Mažiau nei pusė Lietuvos gyventojų patenkinti savo turimu būstu

Publikuota: 2013 m. liepos 1 d. pirmadienis

Draudimo bendrovei „PZU Lietuva“ pasidomėjus, ką Lietuvos gyventojai mano apie savo būstą, paaiškėjo, kad tik 43 proc. žmonių patenkinti savo turimu būstu. Draudimo bendrovės užsakymu „Spinter tyrimų“ atliktoje apklausoje paaiškėjo, kad 55 proc. šalies gyventojų norėtų turėti kitokius namus.

Apklausa parodė, kad du trečdaliai Lietuvos (62 proc.)  gyvena butuose, o trečdalis (38 proc.) turi namą arba kotedžą. Nuosavą namą dažniau turi 36–45 metų šalies gyventojai ir žmonės, gyvenantys kaime.

17 proc. apklaustųjų svajoja apie namą, 17 proc. norėtų gyventi naujesniame bute arba name, apie 15 proc. norėtų keisti dabartinį būstą į ekonomiškesnį ir dar 6 proc. norėtų didesnio būsto.

„Apklausa parodė, kad didžioji dalis mūsų šalies žmonių keistų savo būstą, jei tik turėtų tokių galimybių. Tai daryti skatina gana senas, brangiai išlaikomas būstas. Matome, kad apdraustuose būstuose didžioji dalis įvykių, kuriuos kompensuoja draudimas, būna susiję su prakiurusiais vamzdynais, šildymo sistema, sena elektros instaliacija.  Tai sukelia gaisrus, užliejami butai ir kaimynai. O kur dar didžiulės sąskaitos už šildymą. Bendrai paėmus, gyvenamasis būstas Lietuvoje yra labai senas, todėl žmonėms tenka jį atidžiau ir brangiau prižiūrėti“, – teigia „PZU Lietuva“ generalinis direktorius Marius Jundulas.

Registrų centro duomenimis, dabar senesni nei 30 metų būstai Lietuvoje sudaro 60 proc. viso Lietuvos būsto fondo, o, išlaikant dabartinius statybos temus, po 10 metų senesnis nei 30 metų būstas sudarys 85 proc. viso šalies būsto fondo.

„PZU Lietuva“ atlikto tyrimo duomenimis, persikelti į namą norėtų žmonės virš 36 metų. Jaunesnių (25-35 metų) gyventojų svajonės kiek kuklesnės – jie nori didesnio arba naujesnio buto. Būsto ekonomiškumui prioritetą teikia žmonės iki 25 m. ir perkopusieji 46 metus. Šeimas turintys žmonės labiau svajoja apie namą ir naujesnį butą, vienišiai – apie naujesnį, ekonomiškesnį būstą.

M. Jundulas mano, kad palyginti lėtai kylanti šalies ekonomika neleidžia tikėtis spartesnių statybų ir greitesnio žmonių persikėlimo į naują būstą. Draudimo bendrovės vadovas mano, kad esamoje situacijoje žmonėms vertėtų labiau pasirūpinti turimo būsto apsauga, apsidraudžiant bent jau nuo nelaimingų atsitikimų ir tokiu būdu sumažinant neplanuotas dideles išlaidas, atsirandančias dėl senos statybos būsto avarijų.

 

Šaltinis: pranešimas spauda
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Susitikime su EBPO – dėmesys nuosekliai narystės siekiančios Lietuvos pažangai

Lietuvos stojimo į Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizaciją (EBPO) progresas, vertinimai EBPO komitetuose, kuriuose pagal kompetenciją dalyvauja Finansų ministerijos atstovai, bei tolimesni stojimo į EBPO veiksmai. skaityti »

Lietuva sensta, kokia išeitis?

2016-ais metais Lietuva užėmė 16 vietą pagal visų gyventojų amžiaus vidurkį, kuris siekė 43 metus. skaityti »

Baltijos šalių bankų vadovai diskutuoja apie finansines technologijas

Liepos 17 – 18 dienomis Kaune susitinka Lietuvos, Latvijos ir Estijos nacionalinių centrinių bankų valdytojai Vitas Vasiliauskas, Ilmaras Rimševičius (Ilmārs Rimšēvičs) ir Ardas Hansonas (Ardo Hansson). skaityti »

Lietuviai savo verslumą ir verslininkus vertina geriau nei latviai ir estai

Lietuviai mano, kad verslo pradžiai svarbiausia turėti pakankamai santaupų ir puikią idėją, o latviai, kad svarbiausia yra žinios. skaityti »

Daugiau nei pusė lietuvių finansiškai neraštingi ir nemoka taupyti

Tyrimai parodė, kad dažnas lietuvis negali pasigirti net elementariausiomis finansinėmis žiniomis. skaityti »

Daugiau nei 600 šauktinių ragina kartu giedoti Tautišką giesmę minint Valstybės dieną

Liepos 6-ąją „Tautiška giesmė“ skambės nuo 100 Lietuvos piliakalnių. skaityti »

V. Vasiliauskas: finansinės inovacijos turi didžiulį potencialą – tereikia jas protingai „įdarbinti“

Naujų galimybių verslui ir vartotojams atveriančios finansinės inovacijos gali tapti tuo smagiu arkliuku, kuris trūktelės tiek šalies, tiek pasaulio ekonomiką, pabrėžia Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas, skaitantis pranešimą globalizacijos iššūkiams skirtoje konferencijoje Hamburge. skaityti »

Lietuvos verslininkai baiminasi ES skilimo

Realybe virtęs Didžiosios Britanijos pasitraukimo iš Europos Sąjungos scenarijus ir galimas bendrijos skilimas tapo didžiausia išorės grėsme Lietuvos verslo plėtrai. skaityti »

Kartų skirtumai: jaunimas nori verslą kurti individualiai, vyresni – su šeima

DNB banko užsakymu bendrovės „Spinter tyrimai“ atliktas Lietuvos gyventojų verslumo tyrimas rodo, kad jaunimas kur kas palankiau vertina galimybes kurti verslą, taip pat renkasi modernesnes sritis. skaityti »

Išmanusis žymėjimas pasiteisino – Vilniuje sutvarkyta 4 kartus daugiau duobių

Išmanioji programėlė „Waze“ padėjo Vilniuje užregistruoti per 2000 duobių. skaityti »