SEB: Lietuvos gyventojai savo finansinę padėtį vertina 4 iš 10 balų

Publikuota: 2016 m. spalio 28 d. penktadienis

SEB banko atlikto Baltijos šalių gyventojų finansinio saugumo tyrimo duomenimis, Lietuvos gyventojai savo finansinę padėtį pagal dešimties balų sistemą vertina 4,4 balo. Iš Baltijos šalių gyventojų labiausiai savo finansine padėtimi patenkinti estai, mažiausiai – latviai.

Nustatant, kiek yra patenkinti savo finansine padėtimi, Baltijos šalių gyventojai buvo paprašyti bendrai įvertinti savo turimą turtą, skolas, santaupas ir pajamas. 38 proc. Lietuvos gyventojų nurodė, kad yra  nepatenkinti dabartine finansine padėtimi. Taip nurodė 41 proc. apklausos dalyvių Latvijoje ir 27 proc. Estijoje. Nurodžiusių, kad yra šiek tiek arba labai patenkinti savo finansine padėtimi, Lietuvoje yra 20 procentų. Tai truputį mažiau negu Latvijoje (24 proc.) ir perpus mažiau negu Estijoje (46 procentai).

Apklausos atsakymų rezultatus perskaičiavus pagal dešimtbalę skalę (pagal kurią skiriama 0 balų, jei gyventojas labai nepatenkintas, o 10 balų, jei labai patenkintas), gauta, kad Lietuvos gyventojai savo finansinę padėtį vertina vidutiniškai 4,4, latviai 4,3, o estai – 5,4 balo.

Dažniau nepatenkinti gaunantys mažas pajamas, įgiję žemesnį išsilavinimą ir vyresni

„Lietuvoje gyventojų finansinės padėties vertinimas labiausiai skiriasi ir priklauso nuo pajamų, tenkančių vienam gyventojui, išsilavinimo, amžiaus ir gyvenamosios vietovės. Suprantama, kad, didėjant pajamoms, mažėja nepatenkintų gyventojų dalis. Tarp tokio pat dydžio pajamų gavėjų mažiau nepatenkinti tie, kas yra įgiję aukštesnį išsilavinimą, yra jaunesni“, – sako SEB banko šeimos finansų ekspertė Julita Varanauskienė.

Anot jos, mažesnis nepasitenkinimas dabartine padėtimi susijęs su didesne galimybe rinktis ir pačiam keisti savo finansinę padėtį, kas labiau būdinga jaunesniems, įgijusiems aukštesnį išsilavinimą žmonėms. „Daugiau nepatenkintų yra tarp pensininkų, bedarbių, mažiau – tarp studentų, vadovų ar verslo savininkų“, – sako ji.

Geriausiai savo finansinę padėtį vertina Kauno apskrities gyventojai

Vertinant pasitenkinimo finansine padėtimi rodiklius įvairiuose šalies regionuose, matyti, kad labiausiai patenkinti savo finansine padėtimi yra Kauno apskrities gyventojai. Jų pasitenkinimo savo finansine padėtimi balas – 4,6. Mažiausiai patenkinti Vakarų Lietuvos (Klaipėdos ir Tauragės apskričių) gyventojai, savo finansinę padėtį vertinantys 4,2 balo. Panašus ir Vilniaus apskrities gyventojų vertinimas. Nors sostinėje, kur mokamas didžiausias vidutinis darbo užmokestis, patenkintų savo finansine padėtimi ne mažiau negu kituose regionuose (21 proc.), tačiau gerokai daugiau ir nepatenkintų (42 proc.).

„Skirtingas įvairių regionų vertinimas leidžia daryti išvadą, kad svarbu ne tik tai, kaip pats gyveni, bet ir tai, kaip gyvena aplinkiniai. Tuose regionuose, kur gyventojai geriau vertina savo finansinę padėtį, jų pajamos yra vienodesnės, o regionuose, kur gyventojai savo finansinę padėti vertina prasčiau, egzistuoja didesni pajamų skirtumai“, – sako J. Varanauskienė.

Apie apklausą

Gyventojų apklausą Lietuvoje SEB banko užsakymu atliko bendra Lietuvos ir Didžiosios Britanijos rinkos ir visuomenės nuomonės tyrimų bendrovė „Baltijos tyrimai“ 2016 metų gegužės mėnesį. Iš viso apklausti 1004 Lietuvos gyventojai, ne jaunesni negu 18 metų, iš 126 vietovių. Tokios imties rezultatų paklaida neviršija 3 procentų.

Šaltinis: seb.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Informacija klientams (6)

Nuo š. m. sausio 29 dienos yra sutrikusi el. pašto @post.skynet.lt veikla. Šiuo metu problema yra šalinama. skaityti »

Vilnius ir šiemet sulauks daugiau nei milijono turistų

2017 m. pirmąjį ir antrąjį ketvirtį Vilnius sulaukė atitinkamai 7 ir 5 proc. daugiau turistų nei praėjusiais metais. skaityti »

Vilniuje susitinka Lietuvos ir Suomijos centrinių bankų vadovai

Lapkričio 2–3 dienomis Vilniuje vieši Suomijos bankų valdybų nariai. skaityti »

Japonijoje aptartos pasaulio ekonomikos aktualijos ir geroji „FinTech“ praktika

Tokijuje ​Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas su Japonijos centrinio banko vadovu Haruhiko Kuroda aptarė FinTech sektoriaus raidą, rizikas pasaulio ekonomikos augimui, Japonijos ir euro zonos ekonomikos aktualijas. skaityti »

5 pagrindinės kliūtys, pradedant verslą Lietuvoje

Baimė bankrutuoti, nepasitikėjimas savo galimybėmis, nedraugiškas valstybės požiūris – anot dr. Austės Kiškienės, tai pagrindinės problemos, su kuriomis susiduria pradedantieji verslą Lietuvoje. skaityti »

Inovacijos tapo iškalbinga Lietuvos vizitine kortele JAE

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė oficialaus vizito JAE metu su Dubajaus Emyru ir šalies Premjeru Mohammedu bin Rashidu Al Maktoumu aptarė bendradarbiavimą aukštųjų technologijų, inovacijų, komunikacijų, atsinaujinančiosios energetikos, gyvybės mokslų srityse. skaityti »

Lietuvoje vyrams verslo pradžiai reikia daugiau pinigų nei moterims

Norėdamas pradėti verslą, dažnas lietuvis startui pageidautų gauti vidutiniškai 33 tūkst. eurų dydžio lengvatinę paskolą. skaityti »

Ar tikrai mane palies ketvirtoji pramonės revoliucija?

Ketvirtoji pramonės revoliucija, dar vadinama daiktų internetu – jau ne ateitis, tai šių dienų realybė. skaityti »

V. Vasiliauskas: palanki reguliacinė aplinka gali padėti Lietuvai įsitvirtinti pasauliniame FinTech žemėlapyje

Finansinių technologijų (FinTech) sektorius gali suteikti ES kapitalo rinkų sąjungos projektui papildomą postūmį, o šalims naujų plėtros galimybių, įsitikinęs Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas. skaityti »