Verslas kurs ir diegs daugiau inovacijų

Publikuota: 2015 m. kovo 9 d. pirmadienis

Pagal Europos Komisijos (EK) skelbiamą Europos Sąjungos (ES) Inovacijų reitingą (Innovation Union Scoreboard 2014) Lietuva yra tarp nuosaikiųjų šalių novatorių, lenkianti tik Lenkiją, Rumuniją, Latviją ir Bulgariją. Tačiau, remiantis SEB banko atlikta mažų ir vidutinių įmonių apklausa, šiemet galima tikėtis proveržio − verslas planuoja kur kas aktyviau taikyti ar diegti inovacijas negu prieš metus.

Banko vykdytos įmonių apklausos duomenimis, šiais metais naujų paslaugų ar produktų, o taip pat pokyčių veiklos procesuose žada 7 iš 10 šalies mažos ir vidutinės bendrovės. Pernai tokių planų turėjo gerokai mažiau − 4 iš 10 įmonės.

„Žinoma, šalies novatoriškumą lemia daugelis dalykų − Europos Komisijos indekse vertinami net 25 įvairūs rodikliai. Vis tik mažų ir vidutinių įmonių vaidmuo šioje srityje yra labai didelis, todėl išaugęs jų aktyvumas gali lemti ir geresnes Lietuvos pozicijas Europos Sąjungos šalių reitinge“, − sako Virginijus Doveika, SEB banko prezidento pavaduotojas ir Mažmeninės bankininkystės tarnybos direktorius.

Pasak jo, šiuo metu Lietuvoje veikia daugiau kaip 76 tūkst. mažų ir vidutinių įmonių, kuriose dirba beveik 672 tūkst. žmonių, tad šis sektorius turi labai didelį potencialą kurti ir taikyti verslo naujoves. „Inovacijos didina įmonių našumą ir veiklos efektyvumą, o tai yra labai aktualu šiandien, kai investicijų lygis šalyje dėl didžia dalimi objektyvių geopolitinių ir ekonominių priežasčių neauga. Be to, naujovių diegimas galėtų duoti papildomą impulsą eksportui, ypač dabar, kai įmonėms tenka žvalgytis naujų rinkų“,  − sako V. Doveika.

Mažų ir vidutinių įmonių apklausos duomenimis, Lietuvoje daugiausia žadama naujų produktų ar paslaugų − jų rinkai pristatys kas antra įmonė. Aktyviausi ketina būti IT ir telekomunikacijų, pramonės ir prekybos sektoriai. Tačiau jau atsiranda ir įmonių, planuojančių naujoves personalo, verslo procesų valdymo srityje.

„Skatiname verslininkus nuo pat pirmųjų žingsnių, nuo įmonės įkūrimo galvoti apie inovacijas, bet ne tik apie naujus produktus, o ir kitų sričių naujoves, pavyzdžiui, klientų aptarnavimo, pardavimų. Todėl atnaujinome verslo įmonių konsultavimo procesus ir tam pritaikėme specialią „iEngines“ metodiką“, − sako V. Doveika. Ši metodika įmonėms ar jauniems verslininkams leidžia identifikuoti verslo privalumus ir plėtros perspektyvas nepamirštant inovacijų svarbos.

SEB bankas inovacijų temą verslo bendruomenėje taip pat aktualizuoja antrus metus iš eilės rengdamas renginį „Inovacijų laboratorija“, skirtą būtent mažų ir vidutinių įmonių segmentui. Šiemet renginio, kuris vyko kovo 5 d. Vilniuje, tema buvo verslo plėtra ir inovacijos. Renginyje savo  patirtimi ir praktinėmis žiniomis dalinosi verslininkai iš Vokietijos, Olandijos, Švedijos ir kitų ES šalių. „Inovacijų laboratorijoje“ iš viso dalyvavo 300 įmonių atstovai. Tokio pat pobūdžio renginius SEB bankai organizuoja ir Latvijoje bei Estijoje.

Apie apklausą:

Mažų ir vidutinių įmonių apklausą, kurios metu verslininkai teikė veiklos prognozes 2015 metams, SEB bankas Lietuvoje atliko 2014 metų rudenį. Apklausoje iš viso dalyvavo 1 266 Lietuvos įmonės.

Šaltinis: seb.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Augant ekonomikai bankuose mažėjo blogų paskolų

Pirmąjį šių metų pusmetį įmonėms ir gyventojams bankai skolino daugiau. Atsigaunanti ekonomika mažino blogų paskolų sumą, o tai gerino bankų pelningumo rodiklius. skaityti »

Koks būdas padėjo Einšteinui, Darvinui ir Nyčei pakelti produktyvumą

Šiuolaikinė visuomenė iš mūsų reikalauja nuolatinio produktyvumo. Turime arba dirbti, arba ilsėtis, kad galėtume dirbti vėliau. skaityti »

Lietuvos gyventojams rizikingas plepėjimas telefonu – nė motais

Aštuoni iš dešimties gatve einančių žmonių Lietuvoje naudojasi išmaniaisiais telefonais – kalbasi, naršo internete, rašo trumpąsias žinutes, atsakinėja į elektroninius laiškus ar bendrauja socialiniuose tinkluose. skaityti »

Afrikos bibliotekų novatoriai sėmėsi patirties iš Lietuvos bibliotekų

Sparčiausiai augame dalydamiesi patirtimis su kitais, siekiančiais tų pačių tikslų. skaityti »

Prof. dr. R. Gudauskas: vertybinių krizių pasaulyje trūksta pilietinio žmonių solidarumo

Nacionalinės bibliotekos generalinio direktoriaus prof. dr. Renaldo Gudausko nuomone, mūsų Nacionalinė biblioteka, kaip humanistinis tarptautinio ir tarpkultūrinio dialogo centras, – puikiausia vieta prestižiniams tarptautiniams forumams rengti ir patiems jų darbe prasmingai dalyvauti. skaityti »

Verslo atstovai kviečiami dalyvauti Europos Komisijos idėjų konkurse

Ūkio ministerija kviečia drąsius ir kūrybingus šalies verslininkus teikti paraiškas Europos Komisijos idėjų konkursui „Ideas from Europe“ ir pristatyti originalias bei inovatyvias veikiančio verslo idėjas, kurios padeda spręsti įvairių sričių globalias problemas. skaityti »

Mokesčių ir socialinė sistema tobulinama atsižvelgus į visuomenės nuomonę

Vyriausybė siūlo neapmokestinamųjų pajamų dydį jau nuo kitų metų prilyginti minimaliai mėnesiniai algai, siekiančiai 380 eurų. skaityti »

Kuris turtingesnis – Jeffas Bezosas ar Billas Gatesas?

Pastaruoju metu žiniasklaida mirga pranešimais apie turingiausią pasaulio žmogų. Vieną akimirką tai „Amazon“ vadovas Jezzas Bezosas, o kitą – „Microsoft“ įkūrėjas Billas Gatesas susigrąžina savo pozicijas. skaityti »

Kokiuose miestuose labiausiai sekasi moterims verslininkėms?

Londonas, Stokholmas, Niujorkas, San Franciskas ir Bostonas – penki potencialioms moterims verslininkėms palankiausi miestai pasaulyje. skaityti »

Lietuvių instaliacija atrinkta dalyvauti legendiniame festivalyje „Burning Man“

Lietuvių komanda kuri pristatys meninę-techninę instaliaciją „Dance For The Dawn“ skaityti »