Žmonės neatsisako atsiskaitymo grynaisiais pinigais

Publikuota: 2015 m. gruodžio 29 d. antradienis

Bendrovė RBR paskelbė tyrimo „Pasaulinė mokėjimo kortelių rinka ir prognozės iki 2020 m“ (angl. Global Payment Cards Data and Forecasts to 2020) rezultatus. Pagal juos, 2014 m. 60-yje pasaulio šalių buvo įgyvendinta 417 mlrd. ne grynųjų atsiskaitymų. Tačiau šis skaičius tik truputį didesnis už iš bankomatų išimamų grynųjų pinigų operacijų skaičių. Daugybė pasaulio žmonių vis dar nori naudotis grynaisiais pinigais.

Mokėjimo kortelės yra populiariausia ne grynųjų pinigų naudojimo priemonė. 2014 m. kortelėmis buvo įgyvendinti 55 proc. iš 417 mlrd. ne grynųjų atsiskaitymų (2010 m. šis skaičius siekė 48 proc.). Mokėjimo kortelėmis vis dažniau atsiskaitoma pervedant nedidelę sumą. Daugiausia šio tipo mokėjimų atlikta Šiaurės Amerikoje, Artimuosiuose Rytuose ir Afrikoje, mažiausiai – Azijos ir Ramiojo vandenyno regione, taip pat Lotynų Amerikoje.

Mokėjimų kreditinėmis kortelėmis dalis 2010–2014 metais išliko vienoda – 8 proc. per metus. Šis atsiskaitymo būdas dažniausiai naudojamas dideliems pervedimams, pvz., algai sumokėti. Šis atsiskaitymo būdas populiariausias Azijos ir Ramiojo vandenyno regione (41 prc. ne grynųjų atsiskaitymų). Kinijoje šis ne grynųjų atsiskaitymų tipas sudaro 67 proc.

Debetinių atsiskaitymų operacijų dalis, palyginti su 2010 m, sumažėjo, nepaisant to, kad auga po 3 proc. per metus. Dažniausiai šios operacijos atliekamos reguliariems atsiskaitymams  (komunalinės paslaugos, nuoma ir tt.) Didžiausias šio tipo mokėjimų skaičius užfiksuotas Vakarų Europoje (23 proc.)

Čekiai naudojami visuose pasaulio regionuose, nors jų skaičius nuo 2010 iki 2014 m. sumažėjo po 10 proc. kasmet. Daugiausia čekiais atsiskaitoma Šiaurės Amerikoje (12 proc. nuo visų ne grynųjų atsiskaitymų), o Centrinėje ir Rytų Europoje jie naudojami itin retai.

Nepaisant to, kad nuo 2010 iki 2014 m. ne grynųjų atsiskaitymo operacijų daugėjo po 7,6 proc. kasmet, tačiau grynieji pinigai išlaiko savo pozicijas. Grynųjų pinigų išėmimo iš bankomatų operacijų skaičius kasmet augo 7,1 proc.

Šaltinis: plusworld.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Mokėjimo kortelių skaičius pasaulyje sparčiai augs

Pernai metais pasaulyje buvo išleista 14 mlrd. mokėjimo kortelių. Prognozuojama, kad iki 2022 m . jų skaičius išaugs iki 17 mlrd. skaityti »

Bekontaktė kortelė kelionėje: 5 patarimai saugiems atsiskaitymams

Keliaudami neužmirškite savo bekontaktės mokėjimo kortelės – su ja patogiai atsiskaitysite daugelio šalių parduotuvėse, maitinimo įstaigose ir netgi viešajame transporte.  Mokėti bekontakte kortele yra saugiau nei grynaisiais, ypač vietose, itin gausiai lankomose turistų. Žinoma, net ir laikydami pinigus kortelėje, nepraraskite budrumo, tuomet atostogų nesugadins vagystės ir kiti nesusipratimai. skaityti »

Bekontaktė kortelė kelionėje: 5 patarimai saugiems atsiskaitymams

Mokėjimų technologijų bendrovė „Visa“ dalijasi keliais patarimais, į kuriuos verta atsižvelgti atsiskaitant bekontakte kortele užsienyje. skaityti »

Pasaulyje – 14 mlrd. mokėjimo kortelių

Per 2016 metus pasaulyje buvo pagamintas ir išleistas vienas milijardas mokėjimo kortelių. skaityti »

Lietuvių atsiskaitymo įpročiai – grynuosius keičia banko kortelės

Prognozuojama, kad iki metų pabaigos kiekvieną mėnesį lietuviai atsiskaitydami mokėjimo kortelėmis per internetą išleis bent 1 mln. Eur. skaityti »

Lietuvoje smarkiai išaugo operacijų mokėjimo kortelėmis skaičius

Pingant paslaugai, prekybos ir paslaugų vietose įrengtų skaitytuvų skaičius pasiekė rekordą, smarkiai išaugo operacijų kortelėmis skaičius. skaityti »

„Nordea Bank“ ir „Finnair“ išleido kortelę mėgstantiems skrydžius

Tarptautinė finansų grupė „Nordea Bank“, bendradarbiaudama su suomių skrydžių bendrove „Finnair“, Estijoje išleido tarptautinę mokėjimo kortelę „Finnair Plus“. skaityti »

„Citadele“ ir „Visa“ išleido naują mokėjimo kortelių seriją Baltijos šalims

Latvijos bankas „Citadele“ artimiausius šešerius metus kartu su „Visa“ kurs naujas inovacines korteles ir kitus mokėjimo produktus Baltijos šalims. skaityti »

70 proc. pasaulio mokėjimo kortelių – lustinės

Tarptautinė kortelių gamintojų asociacija paskelbė ataskaitą apie mokėjimo kortelių paplitimą pasaulyje. skaityti »

„Mastercard“ stiprina apsaugą ir greitina atsiskaitymą EMV kortelėmis

Siekdama pagerinti klientų aptarnavimo lygį, „Mastercard“ bendradarbiauja su mokėjimo paslaugų teikėjais ir diegia technologiją „M/Chip Fast“. skaityti »