SEB bankas: Lietuvos mažos ir vidutinės įmonės planuodamos inovacijas sparčiai vejasi Estiją

Publikuota: 2015 m. sausio 19 d. pirmadienis

Iš trijų Baltijos šalių Lietuvos mažų ir vidutinių įmonių planai diegti ir taikyti inovacijas per metus išaugo labiausiai, o pasyviausios išlieka Latvijos įmonės, rodo SEB banko atlikta apklausa.

„Besikeičianti verslo aplinka, ypač didėjanti konkurencija vidaus ir užsienio rinkose, skatina įmones ieškoti naujų galimybių, suteikiančių jų veiklai pranašumą, išskirtinumą, taip pat ir didesnį pelningumą. Akivaizdu, kad Lietuvos mažos ir vidutinės įmonės daro pažangą ir šioje srityje tarp Baltijos šalių veržiasi į pirmąsias gretas. Tai rodo, kad šalies mažų įmonių konkurencingumas, plėtra ir eksportas Baltijos regione gali dar daugiau augti“, – pranešime spaudai sakė SEB banko prezidento pavaduotojas ir Mažmeninės bankininkystės tarnybos direktorius Virginijus Doveika.

Apklausos duomenimis, šiemet siūlyti naujų paslaugų ar produktų ir atnaujinti veiklos procesus ketina 69 proc., arba 7 iš 10 Lietuvos bendrovių (pernai – 42 proc.). Estijoje inovacijoms dėmesį šiemet skirs 73 proc. mažų ir vidutinių įmonių, Latvijoje – tik 39 proc. įmonių (2014 metais – atitinkamai 60 proc. ir 48 proc.).

Daugiausia paslaugų ar produktų naujovių šiemet turėtų būti sukurta ir pristatyta Lietuvoje – tokių planų turi beveik kas antra įmonė (46 proc.). Estijoje tam dėmesio ir investicijų skirs 36 proc., o Latvijoje – 26 proc. smulkiųjų verslininkų.

Lietuvoje daugiausia produktų ir paslaugų naujovių žada IT ir telekomunikacijų (63 proc.), pramonės (60 proc.) ir prekybos (53 proc.) mažos ir vidutinės įmonės. Estijoje tarp sektorių išsiskiria apgyvendinimo ir maitinimo, pramonės ir energetikos, Latvijoje – IT ir telekomunikacijų, pramogų, taip pat pramonės ir energetikos įmonės.

Tyrimo duomenimis, Baltijos šalių verslininkai vis daugiau dėmesio teikia ir naujovėms, skirtoms personalo ugdymo ar verslo valdymo procesams tobulinti. Šioje srityje šiemet aktyviausios bus Estijos mažos ir vidutinės įmonės – tokių planų turi 35 proc. bendrovių. Lietuvoje personalo ugdymo ar verslo modelio pokyčių žada 19 proc., Latvijoje – 9 proc. įmonių.

Mažų ir vidutinių įmonių apklausą, kurios metu verslininkai teikė veiklos prognozes 2015 metams, SEB bankai Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje atliko 2014 metų rudenį. Iš viso apklausta daugiau kaip 6 tūkst. įmonių, apklausoje Lietuvoje dalyvavo 1266 įmonės.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

Šaltinis: BNS
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Informacija klientams (6)

Nuo š. m. sausio 29 dienos yra sutrikusi el. pašto @post.skynet.lt veikla. Šiuo metu problema yra šalinama. skaityti »

Vilnius ir šiemet sulauks daugiau nei milijono turistų

2017 m. pirmąjį ir antrąjį ketvirtį Vilnius sulaukė atitinkamai 7 ir 5 proc. daugiau turistų nei praėjusiais metais. skaityti »

Vilniuje susitinka Lietuvos ir Suomijos centrinių bankų vadovai

Lapkričio 2–3 dienomis Vilniuje vieši Suomijos bankų valdybų nariai. skaityti »

Japonijoje aptartos pasaulio ekonomikos aktualijos ir geroji „FinTech“ praktika

Tokijuje ​Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas su Japonijos centrinio banko vadovu Haruhiko Kuroda aptarė FinTech sektoriaus raidą, rizikas pasaulio ekonomikos augimui, Japonijos ir euro zonos ekonomikos aktualijas. skaityti »

5 pagrindinės kliūtys, pradedant verslą Lietuvoje

Baimė bankrutuoti, nepasitikėjimas savo galimybėmis, nedraugiškas valstybės požiūris – anot dr. Austės Kiškienės, tai pagrindinės problemos, su kuriomis susiduria pradedantieji verslą Lietuvoje. skaityti »

Inovacijos tapo iškalbinga Lietuvos vizitine kortele JAE

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė oficialaus vizito JAE metu su Dubajaus Emyru ir šalies Premjeru Mohammedu bin Rashidu Al Maktoumu aptarė bendradarbiavimą aukštųjų technologijų, inovacijų, komunikacijų, atsinaujinančiosios energetikos, gyvybės mokslų srityse. skaityti »

Lietuvoje vyrams verslo pradžiai reikia daugiau pinigų nei moterims

Norėdamas pradėti verslą, dažnas lietuvis startui pageidautų gauti vidutiniškai 33 tūkst. eurų dydžio lengvatinę paskolą. skaityti »

Ar tikrai mane palies ketvirtoji pramonės revoliucija?

Ketvirtoji pramonės revoliucija, dar vadinama daiktų internetu – jau ne ateitis, tai šių dienų realybė. skaityti »

V. Vasiliauskas: palanki reguliacinė aplinka gali padėti Lietuvai įsitvirtinti pasauliniame FinTech žemėlapyje

Finansinių technologijų (FinTech) sektorius gali suteikti ES kapitalo rinkų sąjungos projektui papildomą postūmį, o šalims naujų plėtros galimybių, įsitikinęs Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas. skaityti »