Pusei europiečių trūksta laiko mėgstamai veiklai

Publikuota: 2013 m. kovo 22 d. penktadienis

Namų ruošos darbai, maisto gaminimas, apsipirkinėjimas bei kiti kasdieniai darbai – tai pagrindiniai žmonių laisvalaikio, kurį jie norėtų skirti savo mėgstamai veiklai, rijikai. Net 3 iš 4 JAV gyventojų ir 56 proc. europiečių skundžiasi laiko savo asmeniniams pomėgiams trūkumu, rodo kompanijos „Microsoft“ atliktas tyrimas, kuriame dalyvavo per 10 tūkst. respondentų iš 25 pasaulio šalių.

Labiausiai savo organizuotumu išsiskyrė danai – net 45 proc. respondentų šioje šalyje teigia, kad jie itin gerai organizuoja savo dienotvarkes. Laiko mėgstamai veiklai taip pat suranda austrai, brazilai, kinai, Saudo Arabijos ir Šveicarijos gyventojai. Iš europiečių buities darbų gausa skundžiasi ir laiko pomėgiams pasigenda airiai bei italai.

„Lietuvių įpročiai atskirai nebuvo tiriami, tačiau mes nesiskiriame nuo europiečių ir mums kultūriškai artimų rinkų – Čekijos, Lenkijos, Rusijos. Daugmaž pusei lietuvaičių trūksta laisvalaikio, o norėdami jo turėti daugiau, turime efektyviau valdyti savo laiką ir darbus“, – sakė „Microsoft Lietuva“ vadovas Kristijonas Kaikaris.

Kaip parodė tyrimas, 70 proc. žmonių tiki, kad galėtų sutaupyti iki 4 valandų per dieną, jeigu geriau organizuotų savo dienotvarkę, o 80 proc. apklaustųjų viltis deda į technologijas.

„Kurdami naują techninę ir programinę įrangą mes pirmiausia galvojame apie tai, kaip galime padėti žmonėms efektyviau atlikti darbus, kad jiems liktų daugiau laisvalaikio. Pavyzdžiui, naujasis „Office 365“, išmanieji telefonai bei planšetiniai kompiuteriai, naudojantys debesijos technologijas, padeda sutaupyti brangaus laiko, nes leidžia užduotis atlikti iš bet kurios vietos, bet kuriuo įrenginiu. Todėl belaukdami, kol vaikui baigsis būrelis galite, pavyzdžiui, apmokėti sąskaitas, išsiųsti el. laiškus ar susidaryti pirkinių sąrašą ir pasidalinti juo su partneriu“, – sakė K. Kaikaris.

Žmonės švaisto laiką

Informacijos technologijų mokymo centro projektų vadovė Vilma Eidukynaitė teigia, kad žmonės turėtų aktyviau išnaudoti technologijų galimybes, kad susikurtų daugiau laisvalaikio.

„Mokymuose labai dažnai tenka parodyti žmonėms, kaip darbus, kuriems sugaištamos 3 valandas, galima atlikti per 5 minutes. Pavyzdžiui, naujajame „Office 365“ yra sukurta šimtai šablonų, su kuriais galite akimirksniu sukurti dailų kvietimą į vaiko gimtadienį, patogiai pildyti šeimos kalendorių, išlaidų sąrašą ir pan. Tai labai patogu ir padeda sutaupyti marias laiko“, – aiškino V. Eidukynaitė.

Tiesa, tyrimas parodė, kad ne visų šalių gyventojai vienodai vertina galimybę sutaupyti vieną kitą valandą per dieną. Kad ir kaip bebūtų keista, dauguma europiečių nemano, kad papildoma valanda laiko būtų itin vertinga. Tuo tarpu daugiau nei pusė respondentų iš Azijos šalių nurodė, kad papildoma valanda per dieną jiems turi neįkainojamą vertę.

Nukenčia namų švara

Išsamesnė Airijos, Rusijos ir Nyderlandų vartotojų apklausa parodė, kad, stingant laiko, žmonės dažniausiai atideda namų švaros darbus ar administracinius darbus, pavyzdžiui, sąskaitų apmokėjimą arba asmeninių el. žinučių siuntimą.

Vartotojai taip pat nurodė, kad, jeigu turėtų daugiau laisvo laiko, jį skirtų knygoms skaityti, muzikai klausyti, filmams žiūrėti, taip pat pabūti su šeimos nariais ar artimaisiais, sportui, kūrybinei veiklai ar tiesiog nieko neveiktų.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Informacija klientams (6)

Nuo š. m. sausio 29 dienos yra sutrikusi el. pašto @post.skynet.lt veikla. Šiuo metu problema yra šalinama. skaityti »

Vilnius ir šiemet sulauks daugiau nei milijono turistų

2017 m. pirmąjį ir antrąjį ketvirtį Vilnius sulaukė atitinkamai 7 ir 5 proc. daugiau turistų nei praėjusiais metais. skaityti »

Vilniuje susitinka Lietuvos ir Suomijos centrinių bankų vadovai

Lapkričio 2–3 dienomis Vilniuje vieši Suomijos bankų valdybų nariai. skaityti »

Japonijoje aptartos pasaulio ekonomikos aktualijos ir geroji „FinTech“ praktika

Tokijuje ​Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas su Japonijos centrinio banko vadovu Haruhiko Kuroda aptarė FinTech sektoriaus raidą, rizikas pasaulio ekonomikos augimui, Japonijos ir euro zonos ekonomikos aktualijas. skaityti »

5 pagrindinės kliūtys, pradedant verslą Lietuvoje

Baimė bankrutuoti, nepasitikėjimas savo galimybėmis, nedraugiškas valstybės požiūris – anot dr. Austės Kiškienės, tai pagrindinės problemos, su kuriomis susiduria pradedantieji verslą Lietuvoje. skaityti »

Inovacijos tapo iškalbinga Lietuvos vizitine kortele JAE

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė oficialaus vizito JAE metu su Dubajaus Emyru ir šalies Premjeru Mohammedu bin Rashidu Al Maktoumu aptarė bendradarbiavimą aukštųjų technologijų, inovacijų, komunikacijų, atsinaujinančiosios energetikos, gyvybės mokslų srityse. skaityti »

Lietuvoje vyrams verslo pradžiai reikia daugiau pinigų nei moterims

Norėdamas pradėti verslą, dažnas lietuvis startui pageidautų gauti vidutiniškai 33 tūkst. eurų dydžio lengvatinę paskolą. skaityti »

Ar tikrai mane palies ketvirtoji pramonės revoliucija?

Ketvirtoji pramonės revoliucija, dar vadinama daiktų internetu – jau ne ateitis, tai šių dienų realybė. skaityti »

V. Vasiliauskas: palanki reguliacinė aplinka gali padėti Lietuvai įsitvirtinti pasauliniame FinTech žemėlapyje

Finansinių technologijų (FinTech) sektorius gali suteikti ES kapitalo rinkų sąjungos projektui papildomą postūmį, o šalims naujų plėtros galimybių, įsitikinęs Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas. skaityti »