Vilniečiai yra vieni iš laimingiausių gyventojų Europoje

Publikuota: 2016 m. vasario 9 d. antradienis

Kas trejus metus vykdomas „Eurobarometro“ tyrimas parodė, kad vilniečiai yra vieni iš labiausiai vertinančių savo gyvenimo kokybę Europoje. Europos Komisijos užsakytoje apklausoje, kurios duomenys paskelbti šių metų vasario mėnesį, buvo apklausta 40 tūkst. žmonių 79 Europos miestuose. Respondentų buvo klausiama, kaip jie vertina savo gyvenimo kokybę, miesto saugumą, švarą, draugišką užsieniečiams aplinką ir t. t. Tarp visų 79 miestų, įtrauktų į tyrimą, Vilniaus, Oslo, Ciuricho, Aalborgo, ir Belfasto miestų gyventojai yra geriausiai savo mieste gyvenimo kokybę vertinantys žmonės.

„Net 98 proc. vilniečių atsakė, kad jie yra patenkinti gyvenimu sostinėje. Toks yra mano tikslas – kad Vilnius būtų laimingų žmonių miestas. Šiuo metu Vilnius yra vienintelis miestas Lietuvoje, kurio gyventojų skaičius nuolat auga. Mūsų tikslas – kad iki kadencijos pabaigos čia gyventų milijonas laimingų vilniečių“, – džiaugėsi apklausos rezultatais Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

2015 metų „Eurobarometro“ atliktas gyvenimo kokybės tyrimas parodė, kad Vilnius daugelyje sričių buvo vienas iš sparčiausiai besivystančių miestų, nes gyventojų pasitenkinimas nuo 2012 metų sostinėje labai augo.

Apklausa parodė, kad gyvenimo kokybę mieste labai lemia saugumo jausmas, t.y. pasitenkinimas gyvenimu tam tikrame mieste labai priklauso nuo to, ar gyventojai jaučiasi saugūs savo namų aplinkoje, kaimynystėje ir apskritai visame mieste.

Palyginti su 2012 metų atlikta apklausa, 2015 metų tyrimas parodė, kad per trejus metus saugumo lygis kai kuriuose Europos miestuose labai pakilo – Vilnius nurodomas kaip vienas iš miestų, kuriuose situacija pasikeitė labiausiai: 80 proc. apklaustųjų sakė jaučiantys visiškai saugūs Vilniuje, o tai yra net 17 proc. daugiau nei 2012 metų duomenimis.

Nuomonės apie miesto švarą  labai svyruoja tarp Europos miestų. Palyginti su 2012 metais, keletas miestų parodė padidėjusį pasitenkinimą dėl švaros mieste. Didžiausias padidėjimas – Vilniuje (78 %, +17), taip pat Taline (76 %, +16), Ostravoje (59 %, 15) ir Miškolce (49 %, +15 ).

Dar viena sritis, kurioje Vilnius nurungė kitus Europos miestus – pasitenkinimas namų ūkio finansine padėtimi. Pasirodo, kad Vilniuje pasitenkinimas šia sritimi augo labiusiai – net 16 proc. daugiau, nei 2012 metais.

Labiausiai padidėjęs pasitenkinimas miesto gatvių ir pastatų būkle matomas Ženevoje (86 %, +11) ir Vilniuje (59 %, +10).

Tyrimas parodė, kad vilniečiai yra antroje vietoje pagal mažmeninių parduotuvių savo miestuose prieinamumą. Net 95 proc. Vilniuje apklaustųjų mano, kad parduotuvės jų mieste yra išdėstytos labai funkcionaliai ir yra lengvai pasiekiamos.

Pasirodo, kad  vilniečiai ir daug labiau pradėjo pasitikėti žmonėmis, gyvenančiais šalia jų. Labiausiai pasitikėjimas augo tokiuose miestuose kaip Londonas (69 %, +14), Vilnius (66 %, +14), Atėnai (34 %, +14) ir Glazgas (85 %, +11).

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Informacija klientams (6)

Nuo š. m. sausio 29 dienos yra sutrikusi el. pašto @post.skynet.lt veikla. Šiuo metu problema yra šalinama. skaityti »

Vilnius ir šiemet sulauks daugiau nei milijono turistų

2017 m. pirmąjį ir antrąjį ketvirtį Vilnius sulaukė atitinkamai 7 ir 5 proc. daugiau turistų nei praėjusiais metais. skaityti »

Vilniuje susitinka Lietuvos ir Suomijos centrinių bankų vadovai

Lapkričio 2–3 dienomis Vilniuje vieši Suomijos bankų valdybų nariai. skaityti »

Japonijoje aptartos pasaulio ekonomikos aktualijos ir geroji „FinTech“ praktika

Tokijuje ​Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas su Japonijos centrinio banko vadovu Haruhiko Kuroda aptarė FinTech sektoriaus raidą, rizikas pasaulio ekonomikos augimui, Japonijos ir euro zonos ekonomikos aktualijas. skaityti »

5 pagrindinės kliūtys, pradedant verslą Lietuvoje

Baimė bankrutuoti, nepasitikėjimas savo galimybėmis, nedraugiškas valstybės požiūris – anot dr. Austės Kiškienės, tai pagrindinės problemos, su kuriomis susiduria pradedantieji verslą Lietuvoje. skaityti »

Inovacijos tapo iškalbinga Lietuvos vizitine kortele JAE

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė oficialaus vizito JAE metu su Dubajaus Emyru ir šalies Premjeru Mohammedu bin Rashidu Al Maktoumu aptarė bendradarbiavimą aukštųjų technologijų, inovacijų, komunikacijų, atsinaujinančiosios energetikos, gyvybės mokslų srityse. skaityti »

Lietuvoje vyrams verslo pradžiai reikia daugiau pinigų nei moterims

Norėdamas pradėti verslą, dažnas lietuvis startui pageidautų gauti vidutiniškai 33 tūkst. eurų dydžio lengvatinę paskolą. skaityti »

Ar tikrai mane palies ketvirtoji pramonės revoliucija?

Ketvirtoji pramonės revoliucija, dar vadinama daiktų internetu – jau ne ateitis, tai šių dienų realybė. skaityti »

V. Vasiliauskas: palanki reguliacinė aplinka gali padėti Lietuvai įsitvirtinti pasauliniame FinTech žemėlapyje

Finansinių technologijų (FinTech) sektorius gali suteikti ES kapitalo rinkų sąjungos projektui papildomą postūmį, o šalims naujų plėtros galimybių, įsitikinęs Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas. skaityti »