Verslas kurs ir diegs daugiau inovacijų

Publikuota: 2015 m. kovo 9 d. pirmadienis

Pagal Europos Komisijos (EK) skelbiamą Europos Sąjungos (ES) Inovacijų reitingą (Innovation Union Scoreboard 2014) Lietuva yra tarp nuosaikiųjų šalių novatorių, lenkianti tik Lenkiją, Rumuniją, Latviją ir Bulgariją. Tačiau, remiantis SEB banko atlikta mažų ir vidutinių įmonių apklausa, šiemet galima tikėtis proveržio − verslas planuoja kur kas aktyviau taikyti ar diegti inovacijas negu prieš metus.

Banko vykdytos įmonių apklausos duomenimis, šiais metais naujų paslaugų ar produktų, o taip pat pokyčių veiklos procesuose žada 7 iš 10 šalies mažos ir vidutinės bendrovės. Pernai tokių planų turėjo gerokai mažiau − 4 iš 10 įmonės.

„Žinoma, šalies novatoriškumą lemia daugelis dalykų − Europos Komisijos indekse vertinami net 25 įvairūs rodikliai. Vis tik mažų ir vidutinių įmonių vaidmuo šioje srityje yra labai didelis, todėl išaugęs jų aktyvumas gali lemti ir geresnes Lietuvos pozicijas Europos Sąjungos šalių reitinge“, − sako Virginijus Doveika, SEB banko prezidento pavaduotojas ir Mažmeninės bankininkystės tarnybos direktorius.

Pasak jo, šiuo metu Lietuvoje veikia daugiau kaip 76 tūkst. mažų ir vidutinių įmonių, kuriose dirba beveik 672 tūkst. žmonių, tad šis sektorius turi labai didelį potencialą kurti ir taikyti verslo naujoves. „Inovacijos didina įmonių našumą ir veiklos efektyvumą, o tai yra labai aktualu šiandien, kai investicijų lygis šalyje dėl didžia dalimi objektyvių geopolitinių ir ekonominių priežasčių neauga. Be to, naujovių diegimas galėtų duoti papildomą impulsą eksportui, ypač dabar, kai įmonėms tenka žvalgytis naujų rinkų“,  − sako V. Doveika.

Mažų ir vidutinių įmonių apklausos duomenimis, Lietuvoje daugiausia žadama naujų produktų ar paslaugų − jų rinkai pristatys kas antra įmonė. Aktyviausi ketina būti IT ir telekomunikacijų, pramonės ir prekybos sektoriai. Tačiau jau atsiranda ir įmonių, planuojančių naujoves personalo, verslo procesų valdymo srityje.

„Skatiname verslininkus nuo pat pirmųjų žingsnių, nuo įmonės įkūrimo galvoti apie inovacijas, bet ne tik apie naujus produktus, o ir kitų sričių naujoves, pavyzdžiui, klientų aptarnavimo, pardavimų. Todėl atnaujinome verslo įmonių konsultavimo procesus ir tam pritaikėme specialią „iEngines“ metodiką“, − sako V. Doveika. Ši metodika įmonėms ar jauniems verslininkams leidžia identifikuoti verslo privalumus ir plėtros perspektyvas nepamirštant inovacijų svarbos.

SEB bankas inovacijų temą verslo bendruomenėje taip pat aktualizuoja antrus metus iš eilės rengdamas renginį „Inovacijų laboratorija“, skirtą būtent mažų ir vidutinių įmonių segmentui. Šiemet renginio, kuris vyko kovo 5 d. Vilniuje, tema buvo verslo plėtra ir inovacijos. Renginyje savo  patirtimi ir praktinėmis žiniomis dalinosi verslininkai iš Vokietijos, Olandijos, Švedijos ir kitų ES šalių. „Inovacijų laboratorijoje“ iš viso dalyvavo 300 įmonių atstovai. Tokio pat pobūdžio renginius SEB bankai organizuoja ir Latvijoje bei Estijoje.

Apie apklausą:

Mažų ir vidutinių įmonių apklausą, kurios metu verslininkai teikė veiklos prognozes 2015 metams, SEB bankas Lietuvoje atliko 2014 metų rudenį. Apklausoje iš viso dalyvavo 1 266 Lietuvos įmonės.

Šaltinis: seb.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Lietuvoje gyvenantys vaikai yra laimingi

Birželio 1-oji – Tarptautinė vaikų gynimo diena. Ta proga – informacija apie tai, kaip vaikai jaučiasi gyvendami Lietuvoje. skaityti »

Vilniečiai myli savo miestą ir vertina pokyčius

Beveik 90 proc. vilniečių sako, kad Vilnius yra puikus miestas gyventi ir tik su sostine sieja savo ateitį. skaityti »

Londone vyko Europos nacionalinių bibliotekų vadovų konferencija

Gegužės 15–16 dienomis Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos generalinis direktorius prof. dr. Renaldas Gudauskas Londone, Britų bibliotekoje (angl. British Library) dalyvavo 31-ajame Europos nacionalinių bibliotekų vadovų susitikime (angl. The Conference of European National Librarians, CENL). skaityti »

Profesorius Benediktas Juodka tapo Lietuvos darbdavių konfederacijos prezidentu

Lietuvos darbdavių konfederacijai (LDK) vadovaus buvęs Vilniaus universiteto rektorius, 2012-2016 m. kadencijos Seimo narys, profesorius Benediktas Juodka. skaityti »

„Barclays“ atidarė finansinių paslaugų centrą Londone

Didžiosios Britanijos bankas „Barclays“ atidarė naują finansinių paslaugų centrą Londone, kuris jungia vietinius bankus, technologines bendroves ir 40 pradedančiųjų finansų įstaigų. skaityti »

Krašto apsaugos viceministras su NATO institucijų atstovais aptarė kibernetinio saugumo klausimus

Balandžio 25-26 d. LR krašto apsaugos viceministras Edvinas Kerza Europos Komisijos viceprezidento Andrus Ansip kvietimu Briuselyje su Europos Sąjungos atstovais aptarė kibernetinio saugumo klausimus. skaityti »

Daugiausia pinigų išleidžiama maistui ir saldumynams

Maistui ir saldumynams – štai kam, vaikų ir jų tėvų nuomone, jų šeimos nariai išleidžia daugiausia pinigų. skaityti »

Lietuvos pramonininkų konfederacija vertina Vyriausybės ketinimą pertvarkyti mokesčių sistemą ir viešąjį sektorių

Premjeras Saulius Skvernelis pristatė Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2016 metų veiklos ataskaitą, kurioje didelis dėmesys skiriamas būsimiems ir jau vykdomiems Vyriausybės darbams. skaityti »

Kultūros ministrė: „Bibliotekos dar plačiau atvers duris neįgaliesiems“

Kultūros ministerija, siekdama dar plačiau atverti duris skaitytojams, turintiems negalią, skyrė papildomą finansavimą penkių apskričių bibliotekoms ir Lietuvos aklųjų bibliotekai. Kultūros ministerija tam paskyrė beveik 100 tūkst. Eurų. skaityti »

Premjeras S. Skvernelis apdovanojo geriausias šalies eksporto įmones

Kovo 30 d. Lietuvos premjeras Saulius Skvernelis „Lietuvos eksporto prizu“ apdovanojo labiausiai prie šalies ūkio augimo ir eksporto rodiklių gerinimo praėjusiais metais prisidėjusias Lietuvos įmones bei jų vadovus. skaityti »