Mažiau nei pusė Lietuvos gyventojų patenkinti savo turimu būstu

Publikuota: 2013 m. liepos 1 d. pirmadienis

Draudimo bendrovei „PZU Lietuva“ pasidomėjus, ką Lietuvos gyventojai mano apie savo būstą, paaiškėjo, kad tik 43 proc. žmonių patenkinti savo turimu būstu. Draudimo bendrovės užsakymu „Spinter tyrimų“ atliktoje apklausoje paaiškėjo, kad 55 proc. šalies gyventojų norėtų turėti kitokius namus.

Apklausa parodė, kad du trečdaliai Lietuvos (62 proc.)  gyvena butuose, o trečdalis (38 proc.) turi namą arba kotedžą. Nuosavą namą dažniau turi 36–45 metų šalies gyventojai ir žmonės, gyvenantys kaime.

17 proc. apklaustųjų svajoja apie namą, 17 proc. norėtų gyventi naujesniame bute arba name, apie 15 proc. norėtų keisti dabartinį būstą į ekonomiškesnį ir dar 6 proc. norėtų didesnio būsto.

„Apklausa parodė, kad didžioji dalis mūsų šalies žmonių keistų savo būstą, jei tik turėtų tokių galimybių. Tai daryti skatina gana senas, brangiai išlaikomas būstas. Matome, kad apdraustuose būstuose didžioji dalis įvykių, kuriuos kompensuoja draudimas, būna susiję su prakiurusiais vamzdynais, šildymo sistema, sena elektros instaliacija.  Tai sukelia gaisrus, užliejami butai ir kaimynai. O kur dar didžiulės sąskaitos už šildymą. Bendrai paėmus, gyvenamasis būstas Lietuvoje yra labai senas, todėl žmonėms tenka jį atidžiau ir brangiau prižiūrėti“, – teigia „PZU Lietuva“ generalinis direktorius Marius Jundulas.

Registrų centro duomenimis, dabar senesni nei 30 metų būstai Lietuvoje sudaro 60 proc. viso Lietuvos būsto fondo, o, išlaikant dabartinius statybos temus, po 10 metų senesnis nei 30 metų būstas sudarys 85 proc. viso šalies būsto fondo.

„PZU Lietuva“ atlikto tyrimo duomenimis, persikelti į namą norėtų žmonės virš 36 metų. Jaunesnių (25-35 metų) gyventojų svajonės kiek kuklesnės – jie nori didesnio arba naujesnio buto. Būsto ekonomiškumui prioritetą teikia žmonės iki 25 m. ir perkopusieji 46 metus. Šeimas turintys žmonės labiau svajoja apie namą ir naujesnį butą, vienišiai – apie naujesnį, ekonomiškesnį būstą.

M. Jundulas mano, kad palyginti lėtai kylanti šalies ekonomika neleidžia tikėtis spartesnių statybų ir greitesnio žmonių persikėlimo į naują būstą. Draudimo bendrovės vadovas mano, kad esamoje situacijoje žmonėms vertėtų labiau pasirūpinti turimo būsto apsauga, apsidraudžiant bent jau nuo nelaimingų atsitikimų ir tokiu būdu sumažinant neplanuotas dideles išlaidas, atsirandančias dėl senos statybos būsto avarijų.

 

Šaltinis: pranešimas spauda
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Lietuva turi didelį potencialą lazerių pramonėje

Bavarijos premjero pavaduotoja Beate Merk mano, kad Lietuva per pastaruosius metus padarė ženklią pažangą inovacijų srityje. skaityti »

R. Dargis: Macronas laimėjo mums laiko. Kaip jį išnaudosime?

Prezidento ir parlamento rinkimus laimėję Emmanuelis Macronas žada reformas savo šaliai ir Europos Sąjungai. Lietuva sprendžia tuos pačius iššūkius kaip Europa. skaityti »

Daugiausia nerimo – dėl NT burbulo ir kibernetinių atakų

Šalies finansų įstaigos vis daugiau svarbos teikia disbalansų šalies nekilnojamojo turto (NT) rinkoje rizikai, rodo naujausia Lietuvos banko apklausa. skaityti »

Lietuva – viena atspariausių gamtos stichijoms pasaulyje

Lietuva patenka tarp 20 gamtos stichijoms atspariausių pasaulio valstybių, tačiau draudikai pabrėžia, jog ne mažesnę žalą gyventojų turtui bei sveikatai sukelia vasariniai škvalai, liūtys, žaibai. skaityti »

Ūkio kilimą skatina tiek eksportas, tiek vidaus vartojimas

Gerėjant tarptautinei aplinkai, spartėja ir Lietuvos ekonomikos augimas. skaityti »

„Partnerystės lyderio“ apdovanojimą gavo audito institucijos vadovas A. Dulkys

Lietuvos verslo „Oskaru“ vadinamas įvertinimas, praeityje įteiktas tokiems žmonėms kaip Valdas Adamkus, Algirdas Mykolas Brazauskas ir Dalia Grybauskaitė, atiteko už institucijų veiklos skaidrumo ir efektyvumo skatinimą. skaityti »

Norintys kurti verslą vyrai labiau nei moterys bijo susimauti

Dauguma lietuvių nori kurti savo verslą, tačiau vyrai ir moterys tai įsivaizduoja skirtingai. skaityti »

„Nordea“ tyrimas: lietuviai – taupiausi Baltijos šalyse

Lietuvos gyventojai yra taupiausi Baltijos šalyse ir geriausiai pasiruošę finansiniams netikėtumams, rodo banko „Nordea“ Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje atliktas asmeninių finansų, taupymo ir investavimo tyrimas. skaityti »

Kuriantiems smulkųjį verslą šalyje – vienerių metų atostogos nuo mokesčių

Siekiant paskatinti šalyje kurtis našų ir sąžiningą verslą, visas pradedančiąsias smulkiąsias įmones 1 metams siūloma atleisti nuo pelno mokesčio, o savarankišką veiklą nusprendusiems vykdyti gyventojams siūloma suteikti 1 metų atostogas nuo socialinio draudimo įmokų. skaityti »

Televizijos turinys Lietuvoje bus labiau europietiškas

Tikimasi, kad naujos Seimo priimtos pataisos padidins galimybę šalies žmonėms gauti teisingą ir įvairiapusišką informaciją, kartu sumažės priešiškos Rusijos propagandos ir dezinformacijos. skaityti »