„Mini“ modelių parodoje – nuo pirmojo serijinio automobilio iki „Mini“ kemperio

Publikuota: 2015 m. kovo 10 d. antradienis

Pirmasis nuo konvejerio nuriedėjęs „Mini“, tikrasis pono Byno automobilis, Lietuvos keliais niekada neriedėjęs „Mini“ kemperis ar kariniams tikslams kurtas, bet pliažo automobiliu tapęs „Mini Moke“ – tai tik keletas iš eksponatų, kuriuos galima išvysti istorinėje „Mini“ modelių parodoje, atidarytoje BMW muziejuje Miunchene. Su kai kuriais iš šioje parodoje demonstruojamų modelių gegužės mėnesį bus galima susipažinti ir Lietuvoje.

„Šią parodą turi aplankyti kiekvienas „Mini“ gerbėjas, nes ji atspindi visą prekės ženklo istoriją – nuo pat pirmojo „Miniuko“, kuris tapo 7-tojo dešimtmečio britiškos kultūros ir gyvenimo stiliaus atspindžiu, iki 2001 m. naujojo dizaino „Mini“, pagimdžiusio šiuolaikinių miesto automobilių ikoną, – sakė vienas pirmųjų parodą aplankęs „Mini People Lietuva“ klubo narys Mindaugas Lataitis. – Galime pasidžiaugti, kad dalį parodoje rodomų modelių galima bus išvysti ir Lietuvoje, Zarasuose, per gegužės mėnesį įvyksiantį pasaulinį „Mini“ suvažiavimą, pirmą kartą rengiamą Lietuvoje.“

„Nedidelis automobilis su didele istorija“ – taip apibūdinamas „Mini“ prekės ženklas. Parodoje tarp istorinių serijinės gamybos modelių galima išvysti patį pirmąjį nuo konvejerio nuriedėjusį serijinės gamybos „Mini“, taip pat „Morris Mini Minor“, „Mini Moke“ ar nuo 1961 m. leistą talpų kelionėms pritaikytą „Mini Traveller“.

„Daug 7-to dešimtmečio modelių mes pamatysime ir Lietuvoje „International Mini Meeting“ renginyje, kuris vyks Zarasų saloje gegužės 22-24 dienomis. Į šventę turėtų atriedėti apie 300-400 „Mini“ automobilių. Tarp jų bus ne tik Miunchene demonstruojami „Mini Moke“ ar „Mini Traveller“, bet ir kiti to laikmečio modeliai – mažas, bet erdvus „Austin Mini Countryman“, pirmosios serijos „Mini Clubman“, ar prabangūs sedanai „Wolseley Hornet“ ir „Riley Elf“, savo laikmečiu kainavę kelis šimtus svarų sterlingų. Tad ir Lietuvoje norintieji tikrai galės susipažinti su 56 metus trunkančia „Mini“ prekės ženklo istorija“, - sakė M. Lataitis.

Miunchene istorinių serijinių modelių ekspoziciją puošia ir išskirtiniai garsenybių „mažyliai“ – tviskantis sidabrinis dainininko David Bowie „Mini“, ar pono Byno automobilis – būtent tas, kuriuo aktorius važinėjo XX a. paskutinį dešimtmetį itin populiariame TV seriale, išgarsinusiame „Mini“ prekės ženklą visame pasaulyje.

Šalia serijinės gamybos modelių parodos lankytojai gali išvysti ir nestandartinius, vienetinio dizaino automobilius, apie kuriuos daugelis netgi nėra girdėję. Pavyzdžiui 1965 m. „Mini“ išleido kemperį, kuris savo laikmečiu buvo itin pažangus, nes „gyvenamosios“ dalies stogas buvo pakeliamas/nuleidžiamas elektroniniu būdu. Dar vienas originalus darbas olando klasikinis „Mini“, perdarytas į... apelsiną.

Automobilių sporto entuziastai parodoje galės iš arti susipažinti su istoriniais ir šiuolaikiniais lenktyniniais „Mini“ automobiliais – Monte Karlo ralyje 1967 metais pirmąją vietą iškovojusiu „Mini Cooper S“ (Monte Karle „Mini“ triumfavo ir 1964 bei 1965 metais), taip pat ir modernų „Mini ALL4 Racing“ lenktyninį visureigį, kuris keturis pastaruosius metus iš eilės dominuoja Dakaro ralyje.

