Verslas kurs ir diegs daugiau inovacijų

Publikuota: 2015 m. kovo 9 d. pirmadienis

Pagal Europos Komisijos (EK) skelbiamą Europos Sąjungos (ES) Inovacijų reitingą (Innovation Union Scoreboard 2014) Lietuva yra tarp nuosaikiųjų šalių novatorių, lenkianti tik Lenkiją, Rumuniją, Latviją ir Bulgariją. Tačiau, remiantis SEB banko atlikta mažų ir vidutinių įmonių apklausa, šiemet galima tikėtis proveržio − verslas planuoja kur kas aktyviau taikyti ar diegti inovacijas negu prieš metus.

Banko vykdytos įmonių apklausos duomenimis, šiais metais naujų paslaugų ar produktų, o taip pat pokyčių veiklos procesuose žada 7 iš 10 šalies mažos ir vidutinės bendrovės. Pernai tokių planų turėjo gerokai mažiau − 4 iš 10 įmonės.

„Žinoma, šalies novatoriškumą lemia daugelis dalykų − Europos Komisijos indekse vertinami net 25 įvairūs rodikliai. Vis tik mažų ir vidutinių įmonių vaidmuo šioje srityje yra labai didelis, todėl išaugęs jų aktyvumas gali lemti ir geresnes Lietuvos pozicijas Europos Sąjungos šalių reitinge“, − sako Virginijus Doveika, SEB banko prezidento pavaduotojas ir Mažmeninės bankininkystės tarnybos direktorius.

Pasak jo, šiuo metu Lietuvoje veikia daugiau kaip 76 tūkst. mažų ir vidutinių įmonių, kuriose dirba beveik 672 tūkst. žmonių, tad šis sektorius turi labai didelį potencialą kurti ir taikyti verslo naujoves. „Inovacijos didina įmonių našumą ir veiklos efektyvumą, o tai yra labai aktualu šiandien, kai investicijų lygis šalyje dėl didžia dalimi objektyvių geopolitinių ir ekonominių priežasčių neauga. Be to, naujovių diegimas galėtų duoti papildomą impulsą eksportui, ypač dabar, kai įmonėms tenka žvalgytis naujų rinkų“,  − sako V. Doveika.

Mažų ir vidutinių įmonių apklausos duomenimis, Lietuvoje daugiausia žadama naujų produktų ar paslaugų − jų rinkai pristatys kas antra įmonė. Aktyviausi ketina būti IT ir telekomunikacijų, pramonės ir prekybos sektoriai. Tačiau jau atsiranda ir įmonių, planuojančių naujoves personalo, verslo procesų valdymo srityje.

„Skatiname verslininkus nuo pat pirmųjų žingsnių, nuo įmonės įkūrimo galvoti apie inovacijas, bet ne tik apie naujus produktus, o ir kitų sričių naujoves, pavyzdžiui, klientų aptarnavimo, pardavimų. Todėl atnaujinome verslo įmonių konsultavimo procesus ir tam pritaikėme specialią „iEngines“ metodiką“, − sako V. Doveika. Ši metodika įmonėms ar jauniems verslininkams leidžia identifikuoti verslo privalumus ir plėtros perspektyvas nepamirštant inovacijų svarbos.

SEB bankas inovacijų temą verslo bendruomenėje taip pat aktualizuoja antrus metus iš eilės rengdamas renginį „Inovacijų laboratorija“, skirtą būtent mažų ir vidutinių įmonių segmentui. Šiemet renginio, kuris vyko kovo 5 d. Vilniuje, tema buvo verslo plėtra ir inovacijos. Renginyje savo  patirtimi ir praktinėmis žiniomis dalinosi verslininkai iš Vokietijos, Olandijos, Švedijos ir kitų ES šalių. „Inovacijų laboratorijoje“ iš viso dalyvavo 300 įmonių atstovai. Tokio pat pobūdžio renginius SEB bankai organizuoja ir Latvijoje bei Estijoje.

Apie apklausą:

Mažų ir vidutinių įmonių apklausą, kurios metu verslininkai teikė veiklos prognozes 2015 metams, SEB bankas Lietuvoje atliko 2014 metų rudenį. Apklausoje iš viso dalyvavo 1 266 Lietuvos įmonės.

Šaltinis: seb.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Susitikime su EBPO – dėmesys nuosekliai narystės siekiančios Lietuvos pažangai

Lietuvos stojimo į Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizaciją (EBPO) progresas, vertinimai EBPO komitetuose, kuriuose pagal kompetenciją dalyvauja Finansų ministerijos atstovai, bei tolimesni stojimo į EBPO veiksmai. skaityti »

Lietuva sensta, kokia išeitis?

2016-ais metais Lietuva užėmė 16 vietą pagal visų gyventojų amžiaus vidurkį, kuris siekė 43 metus. skaityti »

Baltijos šalių bankų vadovai diskutuoja apie finansines technologijas

Liepos 17 – 18 dienomis Kaune susitinka Lietuvos, Latvijos ir Estijos nacionalinių centrinių bankų valdytojai Vitas Vasiliauskas, Ilmaras Rimševičius (Ilmārs Rimšēvičs) ir Ardas Hansonas (Ardo Hansson). skaityti »

Lietuviai savo verslumą ir verslininkus vertina geriau nei latviai ir estai

Lietuviai mano, kad verslo pradžiai svarbiausia turėti pakankamai santaupų ir puikią idėją, o latviai, kad svarbiausia yra žinios. skaityti »

Daugiau nei pusė lietuvių finansiškai neraštingi ir nemoka taupyti

Tyrimai parodė, kad dažnas lietuvis negali pasigirti net elementariausiomis finansinėmis žiniomis. skaityti »

Daugiau nei 600 šauktinių ragina kartu giedoti Tautišką giesmę minint Valstybės dieną

Liepos 6-ąją „Tautiška giesmė“ skambės nuo 100 Lietuvos piliakalnių. skaityti »

V. Vasiliauskas: finansinės inovacijos turi didžiulį potencialą – tereikia jas protingai „įdarbinti“

Naujų galimybių verslui ir vartotojams atveriančios finansinės inovacijos gali tapti tuo smagiu arkliuku, kuris trūktelės tiek šalies, tiek pasaulio ekonomiką, pabrėžia Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas, skaitantis pranešimą globalizacijos iššūkiams skirtoje konferencijoje Hamburge. skaityti »

Lietuvos verslininkai baiminasi ES skilimo

Realybe virtęs Didžiosios Britanijos pasitraukimo iš Europos Sąjungos scenarijus ir galimas bendrijos skilimas tapo didžiausia išorės grėsme Lietuvos verslo plėtrai. skaityti »

Kartų skirtumai: jaunimas nori verslą kurti individualiai, vyresni – su šeima

DNB banko užsakymu bendrovės „Spinter tyrimai“ atliktas Lietuvos gyventojų verslumo tyrimas rodo, kad jaunimas kur kas palankiau vertina galimybes kurti verslą, taip pat renkasi modernesnes sritis. skaityti »

Išmanusis žymėjimas pasiteisino – Vilniuje sutvarkyta 4 kartus daugiau duobių

Išmanioji programėlė „Waze“ padėjo Vilniuje užregistruoti per 2000 duobių. skaityti »