Pramonininkai ragina neatidėti naujojo Darbo kodekso įsigaliojimo

Publikuota: 2016 m. lapkričio 4 d. penktadienis

Reaguodama į viešus pasisakymus apie naujos valdžios planus atidėti naujojo Darbo kodekso įsigaliojimą bent pusmečiui, Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) ragina užtikrinti naujojo Darbo kodekso įsigaliojimą nuo 2017 m. sausio 1 d. Verslas palankiai vertina dabartinį kodeksą – tai parodė ir šią savaitę LPK atlikta aukščiausio lygio 120 Lietuvos įmonių vadovų nuomonių ir prognozių apklausos analizė – Pramonės lūkesčių indeksas (PLI).

Nuo naujų metų įsigaliojus naujam Darbo kodeksui, LPK siūlo užtikrinti ir teisės aktų įgyvendinimo stebėseną bei vertinimą, kurias teisės aktų nuostatas reikalinga tikslinti, vengiant nepagrįstų, skubotų Darbo kodekso nuostatų keitimo. Naujojo Darbo kodekso keitimo ir pildymo klausimą siūlome svarstyti tik praėjus tam tikram laikui po kodekso įsigaliojimo ir esant empirinių duomenų apie tai, kaip kodeksas veikia praktikoje.

Šie metai verslo aplinkos atžvilgiu vertinami pozityviai dėl naujojo Darbo kodekso priėmimo fakto. Tai parodė šią savaitę LPK atliktas 2016 m. IV ketvirčio PLI, kuriame be įprastinių klausimų buvo papildomai klausiama verslo nuomonės apie naująjį Darbo kodeksą. PLI apklausoje net devyni iš dešimties apklaustų 120-ies didžiausių verslo įmonių atstovų teigė, jog naujasis Darbo kodeksas atitinka jų lūkesčius.

Priešingą nuomonę turėję atstovai teigė, jog pagrindinės dėl Darbo kodekso kylančios problemos yra pertekliniai reikalavimai, atsirandantys keliose srityse: dėl darbo tarybų kūrimo (neturi sprendžiamosios galios, sunku koordinuoti darbdaviui), kvalifikuoto darbuotojo atlyginimo reikalavimas (neaiškus apibrėžimas) ir dažniausiai minima populizmo rizika bei negarantuotumas dėl kodekso nuostatų išlikimo per artimiausius pusę metų.

LPK vienintelė šalyje kas ketvirtį atlieka ir pristato tokio lygio pramonės įmonių lūkesčių analizę.

LPK vienija 50 šakinių ir 7 regionines asociacijas, atstovaujančias daugiau nei 3000 įmonių visose lietuvišką produkciją gaminančiose pagrindinėse pramonės šakose.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Susitikime su EBPO – dėmesys nuosekliai narystės siekiančios Lietuvos pažangai

Lietuvos stojimo į Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizaciją (EBPO) progresas, vertinimai EBPO komitetuose, kuriuose pagal kompetenciją dalyvauja Finansų ministerijos atstovai, bei tolimesni stojimo į EBPO veiksmai. skaityti »

Lietuva sensta, kokia išeitis?

2016-ais metais Lietuva užėmė 16 vietą pagal visų gyventojų amžiaus vidurkį, kuris siekė 43 metus. skaityti »

Baltijos šalių bankų vadovai diskutuoja apie finansines technologijas

Liepos 17 – 18 dienomis Kaune susitinka Lietuvos, Latvijos ir Estijos nacionalinių centrinių bankų valdytojai Vitas Vasiliauskas, Ilmaras Rimševičius (Ilmārs Rimšēvičs) ir Ardas Hansonas (Ardo Hansson). skaityti »

Lietuviai savo verslumą ir verslininkus vertina geriau nei latviai ir estai

Lietuviai mano, kad verslo pradžiai svarbiausia turėti pakankamai santaupų ir puikią idėją, o latviai, kad svarbiausia yra žinios. skaityti »

Daugiau nei pusė lietuvių finansiškai neraštingi ir nemoka taupyti

Tyrimai parodė, kad dažnas lietuvis negali pasigirti net elementariausiomis finansinėmis žiniomis. skaityti »

Daugiau nei 600 šauktinių ragina kartu giedoti Tautišką giesmę minint Valstybės dieną

Liepos 6-ąją „Tautiška giesmė“ skambės nuo 100 Lietuvos piliakalnių. skaityti »

V. Vasiliauskas: finansinės inovacijos turi didžiulį potencialą – tereikia jas protingai „įdarbinti“

Naujų galimybių verslui ir vartotojams atveriančios finansinės inovacijos gali tapti tuo smagiu arkliuku, kuris trūktelės tiek šalies, tiek pasaulio ekonomiką, pabrėžia Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas, skaitantis pranešimą globalizacijos iššūkiams skirtoje konferencijoje Hamburge. skaityti »

Lietuvos verslininkai baiminasi ES skilimo

Realybe virtęs Didžiosios Britanijos pasitraukimo iš Europos Sąjungos scenarijus ir galimas bendrijos skilimas tapo didžiausia išorės grėsme Lietuvos verslo plėtrai. skaityti »

Kartų skirtumai: jaunimas nori verslą kurti individualiai, vyresni – su šeima

DNB banko užsakymu bendrovės „Spinter tyrimai“ atliktas Lietuvos gyventojų verslumo tyrimas rodo, kad jaunimas kur kas palankiau vertina galimybes kurti verslą, taip pat renkasi modernesnes sritis. skaityti »

Išmanusis žymėjimas pasiteisino – Vilniuje sutvarkyta 4 kartus daugiau duobių

Išmanioji programėlė „Waze“ padėjo Vilniuje užregistruoti per 2000 duobių. skaityti »