lt veikla. Šiuo metu problema yra šalinama. skaityti »

Vilnius ir šiemet sulauks daugiau nei milijono turistų

2017 m. pirmąjį ir antrąjį ketvirtį Vilnius sulaukė atitinkamai 7 ir 5 proc. daugiau turistų nei praėjusiais metais. skaityti »

Vilniuje susitinka Lietuvos ir Suomijos centrinių bankų vadovai

Lapkričio 2–3 dienomis Vilniuje vieši Suomijos bankų valdybų nariai. skaityti »

Japonijoje aptartos pasaulio ekonomikos aktualijos ir geroji „FinTech“ praktika

Tokijuje ​Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas su Japonijos centrinio banko vadovu Haruhiko Kuroda aptarė FinTech sektoriaus raidą, rizikas pasaulio ekonomikos augimui, Japonijos ir euro zonos ekonomikos aktualijas. skaityti »

5 pagrindinės kliūtys, pradedant verslą Lietuvoje

Baimė bankrutuoti, nepasitikėjimas savo galimybėmis, nedraugiškas valstybės požiūris – anot dr. Austės Kiškienės, tai pagrindinės problemos, su kuriomis susiduria pradedantieji verslą Lietuvoje. skaityti »

Inovacijos tapo iškalbinga Lietuvos vizitine kortele JAE

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė oficialaus vizito JAE metu su Dubajaus Emyru ir šalies Premjeru Mohammedu bin Rashidu Al Maktoumu aptarė bendradarbiavimą aukštųjų technologijų, inovacijų, komunikacijų, atsinaujinančiosios energetikos, gyvybės mokslų srityse. skaityti »

Lietuvoje vyrams verslo pradžiai reikia daugiau pinigų nei moterims

Norėdamas pradėti verslą, dažnas lietuvis startui pageidautų gauti vidutiniškai 33 tūkst. eurų dydžio lengvatinę paskolą. skaityti »

Ar tikrai mane palies ketvirtoji pramonės revoliucija?

Ketvirtoji pramonės revoliucija, dar vadinama daiktų internetu – jau ne ateitis, tai šių dienų realybė. skaityti »

V. Vasiliauskas: palanki reguliacinė aplinka gali padėti Lietuvai įsitvirtinti pasauliniame FinTech žemėlapyje

Finansinių technologijų (FinTech) sektorius gali suteikti ES kapitalo rinkų sąjungos projektui papildomą postūmį, o šalims naujų plėtros galimybių, įsitikinęs Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas. skaityti »