Pramonininkai LPK prezidentu perrinko R. Dargį

Publikuota: 2016 m. gegužės 12 d. ketvirtadienis

Gegužės 11 d. Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) antrai ketverių metų prezidento kadencijai perrinko Robertą Dargį. 

„Ačiū LPK nariams ir jų delegatams už pasitikėjimą. Šiandien geras ir prasmingas laikas kalbėti, nes ateina rimti rinkimai, kai formuosime naują parlamentą, kuris atstovaus Lietuvos žmonėms. Formuosime naują vyriausybę, kuri vykdys parlamento pavestus darbus. Noriu paprašyti ir tikiuosi labai aktyvaus mūsų asociacijų dalyvavimo – nuo to, kaip mes kalbėsime, kokias problemas kelsime, apie ką diskutuosime ir kokius sprendimus siūlysime, priklausys, kaip Lietuva pasirengs tam laikui, kai reikės parodyti, kokie mes esame konkurencingi ir stiprūs. Ir tam reikia mūsų visų sutelkto bendro darbo“, – susirinkusiems konfederacijos nariams sakė perrinktasis prezidentas.

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, sveikdamas naujai perrinktą LPK prezidentą, džiaugėsi, kad bendras pramonininkų ir Vyriausybės darbas padėjo įveikti ekonominius iššūkius.

„Pirma norėčiau padėkoti. Padėkoti už tai, kad kartu tikrai galėjome įveikti išorinius ekonominius sunkumus, kurie Lietuvai buvo tikrai didelis išbandymas. Persiorientavimas į kitas rinkas kartais užrunka metus, kartais dvejus, visi žinome, kad prireikia ne vienerių metų, kol pasiekiami tarpvalstybiniai susitarimai, kol nauja prekė ar paslauga patenka į rinką ir suranda savo pirkėją. Turint galvoje, kad per pastaruosius metus pavyko atverti tokias milžiniškas rinkas kaip JAV ar Kinija ir ne mažiau perspektyvias kitų – Azijos, Amerikos, Afrikos – šalių rinkas, Lietuvą šį kelią įveikė šuoliais. Dabar matome, kad tie ekonominiai sunkumai liko mums už nugaros“, – teigė A. Butkevičius.

Taip pat premjeras pasidžiaugė, kad Lietuvos pramonės mastai, pernai pasiekę rekordines gamybos aukštumas, toliau kyla į viršų. Per pirmąjį šių metų ketvirtį bendrasis vidaus produktas, palyginti su analogišku periodu pernai, padidėjo 2,4 procento. Tam didelę įtaką turėjo ir spartus pramonės sektoriaus augimas, didėjančios investicijos (pramonės sektoriaus pardavimai padidėjo 4,86 proc., eksportas – 3,20 proc.). Kaip pažymėjo Vyriausybės vadovas, Lietuvos žmonėms šis spurtas reiškė didėjančius atlyginimus, daugiau naujų darbo vietų. 

Už bendradarbiavimą ir visuomet teikiamus konstruktyvius pasiūlymus R.Dargiui ir jo vadovaujamai LPK dėkojo Liberalų sąjūdžio vadovas Eligijus Masiulis, Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų atstovas Jurgis Razma, socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė, ūkio ministras Evaldas Gustas, teisingumo ministras Juozas Bernatonis, kultūros ministras Šarūnas Birutis, švietimo ir mokslo ministerijos atstovas Ritas Vaiginas, Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkas Artūras Černiauskas.

LPK prezidentu gali būti tik juridinio asmens – konfederacijos nario – atstovas. Prezidentas renkamas slaptu balsavimu ketverių metų laikotarpiui ne daugiau kaip dviem kadencijoms.

R. Dargis LPK prezidentu pirmą kartą buvo išrinktas 2012 m. birželio 21 d. Jis yra LPK narės – Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos – prezidentas.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Susitikime su EBPO – dėmesys nuosekliai narystės siekiančios Lietuvos pažangai

Lietuvos stojimo į Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizaciją (EBPO) progresas, vertinimai EBPO komitetuose, kuriuose pagal kompetenciją dalyvauja Finansų ministerijos atstovai, bei tolimesni stojimo į EBPO veiksmai. skaityti »

Lietuva sensta, kokia išeitis?

2016-ais metais Lietuva užėmė 16 vietą pagal visų gyventojų amžiaus vidurkį, kuris siekė 43 metus. skaityti »

Baltijos šalių bankų vadovai diskutuoja apie finansines technologijas

Liepos 17 – 18 dienomis Kaune susitinka Lietuvos, Latvijos ir Estijos nacionalinių centrinių bankų valdytojai Vitas Vasiliauskas, Ilmaras Rimševičius (Ilmārs Rimšēvičs) ir Ardas Hansonas (Ardo Hansson). skaityti »

Lietuviai savo verslumą ir verslininkus vertina geriau nei latviai ir estai

Lietuviai mano, kad verslo pradžiai svarbiausia turėti pakankamai santaupų ir puikią idėją, o latviai, kad svarbiausia yra žinios. skaityti »

Daugiau nei pusė lietuvių finansiškai neraštingi ir nemoka taupyti

Tyrimai parodė, kad dažnas lietuvis negali pasigirti net elementariausiomis finansinėmis žiniomis. skaityti »

Daugiau nei 600 šauktinių ragina kartu giedoti Tautišką giesmę minint Valstybės dieną

Liepos 6-ąją „Tautiška giesmė“ skambės nuo 100 Lietuvos piliakalnių. skaityti »

V. Vasiliauskas: finansinės inovacijos turi didžiulį potencialą – tereikia jas protingai „įdarbinti“

Naujų galimybių verslui ir vartotojams atveriančios finansinės inovacijos gali tapti tuo smagiu arkliuku, kuris trūktelės tiek šalies, tiek pasaulio ekonomiką, pabrėžia Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas, skaitantis pranešimą globalizacijos iššūkiams skirtoje konferencijoje Hamburge. skaityti »

Lietuvos verslininkai baiminasi ES skilimo

Realybe virtęs Didžiosios Britanijos pasitraukimo iš Europos Sąjungos scenarijus ir galimas bendrijos skilimas tapo didžiausia išorės grėsme Lietuvos verslo plėtrai. skaityti »

Kartų skirtumai: jaunimas nori verslą kurti individualiai, vyresni – su šeima

DNB banko užsakymu bendrovės „Spinter tyrimai“ atliktas Lietuvos gyventojų verslumo tyrimas rodo, kad jaunimas kur kas palankiau vertina galimybes kurti verslą, taip pat renkasi modernesnes sritis. skaityti »

Išmanusis žymėjimas pasiteisino – Vilniuje sutvarkyta 4 kartus daugiau duobių

Išmanioji programėlė „Waze“ padėjo Vilniuje užregistruoti per 2000 duobių. skaityti »