Ūkio ministerija kviečia pareikšti nuomonę dėl tarpvalstybinei elektroninei prekybai taikomos sutarčių teisės

Publikuota: 2015 m. birželio 30 d. antradienis

Europos Komisija (EK) paskelbė viešąsias konsultacijas, siekdama sužinoti vartotojų, verslo ir valdžios institucijų nuomonę, kaip būtų galima panaikinti dėl skirtingo nacionalinio tarpvalstybinių sutarčių reguliavimo kylančias kliūtis elektroninei prekybai skaitmeniniu turiniu ir prekėmis. Konsultacijos vykdomos iki šių metų rugsėjo 3 dienos.

EK paskelbtoje Bendrosios skaitmeninės rinkos strategijoje numatyta, kad vienas iš prioritetų yra tarpvalstybinės elektroninės prekybos sandoriams taikomos paprastos ir efektyvios sutarčių taisyklės. Nors kai kurie sutarčių teisės aspektai yra reglamentuojami Europos Sąjungos lygmeniu, pavyzdžiui, informacijos, kurią privaloma pateikti vartotojui iki sutarties sudarymo, reikalavimai, tačiau daugeliu kitų atvejų harmonizavimas yra minimalus arba apskritai neegzistuoja. Suderinti tarpvalstybinių sutarčių reikalavimai padidintų teisinį apibrėžtumą, sudarytų sąlygas tarpvalstybinės elektroninės prekybos plėtrai ir padidintų vartotojų pasirinkimą, taigi leistų verslui ir vartotojams geriau pasinaudoti bendros skaitmeninės rinkos teikiamomis galimybėmis.

Klausimyną sudaro dvi dalys. Pirmoje dalyje pateikiami klausimai apie skaitmeninio turinio prekes ir paslaugas, antroje – apie internetu parduodamas kitas prekes. Klausimai susiję su skaitmeninio turinio ir prekių kokybės reglamentavimu, garantijomis vartotojams ir nuostolių dėl nekokybiškų prekių atlyginimu, vartotojų galimybėmis daryti įtaką sutarties sąlygoms, neprivalomų komercinės garantijos taisyklių suvienodinimu, nesąžiningų sutarties sąlygų nustatymu ir kitais sutarčių teisės aspektais.

Taip pat klausimyno priede pateikiamais klausimais siekiama išsiaiškinti respondentų nuomonę dėl prekių ženklinimo. Nors ženklinimo nuostatos nebus įtrauktos į planuojamą teisės akto pasiūlymą, tačiau surinkta informacija bus naudojama vertinant kitų teisės aktų iniciatyvų poreikį.

Kviečiame privataus ir viešojo sektoriaus subjektus ir vartotojus dalyvauti šiose konsultacijose ir užpildyti klausimyną EK interneto svetainėje. Klausimynas skelbiamas anglų kalba, tačiau atsakymai į jame užduodamus klausimus gali būti pateikiami bet kuria iš oficialių ES kalbų.

Šaltinis: ukmin.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Informacija klientams (6)

Nuo š. m. sausio 29 dienos yra sutrikusi el. pašto @post.skynet.lt veikla. Šiuo metu problema yra šalinama. skaityti »

Vilnius ir šiemet sulauks daugiau nei milijono turistų

2017 m. pirmąjį ir antrąjį ketvirtį Vilnius sulaukė atitinkamai 7 ir 5 proc. daugiau turistų nei praėjusiais metais. skaityti »

Vilniuje susitinka Lietuvos ir Suomijos centrinių bankų vadovai

Lapkričio 2–3 dienomis Vilniuje vieši Suomijos bankų valdybų nariai. skaityti »

Japonijoje aptartos pasaulio ekonomikos aktualijos ir geroji „FinTech“ praktika

Tokijuje ​Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas su Japonijos centrinio banko vadovu Haruhiko Kuroda aptarė FinTech sektoriaus raidą, rizikas pasaulio ekonomikos augimui, Japonijos ir euro zonos ekonomikos aktualijas. skaityti »

5 pagrindinės kliūtys, pradedant verslą Lietuvoje

Baimė bankrutuoti, nepasitikėjimas savo galimybėmis, nedraugiškas valstybės požiūris – anot dr. Austės Kiškienės, tai pagrindinės problemos, su kuriomis susiduria pradedantieji verslą Lietuvoje. skaityti »

Inovacijos tapo iškalbinga Lietuvos vizitine kortele JAE

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė oficialaus vizito JAE metu su Dubajaus Emyru ir šalies Premjeru Mohammedu bin Rashidu Al Maktoumu aptarė bendradarbiavimą aukštųjų technologijų, inovacijų, komunikacijų, atsinaujinančiosios energetikos, gyvybės mokslų srityse. skaityti »

Lietuvoje vyrams verslo pradžiai reikia daugiau pinigų nei moterims

Norėdamas pradėti verslą, dažnas lietuvis startui pageidautų gauti vidutiniškai 33 tūkst. eurų dydžio lengvatinę paskolą. skaityti »

Ar tikrai mane palies ketvirtoji pramonės revoliucija?

Ketvirtoji pramonės revoliucija, dar vadinama daiktų internetu – jau ne ateitis, tai šių dienų realybė. skaityti »

V. Vasiliauskas: palanki reguliacinė aplinka gali padėti Lietuvai įsitvirtinti pasauliniame FinTech žemėlapyje

Finansinių technologijų (FinTech) sektorius gali suteikti ES kapitalo rinkų sąjungos projektui papildomą postūmį, o šalims naujų plėtros galimybių, įsitikinęs Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas. skaityti »