Dar viena įdomi „Mini“ automobilių grupė – koncepciniai modeliai. Pavyzdžiui, 1997 m. pristatytas „Mini Spiritual“, kuris turėjo atspindėti naujųjų „Mini“ dizaino kryptį, buvo itin mažas ir turėjo 0,66 litro variklį, sumontuotą automobilio gale. Parodoje galima apžiūrėt ir 2011 m. Ženevoje pristatytą „Mini Rocketman“, kuris, nors ir buvo tikimasi, jog pasieks gamybos fazę, teliko koncepciniu modeliu. Dėmesio vertas ir prieš maždaug metus pristatytas koncepcinis „Mini Clubman“ modelis, kuris, kaip teigia automobilių rinkos ekspertai, visai realu, taps serijiniu.

„Mini“ įgaliotoji atstovė Lietuvoje „Krasta Auto“ praneša, kad paroda Miunchene „BMW Welt“ muziejuje veiks iki 2016 m. sausio 31 dienos.

UAB „Krasta Auto“ yra oficiali BMW ir „Mini“ atstovė Lietuvoje. Įmonė užsiima naujų ir naudotų BMW ir „Mini“ automobilių, motociklų prekyba bei teikia visas techninio aptarnavimo paslaugas ir turi oficialias atstovybes bei techninio aptarnavimo servisų tinklą Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. „Krasta Auto“ priklauso tarptautinei įmonių grupei „Modus grupė“.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Informacija klientams (6)

Nuo š. m. sausio 29 dienos yra sutrikusi el. pašto @post.skynet.lt veikla. Šiuo metu problema yra šalinama. skaityti »

Vilnius ir šiemet sulauks daugiau nei milijono turistų

2017 m. pirmąjį ir antrąjį ketvirtį Vilnius sulaukė atitinkamai 7 ir 5 proc. daugiau turistų nei praėjusiais metais. skaityti »

Vilniuje susitinka Lietuvos ir Suomijos centrinių bankų vadovai

Lapkričio 2–3 dienomis Vilniuje vieši Suomijos bankų valdybų nariai. skaityti »

Japonijoje aptartos pasaulio ekonomikos aktualijos ir geroji „FinTech“ praktika

Tokijuje ​Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas su Japonijos centrinio banko vadovu Haruhiko Kuroda aptarė FinTech sektoriaus raidą, rizikas pasaulio ekonomikos augimui, Japonijos ir euro zonos ekonomikos aktualijas. skaityti »

5 pagrindinės kliūtys, pradedant verslą Lietuvoje

Baimė bankrutuoti, nepasitikėjimas savo galimybėmis, nedraugiškas valstybės požiūris – anot dr. Austės Kiškienės, tai pagrindinės problemos, su kuriomis susiduria pradedantieji verslą Lietuvoje. skaityti »

Inovacijos tapo iškalbinga Lietuvos vizitine kortele JAE

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė oficialaus vizito JAE metu su Dubajaus Emyru ir šalies Premjeru Mohammedu bin Rashidu Al Maktoumu aptarė bendradarbiavimą aukštųjų technologijų, inovacijų, komunikacijų, atsinaujinančiosios energetikos, gyvybės mokslų srityse. skaityti »

Lietuvoje vyrams verslo pradžiai reikia daugiau pinigų nei moterims

Norėdamas pradėti verslą, dažnas lietuvis startui pageidautų gauti vidutiniškai 33 tūkst. eurų dydžio lengvatinę paskolą. skaityti »

Ar tikrai mane palies ketvirtoji pramonės revoliucija?

Ketvirtoji pramonės revoliucija, dar vadinama daiktų internetu – jau ne ateitis, tai šių dienų realybė. skaityti »

V. Vasiliauskas: palanki reguliacinė aplinka gali padėti Lietuvai įsitvirtinti pasauliniame FinTech žemėlapyje

Finansinių technologijų (FinTech) sektorius gali suteikti ES kapitalo rinkų sąjungos projektui papildomą postūmį, o šalims naujų plėtros galimybių, įsitikinęs Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas. skaityti »