Parodoje „Balttechnika“ – robotų valdymo varžybos

Publikuota: 2014 m. gegužės 20 d. antradienis

Gegužės 20 d. prasidėsiančioje tarptautinėje inžinerinės pramonės parodoje „Balttechnika“ Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) atstovai kvies išbandyti miklumą robotų valdyme, ištirti savo rankos kinetinius parametrus, apžiūrėti nuotoliniu būdu valdomą robotinę ranką ir kitas inžinierių kuriamas technologijas.

Specialiai paruoštoje robotų valdymo varžybų trasoje važiuojančio roboto griebtuvais reikės kuo greičiau surinkti išmėtytus daiktus ir juos nunešti į numatytą vietą. Užduoties įvykdymo laikas bus fiksuojamas, o parodos pabaigoje, ketvirtadienį, varžybas organizuojantys VGTU mechanikai paskelbs, kas trasą įveikė per geriausią laiką.

Inovaciją parodoje pristatys VGTU biomechanikai – jie demonstruos inercinius jutiklius žmogaus judesių registravimui. Diagnostinė biomechaninė sistema skirta Parkinsono bei kitų ligų diagnostikai, o šiuo metu tobulinama, kad ja būtų galima stebėti bei analizuoti žmogaus galūnių funkcijų atsistatymą po insulto.

„Parkinsono liga lengvai gali būti supainiojama su esencialiniu tremoru – nevalingu tam tikrų kūno dalių drebėjimu. Išoriškai simptomai yra vienodi, tačiau naudojant informacinę programą, fiksuojančią žmogaus judesių kinematinius parametrus, galima objektyviai išanalizuoti gautus duomenis ir tiksliai nustatyti, kuri liga kamuoja pacientą. Taip gydytojai žino, kokį gydymą reikia skirti,“ – pasakojo VGTU Biomechanikos katedros vedėjas Julius Griškevičius.

Ši VGTU mokslininkų sukurta sistema jau išbandyta ir praktikoje kartu su gydytojais neurologais. Ji taip pat gali būti naudojama ir kineziterapijai bei reabilitacijai, kai norima stebėti pacientų tobulėjimą ar sveikimą po sunkių traumų.

Universiteto stende bus ir daugiau inovacijų – VGTU Elektronikos fakulteto studentai demonstruos nuotoliniu būdu valdomą robotinę ranką. Lankytojai, apsimovę specialią pirštinę, kurioje sumontuoti originalūs ir itin jautrūs optiniai jutikliai, galės stebėti, kaip tiksliai jų plaštakos judesius atkartoja roboto ranka. Taip pat bus galima apžiūrėti šešiakojį robotą vorą, judantį įvairiais paviršiais ir naudojamą tyrimams sunkiai prieinamose ar pavojingose teritorijose.

VGTU siūlys ne tik apžiūrėti ar išbandyti inžinierių kūrinius, bet ir susipažinti su VGTU mokslininkų paslaugomis, mokslo padaliniais, leidyklos „Technika“ leidiniais bei daugiau sužinoti apie studijų programas.

22-oji tarptautinė inžinerinės pramonės paroda „Balttechnika“ vyks gegužės 20–22 dienomis Vilniaus „Litexpo“ parodų rūmuose. Įėjimas nemokamas.

Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) – inovatyvus Lietuvos universitetas, ugdantis kūrybiškus aukštos kvalifikacijos specialistus. Universitetas lyderiauja technologinių mokslų srityje ir užtikrina šiuolaikines, į darbo rinką orientuotas studijas. Mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros darbai vykdomi 14 institutų, 2 mokslo centruose, 33 laboratorijose. VGTU veikia moderniausias Rytų Europoje Civilinės inžinerijos mokslo centras ir didžiausia Lietuvoje Mobiliųjų aplikacijų laboratorija. Turėdamas daugiau kaip 400 partnerių tarp užsienio aukštųjų mokyklų, VGTU suteikia plačias tarptautinių studijų bei praktikų galimybes ir pirmauja Lietuvoje pagal užsienyje studijuojančių studentų, išvykusių pagal „Erasmus“ mainų programą, skaičių.

 

Šaltinis: vgtu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Susitikime su EBPO – dėmesys nuosekliai narystės siekiančios Lietuvos pažangai

Lietuvos stojimo į Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizaciją (EBPO) progresas, vertinimai EBPO komitetuose, kuriuose pagal kompetenciją dalyvauja Finansų ministerijos atstovai, bei tolimesni stojimo į EBPO veiksmai. skaityti »

Lietuva sensta, kokia išeitis?

2016-ais metais Lietuva užėmė 16 vietą pagal visų gyventojų amžiaus vidurkį, kuris siekė 43 metus. skaityti »

Baltijos šalių bankų vadovai diskutuoja apie finansines technologijas

Liepos 17 – 18 dienomis Kaune susitinka Lietuvos, Latvijos ir Estijos nacionalinių centrinių bankų valdytojai Vitas Vasiliauskas, Ilmaras Rimševičius (Ilmārs Rimšēvičs) ir Ardas Hansonas (Ardo Hansson). skaityti »

Lietuviai savo verslumą ir verslininkus vertina geriau nei latviai ir estai

Lietuviai mano, kad verslo pradžiai svarbiausia turėti pakankamai santaupų ir puikią idėją, o latviai, kad svarbiausia yra žinios. skaityti »

Daugiau nei pusė lietuvių finansiškai neraštingi ir nemoka taupyti

Tyrimai parodė, kad dažnas lietuvis negali pasigirti net elementariausiomis finansinėmis žiniomis. skaityti »

Daugiau nei 600 šauktinių ragina kartu giedoti Tautišką giesmę minint Valstybės dieną

Liepos 6-ąją „Tautiška giesmė“ skambės nuo 100 Lietuvos piliakalnių. skaityti »

V. Vasiliauskas: finansinės inovacijos turi didžiulį potencialą – tereikia jas protingai „įdarbinti“

Naujų galimybių verslui ir vartotojams atveriančios finansinės inovacijos gali tapti tuo smagiu arkliuku, kuris trūktelės tiek šalies, tiek pasaulio ekonomiką, pabrėžia Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas, skaitantis pranešimą globalizacijos iššūkiams skirtoje konferencijoje Hamburge. skaityti »

Lietuvos verslininkai baiminasi ES skilimo

Realybe virtęs Didžiosios Britanijos pasitraukimo iš Europos Sąjungos scenarijus ir galimas bendrijos skilimas tapo didžiausia išorės grėsme Lietuvos verslo plėtrai. skaityti »

Kartų skirtumai: jaunimas nori verslą kurti individualiai, vyresni – su šeima

DNB banko užsakymu bendrovės „Spinter tyrimai“ atliktas Lietuvos gyventojų verslumo tyrimas rodo, kad jaunimas kur kas palankiau vertina galimybes kurti verslą, taip pat renkasi modernesnes sritis. skaityti »

Išmanusis žymėjimas pasiteisino – Vilniuje sutvarkyta 4 kartus daugiau duobių

Išmanioji programėlė „Waze“ padėjo Vilniuje užregistruoti per 2000 duobių. skaityti »