Žmonės neatsisako atsiskaitymo grynaisiais pinigais

Publikuota: 2015 m. gruodžio 29 d. antradienis

Bendrovė RBR paskelbė tyrimo „Pasaulinė mokėjimo kortelių rinka ir prognozės iki 2020 m“ (angl. Global Payment Cards Data and Forecasts to 2020) rezultatus. Pagal juos, 2014 m. 60-yje pasaulio šalių buvo įgyvendinta 417 mlrd. ne grynųjų atsiskaitymų. Tačiau šis skaičius tik truputį didesnis už iš bankomatų išimamų grynųjų pinigų operacijų skaičių. Daugybė pasaulio žmonių vis dar nori naudotis grynaisiais pinigais.

Mokėjimo kortelės yra populiariausia ne grynųjų pinigų naudojimo priemonė. 2014 m. kortelėmis buvo įgyvendinti 55 proc. iš 417 mlrd. ne grynųjų atsiskaitymų (2010 m. šis skaičius siekė 48 proc.). Mokėjimo kortelėmis vis dažniau atsiskaitoma pervedant nedidelę sumą. Daugiausia šio tipo mokėjimų atlikta Šiaurės Amerikoje, Artimuosiuose Rytuose ir Afrikoje, mažiausiai – Azijos ir Ramiojo vandenyno regione, taip pat Lotynų Amerikoje.

Mokėjimų kreditinėmis kortelėmis dalis 2010–2014 metais išliko vienoda – 8 proc. per metus. Šis atsiskaitymo būdas dažniausiai naudojamas dideliems pervedimams, pvz., algai sumokėti. Šis atsiskaitymo būdas populiariausias Azijos ir Ramiojo vandenyno regione (41 prc. ne grynųjų atsiskaitymų). Kinijoje šis ne grynųjų atsiskaitymų tipas sudaro 67 proc.

Debetinių atsiskaitymų operacijų dalis, palyginti su 2010 m, sumažėjo, nepaisant to, kad auga po 3 proc. per metus. Dažniausiai šios operacijos atliekamos reguliariems atsiskaitymams  (komunalinės paslaugos, nuoma ir tt.) Didžiausias šio tipo mokėjimų skaičius užfiksuotas Vakarų Europoje (23 proc.)

Čekiai naudojami visuose pasaulio regionuose, nors jų skaičius nuo 2010 iki 2014 m. sumažėjo po 10 proc. kasmet. Daugiausia čekiais atsiskaitoma Šiaurės Amerikoje (12 proc. nuo visų ne grynųjų atsiskaitymų), o Centrinėje ir Rytų Europoje jie naudojami itin retai.

Nepaisant to, kad nuo 2010 iki 2014 m. ne grynųjų atsiskaitymo operacijų daugėjo po 7,6 proc. kasmet, tačiau grynieji pinigai išlaiko savo pozicijas. Grynųjų pinigų išėmimo iš bankomatų operacijų skaičius kasmet augo 7,1 proc.

Šaltinis: plusworld.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Čekijoje pasirodė pirmosios virtualiosios kortelės

Čekijos bankas „Fio Banka“, bendradarbiaudamas su mokėjimo kompanija „MasterCard“ ir mobiliuoju operatoriumi O2, pirmasis šalyje įdiegė bekontakčių mokėjimų technologiją NFC išmaniuosiuose telefonuose. skaityti »

„Visa“ siekia, kad automobilis atstotų kreditinę kortelę

„Visa“ planuoja įdiegti į automobilius mobiliąją atsiskaitymo sistemą, kuria naudotis vairuotojui bus taip pat paprasta kaip išmaniuoju telefonu arba kreditine kortele. skaityti »

Amerikiečio kolekcijoje – 1,5 tūkst. kreditinių kortelių

Amerikietis Walteris Cavanaghas nuo 1971 metų yra įtrauktas Gineso rekordų knygą kaip žmogus, turintis daugiausia pasaulyje galiojančių kreditinių kortelių. skaityti »

Žmonės neatsisako atsiskaitymo grynaisiais pinigais

Bendrovės RBR tyrimo duomenimis, 2014 m. 60-yje pasaulio šalių buvo įgyvendinta 417 mlrd. ne grynųjų atsiskaitymų. skaityti »

Atsiskaitymai bankų kortelėmis − ketvirtadaliu spartesni nei anksčiau

Per ketverius metus atsiskaitymai bankų kortelėmis prekybos vietose paspartėjo ketvirtadaliu, t. y. 6 sekundėmis. skaityti »

Banko „Millennium“ mokėjimo kortelė pripažinta gražiausia Lenkijoje

Lenkijos banko „Millennium“ kreditinė kortelė „Millennium Alfa“ pripažinta gražiausia Lenkijoje. Toks titulas jai suteiktas konkurse, vykusiame konferencijos „Central European Electronic Card 2015“ metu. skaityti »

SEB bankas: mokėjimo korteles dažniausiai naudoja vilniečiai

SEB banko duomenimis, dažniausiai mokėjimo kortele linkę atsiskaityti didmiesčių (įskaitant ir jų rajonus), ypač Vilniaus, ir kai kurių šalies kurortų gyventojai, o gryniesiems pinigams pirmenybę daugiausiai teikia Jonavos ir Tauragės bei jų rajonų gyventojai. skaityti »

„MasterCard“ sujungs lojalumo korteles ir mobiliuosius atsiskaitymus

Naujas „MasterCard“ standartas sukurtas tam, kad pirkėjai galėtų pasinaudoti įvairiomis nuolaidų kortelėmis mokėjimo terminaluose. skaityti »

Koks atsiskaitymo būdas gali padėti sutaupyti laiko apsiperkant

Specialistai teigia, kad lietuviai, netgi lyginant su kaimynais latviais, vis dar dažnai linkę pasiimti pinigų iš kortelės sąskaitos ir mokėti už pirkinius grynaisiais pinigais. Tiesa, situacija pamažu kinta – atsiskaitymų kortelėmis skaičius kasmet didėja po 16–17 procentų. skaityti »

2020 metais atsiskaitymai kortelėmis bus dar labiau prieinami

Per penkerius metus dvigubai padaugės vietų, kuriose galima atsiskaityti mokėjimo kortelėmis. skaityti »