SEB: trečdalis atsiskaitymų kortele tenka 25-34 metų gyventojams

Publikuota: 2016 m. gegužės 10 d. antradienis

Pernai mokėjimo kortelėmis už pirkinius dažniau atsiskaitė gyventojai visose Baltijos šalyse. SEB banko duomenys rodo, kad dažniausiai korteles naudoja 25-34 metų gyventojai. O jaunimas iki 25 metų mieliau negu vyresni žmonės naudoja korteles atsiskaitydami už nedidelės vertės pirkinius, rašoma naujausiame SEB banko ekspertų Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje rengiamame leidinyje „Baltic Household Outlook“.

Įvedus eurą kortelėmis atsiskaitoma dažniau

Šalių centrinių bankų duomenimis, 2015 metais atsiskaitymų kortele skaičius Lietuvoje išaugo labiausiai – buvo 17,5 proc. didesnis negu prieš metus. Latvijoje augimo tempas pasiekė 16,4 proc., Estijoje – 6,5 procento.

„Sparčiausią metinį augimo tempą Lietuvoje iš dalies lėmė euro įvedimas – dėl to, kad 2014 metų pabaigoje į bankų sąskaitas pateko didelė dalis iki tol grynaisiais laikytų pinigų, ir dėl to, kad 2015 metų pradžioje pabandžius dažniau naudotis mokėjimo kortelėmis, daugeliui gyventojų tai pasirodė patogu. Mokėjimo kortelių naudojimo populiarumo ūgtelėjimas pirmais metais įvedus eurą buvo pastebėtas ir Estijoje (2011 m.), ir Latvijoje (2014 m.)“, – sako Julita Varanauskienė, SEB banko šeimos finansų ekspertė.

Dažniausiai korteles atsiskaityti už pirkinius naudoja 25-34 metų gyventojai

Remiantis SEB banko duomenimis, visose trijose Baltijos šalyse dažniausiai korteles naudoja 25-34 metų gyventojai. 2015 metais Lietuvoje šios amžiaus grupės kortelių turėtojams tenka 29,1 proc. visų atsiskaitymų mokėjimo kortelėmis. Panašiai ir kitose dviejose Baltijos šalyse: Estijoje – 30,8 proc., Latvijoje – 24,4 procento.

„Šios amžiaus grupės gyventojai, ko gero, turi daugiausiai galimybių ir progų atsiskaityti mokėjimo kortele ir jomis noriai naudojasi: 25-34 metų žmonės jau gauna didesnes pajamas negu pačioje karjeros pradžioje, šiame gyvenimo etape jie kuriasi savo pirmuose namuose, perka daug ilgalaikio vartojimo prekių, dažnai keliauja, atostogauja užsienyje, perka internetu, yra imlūs technologijoms ir vertina jų teikiamą patogumą“, – teigia J. Varanauskienė.

Vyresnio amžiaus grupių žmonių atsiskaitymai sudaro mažesnę dalį: 35-44 metų kortelių turėtojų atsiskaitymai sudaro 25 proc. visų atsiskaitymų Lietuvoje, 20 proc. Latvijoje ir 20,3 proc. Estijoje; 45-54 metų atitinkamai 19,3 proc., 18 proc. ir 15,5 proc.; vyresnių negu 55 metų – 18,7 proc. Lietuvoje, 23,7 proc. Latvijoje ir 22,2 proc. Estijoje.

Jaunimas korteles naudoja pirkdamas nedidelės vertės pirkinius

Jaunesni negu 25 metų amžiaus kortelių turėtojai kortelėmis vidutiniškai (skaičiuojant, kiek kartų per mėnesį vienas kortelės turėtojais už pirkinius atsiskaito kortele) atsiskaito maždaug taip pat dažnai, kaip ir 35-44 metų amžiaus žmonės, tačiau kadangi jauno amžiaus žmonių, turinčių mokėjimo korteles ir jas naudojančių yra mažiau, šios amžiaus grupės mokėjimo kortelių turėtojams tenka 8 proc. visų atsiskaitymų mokėjimo kortele Lietuvoje, 11,1 proc. Estijoje ir daugiausiai – 14,1 proc. Latvijoje.

Jauni žmonės iš kitų amžiaus grupių išsiskiria tuo, kad visose Baltijos šalyse vidutinė jų atsiskaitymo kortele suma yra mažesnė negu vyresnių žmonių. Pavyzdžiui, Lietuvoje vidutinė jaunesnio negu 25 metų kortelės turėtojo atsiskaitymo suma – apie 10 eurų. Pasak J. Varanauskienės,  viena vertus, jaunų žmonių ir pajamos, ir išlaidos paprastai yra mažesnės negu vyresnių, kita vertus, jaunimas mieliau negu vyresni gyventojai kortele atsiskaito už nedidelės vertės kasdieninius pirkinius.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Atsiskaitymų mokėjimo kortelėmis skaičius ženkliai auga

Tyrimų bendrovės RBR duomenimis, 2015 m. atsiskaitymų mokėjimo kortelėmis skaičius pasaulyje išaugo 15 proc. ir pasiekė 270 mlrd. skaityti »

Japonai nori vietoj banko kortelių atsiskaitymams naudoti veidų skenavimo sistemą

Japonų finansinė grupė „Sumitomo Mitsui Financial Group“ paskelbė, kad aktyviai analizuoja galimybę įdiegti veidų skenavimo sistemą atsiskaitymams vietoj bankinių kortelių. skaityti »

Anglijoje sparčiai daugėja mokėjimo kortelių

Didžiojoje Britanijoje naudojamų debetinių kortelių skaičius pusantro karto didesnis už šalies gyventojų skaičių. skaityti »

Prekybininkai turi galimybę pagerinti mokėjimo kortelių priėmimo sąlygas

Šalies prekybos ir paslaugų įmonių atstovai supažindinti su naujomis galimybėmis, kurių atsirado dėl palankesnės teisinės aplinkos. Susitikimo pateikta informacija ir apie bekontaktes mokėjimo korteles, kurios mūsų rinkoje atsiras dar šiais metais. skaityti »

Kinai turi po 4 mokėjimo korteles

Nacionalinio Kinijos banko duomenimis, iš viso Kinijoje naudojama 5,65 mlrd. kreditinių ir debetinių kortelių. skaityti »

Mokėjimo kortelių skaičius pasaulyje išaugo

Per 2015 m. pasaulyje mokėjimo kortelių skaičius išaugo 716,3 mln., o jomis atliktų operacijų – 18 proc. skaityti »

SEB: trečdalis atsiskaitymų kortele tenka 25-34 metų gyventojams

Pernai mokėjimo kortelėmis už pirkinius dažniau atsiskaitė gyventojai visose Baltijos šalyse. SEB banko duomenys rodo, kad dažniausiai korteles naudoja 25–34 metų gyventojai. skaityti »

Britai mėgsta atsiskaityti senais būdais

Didžiojoje Britanijoje atliktas tyrimas parodė, kad jaunimas nelinkęs atsisakyti grynųjų pinigų, kaip buvo manoma iki šiol. skaityti »

Europos festivaliuose populiarėja mokėjimo kortelės

„Festipay“ prognozuoja, kad 2016 m. negrynųjų pinigų operacijų skaičius festivaliuose pasieks 7 mln., t. y. keturgubai daugiau nei pernai. skaityti »

Kinijoje banko kortelių 5 kartus daugiau nei gyventojų

Kinijos IT įmonės „Emperor“ viceprezidentas Zheng Song pranešė, kad 2015 metais šalyje buvo 5,4 mlrd. bankinių kortelių. skaityti »